Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm και υπνωτισμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crmaria, στις 26 Φεβρουαρίου 2018.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν ήξερα καν ότι υπάρχει κάτι τέτοιο. Προφανώς και υπάρχει τελικά σαν τεχνική bdsm. Προσωπικά δεν είναι του γούστου μου, αλλά αν σου κεντρίζει το ενδιαφέρον by all means. Η γνώμη μου, έτσι όπως το κατάλαβα, το πράγμα θέλει πολύ προσοχή και καλό ψάξιμο
     
  2. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Απ' τη στιγμή που αντιλαμβάνεσαι δεν είσαι υπνωτισμένος. Μήπως έχεις μπερδέψει τις έννοιες του υπνωτισμού, της αυθυποβολής, του οραματισμού και της αστρικής προβολής;

    Δεν αμφισβητώ την ειλικρίνεια του ανθρώπου που στο είπε, αμφισβητώ το κατά πόσον οι άνθρωποι ανοίγονται και λένε πως πηγαίνουν σε σχολές για να έρθουν σε οργασμό, διότι αναφέρθηκες σε ανθρώπους και όχι σε ένα μεμονωμένο άτομο, άρα υπάρχει κάτι σα ρεύμα;

    Δε σε κριτικάρω και πιστεύω πάντα πως πρέπει να επιτρέπουμε στον εαυτό μας τις εμπειρίες που τον εξιτάρουν είτε προς το ένα είτε προς το άλλο άκρο, υπάρχουν όμως και εμπειρίες που δεν έχουν κανένα νόημα. Ούτε σου προσφέρουν, ούτε σου αφαιρούν. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για να κάνεις τον οργασμό σου εντονότερο, αν αυτό σου έχουν πει πως πετυχαίνεις μέσω του υπνωτισμού.

    Τέλος δε νοώ πως θα μπορούσα να βρω ευχαρίστηση στο s/m χωρίς να έχω αντίληψη του εαυτού μου. Θέλω να είμαι s και κάποιες φορές θέλω να είμαι m. ΕΓΩ θέλω. Το θέλω. Επομένως ποιός ο λόγος να βγω έξω απ' τον εαυτό μου;

    Να υποθέσω πως το πας κι ένα βήμα παραπέρα; στον αυτοσαδισμό μέσω ύπνωσης; Άλλη μια εμπειρία που δε βλέπω το λόγο ύπαρξης της.
     
  3. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Όχι όχι.
    Αντιλαμβανεσαι αν όχι συνειδητα,υποσεινηδητα.

    Μου είπε ότι υπάρχουν τέτοιες σχολές όχι ότι πηγαίνει.
    Για μα υπάρχουν σχολές μάλλον θα υπάρχει και ρεύμα. ..
    Με ενδιαφέρει γενικά καθαρά το εγκεφαλικό κομμάτι αλλα ειναι άλλο θέμα αυτό δεν αφορά τον υπνωτισμό.

    Μα μπαίνεις πιο μέσα δε βγαίνεις. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι.

    Όχι δε τίθεται θέμα αυτοσαδισμου.
     
  4. Sandra1984

    Sandra1984 Goodbye

    Το ρεύμα έρχεται από το Περού για όποιον ενδιαφέρεται...
     
  5. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Κατι που μπορει να πλησιαζει λιγο σε ολο αυτο που περιγραφεται
    ειναι η ονειρωξη ειχα καποτε δυστυχως οχι πια κ πολλοι εχουν κ προπαντως πολλες
    αυτο που κοιμασαι κ το πρωι ειναι ολα μουσκεμα.
    Αυτο ολο ειναι σιγουρα κατι το διαφορετικο που οδηγος ειναι το υποσυνειδητο κ δεν
    σου αφηνει πληροφοριες να τις επεξεργαστεις μετα αλιμονο αν αφηνε.
    Το να οδηγησει τωρα καποιος το υποσυνειδητο σου εκει που θελει το θεωρω καπως
    ουτοπικο κ μαλιστα χωρις ψυχοτροπες ουσιες ...οπως πληροφορησε κ η Sandra1984 αυτο ξεκινησε
    απο το Περου για να το λεει ετσι θα ειναι αλλα ξερω οτι εκει εχει κατι σκηνες που μπαινεις
    κ μετα δε ξερεις αν θα βγεις λιονταρι η μυρμηγκι.
    Αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι δε μπορεις να επιχειρησεις καν κατι τετοιο κ προπαντως σαν μια βδσμ
    τακτικη αν δεν το εχεις υποστει εσυ ο ιδιος κ μαλιστα πολλες φορες (κριμα αλλα ουτε κ εγω μπορω
    να διαβασω το wiki)... ειχα δοκιμασει καποτε οχι
    για βδσμ αιτιες μα για αλλους λογους αλλα επεσα σε αλμπανη.
    Το μονο σιγουρο ειναι επισης οτι η συναινεση μπορει να υπαρχει απο πριν αλλα μετα παυει να υφισταται
    το πρωτο που μ ερχετε στο μυαλο ειναι πως θα πει τη λεξη ασφαλειας αν κατι δε παει καλα
    λιγο απλοικο αυτο αλλα ειναι ενας προβληματισμος...μπορει να ξερεις το σωμα του/της να εχεις διεισδυσει
    βαθεια μεσα στο μυαλο της οσο δε παει αλλα στο υποσυνειδητο της δε θα φτασεις ποτε εκτος κ αν εισαι απο τους
    ελαχιστους χαρισματικους που κ αυτοι πρωτα διδαχτηκαν απο αλλους κ πανω απο ολα το βιωσαν.
    Οποτε το ολο θεμα εξακολουθει να μου θυμιζει κατι στιχους του Νικολα

    Αν ησουνα ο Βουδας κ εγω οροσειρα
    θα ειχα τη νιρβανα πιασμενη απο την ουρα

    Κ τελος εξακολουθω να πιστευω οτι ο τελειος οργασμος ερχεται οταν γραφτουν
    οι τιτλοι τελους.
    Υ.Γ
    Το σαδιζω ειναι πολυ ομορφο ρημα.
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2018
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Δεν ξέρω αν το έχω πει πότε για άλλο νήμα αλλά αυτό μου φαίνεται πως δεν θα έπρεπε να παραμείνει...
     
  7. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Θέλεις να μου το εξηγηγησεις πιο αναλυτικά?
    Αν το θέλει και ο δέκτης όμως μπορεί να συμβει και χωρίς ψυχοτροπες.
    Δηλαδή?
    Αρα δε τίθεται θέμα επικινδυνοτητας έτσι?
    Δεν θέλω να μπω σε μονοπάτια του υποσεινηδητου του άλλου που δε γνωρίζω και δε γνωριζει.Να διασκεδασουμε θέλω όχι να κάνουμε ψυχαναλυση έτσι κι αλλιώς.
     
     
  8. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος


    Μμμμ. Καλώς τη ροζ αστυμονία. Προσοχή παιδιά, μας την πέσανε και θα μας κυνηγάνε με ροζ δονητές πετώντας μας σοκολατένια δακρυγόνα.  

    Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται τόσος ντόρος σχετικά με το νήμα. Θα πάω κι εγώ να μάθω να υπνωτίζω τις συντρόφους μου. Όχι πριν, αλλά αμέσως μετά το σεξ.
     
  9. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Την ίδια απορία έχω κι γω.....
     
  10. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Πιστευω οτι οπως μπορεις να οδηγησεις το υποσυνειδητο σου να δημιουργησει μια ονειρωξη
    δλδ αν σκεφτεσαι κατι πολυ εντονα κ καθε βραδυ κ ξαφνικα οταν κοιμασε στηνεται ενα σκηνικο
    απο πληροφοριες στο μυαλο που σε κανει να εξπερματωσεις χωρις καν να ακουμπησεις τον εαυτο σου
    ετσι καπως μπορει να λειτουργησει κ αυτο απλα μετα δε μπορεις να αποδικωποιησεις τις πληροφοριες
    αυτες ειδαλλως θα σπουδαζες τη τεχνη του μυαλου.
    Τα ψυχοτροπα μ ηρθαν στο μυαλο μιλωντας για Περου που ειναι η γη των μανιταριων αλλα δε ξερεις ποτε τι θα φερει
    το trip ειναι κατι μη ελεγχομενο κ δε ξερεις ποτε που θα ταξιδεψεις κ πως αυτο εννοω λιονταρι η μυρμηγκι
    σημειωνω εδω οτι δε προτρεπω κανενα να δοκιμασει κατι τετοιο κ ειναι κ λιγο εξω απο τη θεματολογια αυτου του φορουμ οποτε ας τα ξεχασουμε.
    επισης ετσι κ ο δεκτης δε ξερει ποτε τι θα συναντησει μιλαμε για υπνωση κ οχι για ναρκωση για αυτο κ μιλησα
    για χαρισματικους ανθρωπους που το εχουν βιωσει αυτο κ εχουν ασχοληθει συστηματικα κ εχουν διδαχθει σε ολη τους τη ζωη
    Δεν ειπα ποτε οτι αυτο δεν ειναι επικινδυνο ισα ισα ειναι απο τα πιο επικινδυνα αν κ εχω διαβασει πολλα εδω απο ασφυξιες
    μεχρι να παρεις ενα μαχαιρι κ να κανεις κορμια τετραδια.
    Δεν εχω ουτε την ακαδημαικη μορφωση ουτε ειμαι κ ειδικος στο θεμα απλα λεω καποιες αποψεις οπως ειπαν κ αλλοι οι
    περισσοτερες αποτρεπτικες κ μερικες μαλιστα με πολυ καλα επιχειρηματα.
    Ο προβληματισμος σου παραμενει κ το μονο καλο εδω ειναι οτι πολλες γνωμες οσες ηταν καλοπροαιρετες τουλαχιστον
    μπορει ειτε να σε κανουν να το βγαλεις απο το μυαλο σου ειτε να το σκεφτεις κ να ψαχτεις1000 φορες καλητερα
    οποτε αυτο ειναι ενα χρησιμο νημα κ δε βλεπω το λογο να σταματησει απο οτι ειδα υπαρχει σα πρακτικη κατι που δεν
    ηξερα.
    Ετσι με την ιδια λογικη να σταματησει κ το νημα για τη κοπρολαγνεια κατι πολυ αντιφετιχ για μενα για οσους το γουσταρουν
    με γεια τους με χαρα τους αλλα για μενα με το φτωχο μου το μυαλο κ αυτο ειναι επικινδυνο να εισπνευσεις κανενα μικροβιο
    η να παθεις κ καμια δηλητηριαση να μεινεις κ σεκος δεν εχω ιατρικες μελετες για αυτο αλλα μαλλον παιζει κ αυτο
    το σεναριο καποιος με πραγματικη εμπειρια ισως δωσει τα φωτα του μια μερα.
    τελος να πω οτι εγω δε θα δοκιμαζα ποτε σε καποιον αλλο... κατι τετοιο στον εαυτο μου ναι.. ακουγετε ωραιο να καθεσαι σε μια
    πολυθρονα κ να σαδιζεις καποιον σαν να κρατας τηλεκοντρολ κ βλεπεις τηλεοραση αλλα κ οι τηλεορασεις
    καμια φορα καιγονται.
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2018
  11. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    Τι ακριβώς εννοείς?
    Ό οργανισμός του δεκτη θα φιλτραρει την πληροφορία κι αν δεν είναι ,να το πω, καλή γι αυτόν θα την πετάξει και θα έρθει ξανά στα φυσιολογικά του.δεν είναι έτσι?
     
  12. crmaria

    crmaria ..but darling you are a pretty wildflower!!

    *να σημειωσω κάτι για τους χλευαδες του φορουμ μια που ξύπνησα με κέφια και αφού το νημα μου έχει γίνει σόου.

    Η τοξικοτητα παιδια κακό πράμα