Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και TeamViewer

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 19 Ιουλίου 2018.

  1. Το πιστεύεις πραγματικά αυτό;
     
  2. "BDSM είναι ο,τι αντέχω εγώ, όλα τα άλλα είναι ανωμαλίες, ανασφάλειες, κλπ"
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Τα πολύ-πολύ παλιά χρόνια προέκυψε η φάλαγγα οπλιτών (από το όπλον, που σημαίνει ασπίδα)...
    Η Αθηναϊκή φάλαγγα και η Σπαρτιατική...
    (Αργότερα προέκυψαν η Θηβαϊκή (λοξή), η Μακεδονική, η Ρωμαϊκή κλπ)...

    Η Αθηναϊκή φάλαγγα ήταν καρπός του δήμου...
    Η Σπαρτιατική ήταν καρπός του νόμου ("ρήτρας")...

    Πολλοί ιστορικοί γράφοντας για το θέμα, νόμιζαν πως ήταν σαν τον Ξενοφώντα...
    (Ο Ξενοφώντας δεν ήταν ένας από αυτούς -στα παπάρια του- μεγαλοφυής ήταν ο άνθρωπος).
    Ήξερε πως υπό Κ.Σ ήταν το ίδιο αποτελεσματικές.
    Η Αθηναϊκή μπορούσε να υπάρξει μόνον από Αθηναίους πολίτες, υψηλότατο κόστος ύπαρξης...
    Η Σπαρτιατική κόστιζε μόνο την υπακοή στον νόμο, φτηνό είναι αυτό...

    Ακόμα πιο παλιά, που δεν υπήρχε η φάλαγγα, υπήρχε ο Αρχίλοχος.
    Που είπε...
    Στ' αρχίδια μου η ασπίδα, την πέταξα για να γλυτώσω (θα τους αλλάξω τα φώτα μετά)...
    Για διαφορετικούς λόγους ο Αρχίλοχος έχαιρε τεράστιας εκτίμησης στους μεν και τους δε...

    Αυτά...

    Δεν πρόκειται να επεκταθώ...
     
    Last edited: 2 Αυγούστου 2018
  5. Ναι, σωστό D/s είναι αυτό που εσύ εχεις στο μυαλό σου, όλα τα άλλα είναι βλακείες...
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Αμφισβήτησα το μέσο και το μέσο από μόνο του είναι ενδεικτικό για μένα του επιπέδου του εξασκούντος την Κυριαρχία, αυτό αμφισβήτησα, ουδέποτε είπα αυτό που λες εσύ, δεν καταλαβαίνω την αναγωγή, ή και να την καταλαβαίνω, δεν με νοιάζουν οι προβολές κανενός, το χουμε ξαναπεί, είμαι υπεύθυνη γι΄αυτά που λέω, όχι γι΄αυτά που καταλαβαίνουν οι άλλοι...
     
  7. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Πολυ ωραία ιδέα αυτήν ...Εγώ κάθομαι και τρώω γκολ απο την Κ μου στο πρωτάθλημα απο το ποδοσφαιράκι στο PlayStation για αυτόν τον λόγο ...
    Τρέλα γούστα μιλάμε ...
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Επί της ...διαδικασίας και διασαφηνιστικώς..:
    Όχι το μέσον..!
    Αλλά η πρακτική/διαδικασία/εργαλείο.
    Ντυ κωλ μεν, εργαλείο δε, του χουμ ιτ μέι κονσέρν..!
    Σε συγκλονιστικό ποσοστό η πρακτική/διαδικασία/εργαλείο συνοδεύεται και με φιογκάκια...
    Μούρλια..! Έχταχτα..! Κιουτ!
     
  9. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Λόγο ασχετοσύνης θα ρωτήσω
    Το team viewer μπαίνει και στο κινητό;
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    ναι
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Τι σχέση έχει το teamviewer με τις αναφορές , τα τηλέφωνα και το gps στο κινητό; Τα τελευταία τα καταλαβαίνω για την ανάγκη του υπό ατόμου να νιώθει κάποια ασφάλεια ότι το Κ του γνωριζει και μπορεί να επέμβει. Το teamviewer είναι "δεν πιστευω ότι μου λες την αλήθεια και μπαίνω να ελέγξω".
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Χ... μας με την ακριβολογία. 
    Το μέσον αμφισβήτησα, ως κομμάτι της πρακτικής/διαδικασίας/εργαλείου.
    Αφού το θέλεις έτσι.
    Δεν γίνεται το teamviewer το μέσο εξάσκησης Κυριαρχίας και καλά?
    Άρα μια χαρά το χαρακτήρισα μέσον.
    Αυτό με τις διορθώσεις πρέπει να το δεις κι εσύ λιγάκι Καντούλη μου, γιατί χάνεται η ουσία θαρρώ, η όποια ουσία δύναται να υπάρχει μέσα στην μαλακία για την οποία συζητάμε, ντυ κωλ και ντυ ξεκώλ!
    Τα φιογκάκια ημείς τα στολίζουμε, ουχί μόνο οι ''άλλοι''.
    Φιλιά στην μούρη!