Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm κοινότητα και σεβασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hecate, στις 1 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    υπαρχει και ο ποσαδισμος δεν σημαινει οτι δεν ειναι αστειος.
    τα κοριτσια στην εφηβια τους, και στην πολιτικη τους αγνοια, μπορει να ασχοληθουν και με τετοιες ιδεολογιες δεν διαφωνω
     
  2. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Ωραια που το προβλημα σου τοτε;   Δε σου πε κανεις πιστεψε το χρυσε μου... Ποσο μαλλον εγω που δεν συμμεριζομαι την αποψη.
     
  3. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    κανενα προβλημα.
    απλα επισημανα οτι ειναι τρολιν..γιατι πιο πανω μπερδευτηκαν μαλλον
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αν δεν απαντησει η ιδια δε μπορουμε πραγματικα να ξερουμε. Αλλα μας νοιαζει;  
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Ειλικρινά αυτό το "Είμαι αναρχικός αλλά φοράω 14άρια martens και τρώω σουβλάκια από τον Κάβουρα" (καταπίεση ζώων) και όροι όπως αναρχοφεμινισμός με ξεπερνάνε....

    Το ότι κάποιοι αυτοπροσδιοριζόμενοι αναρχικοί (δήθεν) λειτουργούν σεξιστικά με αποτέλεσμα να αυτοαναιρούνται ή να δημιουργούν τη δική τους "αναρχική" ιδεολογία είναι μοναδικό....Για να το κλείσω το θέμα εφόσον κάποιος ή κάποια είναι υποστηρικτής της αναρχίας δηλαδή της παύσης οποιασδήποτε εξουσίας και βίας στην ανθρωπότητα (η αναρχία αντιμετωπίζει τον άνθρωπο ως άνθρωπο και όχι ως φύλο) τότε πρόδηλο είναι πως δεν τίθεται θέμα σεξισμού...

    Η αναρχία είναι μία και είναι πολύ απλή στον ορισμό της...

    Τώρα όσον αφορά το συμπέρασμα που έβγαλα μάλλον ο φεμινισμός δεν επιδιώκει την ανωτερότητα του γυναικείου φύλου αλλά απλώς και μόνο την ισότητα και είμαι βέβαιος πως το 100% των γυναικών που δηλώνουν φεμινίστριες αυτό θα ισχυριστούν.... όπως και οι φεμινίστριες δεν χρησιμοποιούν τους άνδρες ως ζώα για να τεκνοποιήσουν οπότε ναι είμαι λάθος.... συγγνώμη...
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ναι δεν βλέπεις όλοι τα τηρούν αυτά πχ μένουν σε σκηνές (Αγγλία γίνονται μη πεις για εκεί, τα έχω ζήσει)

    Εμένα πάντως αυτό το αναρχικός και σχέσεις bdsm, d/s και τα λοιπά μου προκαλεί πολύ γέλιο.
     
  7. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    κριτικη απο τη κερκιδα.
    επισης η σεξουαλικοτητα σου, ειναι κομματι της ζωης σου, οχι η ζωη σου
    εαν κανει καποιος τσιγαρο να φανταστω κοβεται απο το τεστ αναρχικοτητας που εχεις θεσει ε?
     
  8. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    όλα είναι κομμάτι της ζωής σου και όλα τα κομμάτια μαζί είναι η ζωή σου.
    Δεν έχω θέσει κανένα τέστ αναρχικότητας, πιστεύω στις ιδέες όμως, όπως είναι όχι όπως με βολεύει, εσύ;
     
  9. seduced mind

    seduced mind Guest

    Μην βάζεις δύσκολα....
     
  10. οι ιδεες ειναι οπως ειναι η οπως ειναι στο μυαλο του καθενος; μαλλον το δευτερο. και δωστου συγκρουσεις, βια, μισαλλοδοξια και blood bath για αυτες. μακρια...
     
  11. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    ναι συμφωνουμε αρα καταλαβαινεις οτι οταν μηλαμε για ενα κομματι και οχι για ολα ειναι παραλογα τα συμπερασματα.(οπως ειπες οτι σου προκαλει γελια)
    για σενα δεν θα ηταν αναρχικος π.χ. ο durutti επειδη ηταν βιαιος..περα απο την ιδεολογια υπαρχει και η πρακτικη..
    ας πουμε αυτο που ανεφερε ο σεντουσντ ειναι ενα μεγαλο προβλημα, το αναρχικο ποζεριλικη που καταντα την αναρχια μια μοδα
    και οχι ως το δυναμικοτερο κομματι της κοινωνιας που προβλεπει στην αλλαγη των κοινωνικων και οικονομικων συσχετισμων.
    ακυρη τελειος με εδω αυτη η κουβεντα
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Ακριβώς @spartacus !!

    οχι @freddoccino για εμένα όταν κάποιος δηλώνει αναρχικός θα πρέπει να είναι σε όλα του τα κομμάτια αναρχικός.

    Αν πχ πιστεύει και αποδέχεται την σεξουαλική κυριαρχία που πηγάζει συναινετικά μεν, αλλά εξουσία δε σε μία bdsm σχέση τότε δεν είναι αναρχικός!!

    Τα περίπου είναι αυτά που προσωπικά με ενοχλούν..