Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm κοινότητα και σεβασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hecate, στις 1 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Χμμμ... φαντάζομαι ότι θα έχουν αναρτηθεί σχετικά νήματα. Το πιο πρόσφατο, που έχω τουλάχιστον στον νου μου, είναι:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Αναρωτιέμαι.40729/

    Η θέση μου εκεί ήτο η εξής:
    Πριν μερικούς μήνες συνομιλούσα με μια κοπελιά και μου εμπιστεύτηκε ότι θα την ενδιέφερε να ψάξει βαθύτερα το BDSM, να διαβάσει, να ενημερωθεί. Με ρωτούσε κι εμένα για πολλά. Φυσικά της έλεγα την άποψή μου αλλά επειδή γνωρίζω ότι στις απόψεις μου υπάρχουν κι αντιγνωμίες και πώς είναι δυνατόν να μην υπάρχουν όταν μιλάμε γι'ανθρώπινη συμπεριφορά, για σεξουαλική ανθρώπινη συμπεριφορά και την ευελιξία που την διακρίνει. Δύσκολο να χωρεθούν όλα σε καλούπια, μονάχα προσεγγίσεις.
    Της είπα λοιπόν μερικά sites, μαζί κι αυτό εδώ. Ήθελα να δει όσο το δυνατόν περισσότερες οπτικές. Δεν πιστεύω άλλωστε σε μέντορες. Πιστεύω ότι καθένας είναι πιο γόνιμο να ψάχνει, να ραφινάρει και ν'ανασυνθέτει βάσει ατομικής ιδιοσυγκρασίας, τις πληροφορίες που συλλέγει.

    Το μόνο που της πρότεινα ήταν να μην βιαστεί να κάνει εγγραφή (όχι μόνο εδώ, γενικότερα) αλλά να παραμένει παρατηρήτρια (guest) εώς ότου διαβάσει αρκετά, να έχει ήδη μια πρώτη άποψη και να είναι σχετικά υποψιασμένη.
    Ο λόγος που πρότεινα κάτι τέτοιο ήταν διότι το "κοπάδι" μόλις αντιληφθεί "φρέσκο αίμα", τρέχει καταπάνω με ορμή. Κακά τα ψέματα. Και στην καλύτερη των περιπτώσεων, απογοητεύεσαι και την κοπανάς.

    Δε θα διαφωνήσω μαζί σου νηματοθέτρια. Αυτά υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν. Το θέμα είναι να είσαι υποψιασμένος, να ξέρεις τί θέλεις και για τ'άλλα απλά να χαμογελάς. Και η αγανάκτηση βεβαίως είναι αναπόφευκτη ώρες-ώρες διότι δεν είμαστε μηχανήματα.
    Κάποιοι ψάχνουν συμβατότητα καυλόλιστων. Σεβαστό και ειλικρινές. Ας υπάρχει όμως και σεβασμός μπρος αυτούς που επιθυμούν ίσως το κάτι παραπάνω.
    Για όλους έχει η γυάλα, μην σπρωχνόμαστε  
     
  2. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Σου μιλάω για την κοινωνική σκλαβιά/δουλεία. Καμία σχέση με την ερωτική έτσι;

    Εγώ μια χαρά καταλαβαίνω.
     
  3. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    αρα αν εγω με μια κοπελα συμφωνισουμε σε μια ερωτικη σχεση στην οποια θα υπαρχουν εξουσιαστικα δεσμα σημαινει οτι στο συναδελφο μου στη δουλια θα θελω να υπαρχει η ιδια σχεση
    ή οτι επειδη θα μαζεψω το χερι ενος παιδιου απο τη πριζα χωρις να εχω παρει το δικαιωμα απο αυτο, σημαινει οτι γενικοτερα στους γυρω μου εχω τασεις παραβιασης της δικης τους προσωπικης ελευθεριας.
    καταλαβαινεις τα σφαλματα στη λογικη σου ελπιζω
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Αλλη εντυπωση εδωσες.  
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    δεν ειπα θα κοιμηθώ είπα θα ξαπλώσω...
     
  6. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Προφανώς και καμία σχέση, το sane και sensual δεν σου λένε προφανώς κάτι;

    Έγραψα ερωτικός σκλάβος και ερωτικές αφέντρες, ήμουν πολύ συγκεκριμένος, αν εσύ θες να το πας αλλού πήγαινε το, εμένα δεν με αφορά.
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    Ώρα για παγωτό  
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Παιζουμε με τις λεξεις. Καλως . Δε συνεχιζω το Off Topic..
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

     
     
  10. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Eξω βρεχει και κανει κρυο   
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    Ψύχρα...ψύχρα!
     
  12. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Το ποπκορν δε σου κανει;; Θες ντε και καλα παγωτο;