Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm κοινότητα και σεβασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hecate, στις 1 Σεπτεμβρίου 2014.

  1. lexy

    lexy .ti.va.

    Χα! Προσφέρει καλύτερο θέαμα το παγωτό. Ειδικά τα πατουσοπαγωτα της @dark explorer .

    Είμαι αλτρουιίστρια (στο βάθος).
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    φίλε μου το κλασικό, το μπουζούκι είναι όργανο, ο αστυνομικός είναι όργανο άρα το μπουζούκι είναι αστυνομικός (επίτηδες) αλλαγμένα, δεν πιάνουν σε εμένα. Χρησιμοποιείς λάθος πρόταση ως σωστή και επιθυμείς να την εκλάβω κι εγώ ως σωστή.

    Τα πράγματα δεν είναι έτσι, στο γνωστό παράδοξο, σύμφωνα με τη λογικη σου, ο κουρέας δεν κουρευόταν ποτέ; Σωστά ή μάλλον κουρεύτηκε;

    Α: η αναρχία δεν αποδέχεται καμία μορφη εξουσίας
    Ψ: Συμφωνήσουμε σε μορφή εξουσίας, ακυρώνεις την αρχική σου υπόθεση, η επαγωγή σου χάθηκε ήδη, ότι ισχυριστείς στην συνέχεια δεν ισχύει.
     
  3. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Ε αυτό σουυ εξηγώ κι εγώ. Άλλο πράγμα το πώς βλέπει ένας άνθρωπος την κοινωνία και άλλο την ερωτική του ζωή. Ξεκάθαρο για σένα αυτο;

    Δηλώνεις ερωτικός σκλάβος, δεν θα ήθελες όμως να ήσουν μαύρος στην Β. Αμερική τον 19ο αιώνα; Σωστά;

    Έτσι και οι αναρχικοί έχουν άλλο όραμα για την κοινωνία που παρόλα αυτά δεν τους εμποδίζει να γουστάρουν παιχνίδια εξουσίας στα ερωτικά τους.
     
  4. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Δώσε μου λοιπόν σε παρακαλώ τον ορισμό της αναρχίας και θα δείς ότι δεν ισχύει αυτό.

    Όπως ξαναείπα δεν έφτιαξα εγώ την ιδεολογία της αναρχίας ούτε δήλωσα αναρχικός και πόσο μάλλον σκλάβος με την έννοια που δίνεις εσύ, αν και δεν σου κρύβω ότι πολλές φορές με ιντριγκάρει ακόμη και η έννοια που δίνεις εσύ.
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Αρκεί τα αφεντικά μας να είναι γυναίκες..... Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςς τέλεια ζωή και κοινωνία....
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    αχ ναι... αυτα τα πατουσακια ειναι πολυ λαχταριστα... αν και η πατουσολαγνια δεν ειναι το φορτε μου τα συγκεκριμενα τα εχω γλυψει κατα κορον παιδιωθεν...
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ώρες ώρες αντί για φόρουμ έχω την εντύπωση ότι βρισκόμαστε σ' ένα ηλεκτρονικό σπίτι που το βασικό του θεμέλιο είναι ο οπτικός αυτοερωτισμός...Και το γράφω χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν...Στο κάτω κάτω της γραφής ο καθένας χρησιμοποιεί το μέσον όπως γουστάρει...
     
  8. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Αν δεν μπορείς να διακρίνεις μέσα σου μια κοινωνική ιδεολογία από την ερωτική ζωή κάποιου, τότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω ότι ορισμούς και να σου δώσω.

    Και αν σε εξιταρει η πραγματική δουλεία, πήγαινε μια βδομάδα να εργαστείς στα φραουλοχώραφα της Μανωλάδα. Ίσως έτσι να ξεκαθαρίσει το θέμα μέσα σου.
     
  9. ...και η ματαιοδοξια...
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Αναρχία και σχέσεις Κυριαρχίας και υποταγής. Εγώ διατάζω κι εσύ υπακούς ως σκλάβος.
    Αλλά γαμώ την εξουσία ρε παιδιά.*


    *απ’ όπου κι αν προέρχεται
     
  11. freddoccino

    freddoccino Regular Member

    βασικα οχι απλα παρουσιασα το συλλογισμο σου.
    η αναρχια δεν ειναι ορισμος, και μαλιστα το εχεις παρει για δεδομενο επειδη ενας πεταξε οτι η αναρχια ειναι ενα πραγμα και απλο ωστε να το φτιαξει σε μια φραση.
    χρησιμοποιεις για ολοκληρο φιλοσοφικο και επιστημονικο ρευμα λεξεις οπως "εφτιαξε" (την αναρχια)
    υπαρχει μεγαλο χασμα,ακομα και να διαβασεις κατι θα το κατανοησεις λαθος(δεν ειναι κακο σε βδσμ φορουμ μιλαμε αλλο ειναι το ποιντ της παρουσιας μας εδω)
    οπως και ο απο πανω
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Κοινωνικά είμαι αντι-εξουσιαστής. Στις σχέσεις μου όμως είμαι φασίστας (αλλά ζητώ πάντα συναίνεση στο φασισμό και σέβομαι την ιδιοκτησία μου. Γιατί είναι μόνο δική μου (εμένα του αντι-εξουσιαστή Αφέντη). Τέλος, είμαι και άθεος ισλαμιστής.