Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM μύθοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 27 Νοεμβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Σε μία msn συζήτηση με αμερικανίδα σκλάβα άκουσα το εξής πολύ ωραίο:

    "Εσείς στην Ευρώπη το συνηθίζετε πολύ το pony play, έτσι δεν είναι; Έχω ακούσει ότι τυχαίνει συχνά να πηγαίνει κάποιος ως το μινι μαρκετ ντυμένος pony επειδή είναι σκλάβος και όλοι είναι συνηθισμένοι σέ τέτοια πράγματα και τα δέχονται, εμείς εδώ είμαστε οπισθοδρομικοί."

    Απάντησα ανάλογα, ότι όχι ουδέποτε έχω δει τέτοιο πράγμα πουθενά στην Ευρώπη, εκτός και αν μιλάμε για fetish fair. Και ότι και εμείς εδώ οπισθοδρομικοί είμαστε, για να πάρω την απάντηση "μπα, λάθος κάνεις ή μου λες ψέματα, είναι γνωστό ότι είστε πολύ πιό απελευθερωμένοι από μας".

    Κατόπιν την πάτησα εγώ όμως  

    "Έχετε στην Αμερική πραγματικές gorean farms νομίζω;"

    Μου απάντησε ότι όχι βέβαια, θα τους έχωναν φυλακή και θα πέταγαν τα κλειδιά στη θάλασσα αν είχαν τέτοια πράγματα όπως μία πραγματική - πραγματική gorean farm, λίγες προσπάθειες έχουν γίνει αλλά δεν κράτησαν για πολύ.

    Άλλοι τέτοιοι μύθοι που έχετε αντιληφθεί να κυκλοφορούν;

    Δηλαδή πράγματα που λίγο πολύ θεωρούμε δεδομένα ότι υπάρχουν αλλά ποτέ δεν έχουμε δει με τα μάτια μας και δεν έχουμε διαπιστώσει, απλά από στόμα σε στόμα έχουμε την ασαφή αντίληψη ότι συμβαίνουν και ότι αυτό είναι το σωστό, να συμβαίνουν και μακάρι να τα καταφέρουμε κι εμείς;
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM μύθοι

    Ένας μύθος είναι πως η αγγλική BDSM σκηνή είναι πιο σκληροπυρηνική ,λόγω των ιδιαίτερα σκληρών πρακτικών που χρήζονται από τα μέλη της.Λάθος.Η ίδια σκηνή είναι πιο σκληροπυρηνική από την άποψη πως εμπλέκονται στην κουλτούρα των μελών,περισσότερο τα ναρκωτικά απ ΄ότι στην υπόλοιπη Βόρεια Ευρώπη.Οπότε εν μέρει η αγγλική σκηνή είναι πιο unsafe απ τις υπόλοιπες.(Βέβαια υπάρχει και ο σχετικός διχασμός που θέλει τη Γερμανία να έχει την πρωτιά στη χρήση διαφόρων ψυχοτροπικών ουσιών στους κόλπους των into..)
     
  3. gaby

    gaby Guest