Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM πλαίσιο. Μια άποψη.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Discerning, στις 17 Αυγούστου 2020.

  1. Discerning

    Discerning Contributor

    Ακριβώς, αυτό τονίζω στο παράδειγμά μου! (#1076) Συμφωνώ φυσικά. Μόνο εσείς, θέσατε αυτή την παράμετρο. (#273).
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Έχω γράψει ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις αλλά ναι, φυσικά πες μου γιατί έχω βαρεθεί να διαβάζω για αυτοκίνητα και αεροπλάνα.  
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχει άμεση σχέση με την εμπειρία μου

    - Τι σου αρέσει να τρως κοπελιά;
    - Αρκετά φαγητά
    - Τα μακαρόνια με κιμά σου αρέσουν; Έχεις ξαναφαει;
    - Ναι μου αρέσουν πολύ, έχω ξαναφαει
    - Πιπέρι είχε ο κιμάς;
    - Είχε
    - Σε περιμένω το βράδυ να φάμε

    Και εκεί που με ταΐζει αρχίζω να καταλαβαίνω πως ο κιμάς είχε περισσότερο πιπέρι από όσο άντεχα

    - Σταμάτα να με ταΐζεις!
    - Φάε τώρα και μην μιλάς

    Τρώω άλλες πέντε μπουκιές κλαίγοντας, καταλαβαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά, με κοιτάει μου λέει συγνώμη. Σηκώνομαι, φεύγω, πίνω δύο σοδες να συνέλθω

    Την άλλη μέρα

    - Θέλω να ξαναφαω μακαρόνια με κιμά από τα χεράκια σου
    - Όποτε θέλεις
     
  4. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Κοίτα ποιά είναι η διαφόρα λοιπόν. Και επειδή δεν δύναμαι να κάτσω να ψάξω 4000 μυνήματα για να κάνω quote αυτά που χρειάζομαι θα κάνω ένα μίνι ρεζουμέ. Λάθη μπορούν να γίνουν, παρανοήσεις το ίδιο. Το ρίσκο της μη κατανόησης είναι επίσης μέσα στο παιχνίδι, όπως και οτι μπορεί να επέλθει μια κακή στιγμή στον οποιονδήποτε.
    Το θέμα εδώ είναι ο λόγος, η αιτία, η ατζέντα που λέμε και στο χωριό μου. Είναι άλλο πράγμα να υπάρξει η κακιά στιγμή, κάτι που δεν κατανοήθηκε ή αγνοήθηκε από την μία ή την άλλη πλευρά, και είναι άλλο να επιζητάς να υπάρξει η κακοποιητική συμπεριφορά γιατί θεωρείς οτι έτσι το άλλο άτομο θα μάθει τα πραγματικά του όρια, και αν πάθει ζημιά ζμπουτζαμ ας φύγει θα βρώ άλλη. Την διαφορά την βλέπεις, την ξέρεις, απλά δεν σε ενδιαφέρει.
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Έχουμε καταλάβει ότι είσαι μαζοχάκι  
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Μήπως έβαλε το πολύ πιπέρι επίτηδες;
    Για όλα τους έχω ικανούς...

     
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Σε κάθε περίπτωση , θεωρώ πολύ σημαντικο να ξέρει κάποιος σε τι συναινεί /συμμετέχει ακόμη και αν η αντίληψη του αρχικά βασίζεται στην θεωρητική γνώση του τι ( τι θα γίνει, τι συνέπειες μπορεί να εχει, τι υποδομή ή προετοιμασία χρειάζεται κτλ) .
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Του ξέφυγε  
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πώς μία μακαρονάδα μπορεί να εξελιχθεί σε edgeplay...
     
  10. Discerning

    Discerning Contributor

    Σε ότι με αφορά, μόνο στη φαντασία σου υπάρχουν αυτά που γράφεις. Δεν αναφέρθηκα εγώ ποτέ σε έλλειψη συναίνεσης, απουσία ευθύνης, αδιαφορία, πρόθεση να γίνει ζημιά κλπ.

    Δεν θα περάσει καμία προσπάθεια, απ΄όσους/ες και να επιχειρείται, ώστε να μου αποδοθεί το οτιδήποτε που δεν υποστήριξα. Scripta manent.

    Δεν είναι λάθος, να ισχυρίζεται κάποιος πως μπορεί να κατανοηθεί κάτι πρωτόγνωρο, άγνωστο κλπ, πριν αυτό βιωθεί. Ανοησία, κόλλημα, ή απειρία είναι.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όσον αφορά δραστηριότητες, όσον αφορά σχέσεις είναι κατά βάσει leap of faith, βασισμένο σε περιγραφή στόχων και έμπνευση.
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η συναίνεση δίνεται στην αρχή όμως