Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM στα 80s στην Ελλάδα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sklavos30, στις 24 Αυγούστου 2007.

  1. sklavos30

    sklavos30 New Member

    Καλησπερα Σ/σας
    Υπάρχει κανείς εδω στο forum που να έχει εμπειρίες η να έχει ακούσει
    τίποτα σχετικό με τη σκηνή στα 80's η και στα 70's στην ελλάδα?
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    retro-bdsm;

    Seirios_79 έχεις κάτι εσύ υπόψη σου;
     
  3. Νope φίλε μου, τα περί "σκηνής" στο greece, μας ήρθανε με το internet, κάπου εκεί στα 1999 (για τους ψαγμένους μέσω undernet, όπως μου είχε πει ενας φίλος αρχές 90ς). Για πιο πριν δεν γνωρίζω, ίσως όλα να συνέβαιναν στα κρυφά ή σε μέρη με ιερόδουλες και τραβεστί. Τα μόνα μέσα που ανέφεραν για σαδομαζοχισμό τότε, ήτανε οι τσόντες και τα κόμικς (ναι καλά άκουσες και ιδιαίτερα η ΒΑΒΕΛ που τα πήγαινε καλά με την γείτονα Ιταλία). Αν τσεκάρεις δε παλιές βιντεοταινίες ή και κιν/ταινίες των 80ς μπορεί να πέσεις σε ντυσίματα έντονα φετιχιστικά και δερμάτινα (όπως στην ταινία Χούλιγκανς με την Μπαλανίκα), καθώς και σε ατάκες όπως "ααα εσύ είσαι μαζόχα" και κάτι τέτοια. Συγκεκριμένα θυμάμαι μια βιντεοταινία με τίτλο "Τρελοί Ληστές Καυτά Διαμάντια" του 1986, όπου ο Φ. Γεωργίτσης μαζί με την Ντούζου και έναν σωματώδη τύπο, υποκρινόμενοι τους κινηματογραφιστές ενός άλλου συνεργείου, εισβάλλουνε σε μια βίλλα ενός πλούσιου που κάνει τον παραγωγό μιας ταινίας με θέμα τη ληστεία. Σε κάποιο σημείο ο σωματόδης τύπος δένει κάτι παρευρισκόμενες κουνκανίστριες και η μια μουγκρίζει έντονα, αναγκάζοντάς τον να της αποκολύσει, για λίγο, το τσιρότο που την φιμώνει. Και τότε έρχεται η ατάκα: Παίδαρέ μου Σαδιστή.
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    loool

    Και εγώ ξέρω τα ίδια 1999 στο undernet μπήκαν οι πρώτοι μεταξύ άλλων και εγώ  
     
  5. subone

    subone New Member

    αν και 90s .... χαρι κλιν στο αλλαλουμ με το μαστιγωμα στη βιλα
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Υπηρχε , υπαρχει και θα υπαρχει...

    Σε πολυ κλειστους κυκλους , ιδιωτικούς χωρους καθως και σε οικους ανοχης συγκεκριμένες μερες. Ειχαν ξεσπασει και καποια σκανδαλα στην Αθηνα το 83', επιασαν καποιους σε σπιτι στο Γαλατσι οταν καλεσαν την αστυνομια οι γειτονες επειδη ακουσαν τις φωνες. Μεσα ηταν και βουλευτης...
    Εκτος Ελλαδος υπηρχαν clubs με καθορισμενη μερα και ωρα συναντησεις και τα νεα μελη το μαθαιναν απο ''στομα σε στομα''....