Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm στις διαφημισεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος τασος0, στις 30 Ιουνίου 2005.

  1. ft_boy

    ft_boy New Member

    Re: Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Δυστυχως το θεμα δεν ειναι πως το πασαρουν αλλα πως το επιπεδο του μεσου τηλεθεατη εχει κατεβει τοσο πολυ ωστε να ειναι ενα ων που δεχεται αβουλα ο,τι του δοθει μασημενο και εχει αφεθει στις ορεξεις ολων αυτων των εξυπνακηδων που εχουν δημιουργησει μια στρατια ζωων.
    το θεμε λοιπον οτι δειχνονται καποια πραγματα οπως δειχνονται αλλα πως αυτο γινεται πιστευτο και διαμορφωνει μια αντιληψη σε οντα που κατα τα αλλα δεν εχουν απο αυτη.....
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Οντως υπαρχει, δεν θυμαμαι ομως αν προκειτε για διαφημιση, ειναι ενα σποτ οπου ο Καμπουρακης "μαστιγωνει" με ενα κλαδι η βεργα, τον Γιωργο Οικονομεα.
    Και ο δευτερος δειχνει να ξαφνιαζεται στην αρχη, αλλα δεν λεει και οχι!
    Και ολα αυτα μεσα σε εναν αγρο, σε ενα λιβαδι, σε ενα ξεφωτο.
    Κατι σε "bdsm οργια στο μποστανι". 
     
  3. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Υπερβάλλουμε νομίζω, καμμία σχέση της όποιας διαφήμισης με το θέμα. Απλά αναζητούμε φίλιες εικόνες σε κάθε δημόσια έκφραση
     
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Συμφωνώ μαζί σου.
    Το ότι σε κάποιες διαφημήσεις εμφανίζεται ένα παιχνίδι ή κάποιο σεξουαλικό υπονοούμενο δεν σημαίνει απαραίτητα και bdsm.
    Μπορεί να είναι και απλά kinky ερωτικό παιχνίδι ενός απλού ζευγαριού.

    Κάποιες απο διαφημήσεις της ikea έχουν αφήσει εποχή με το χιούμορ και τα σεξουαλικά υπονοούμενα τους και σε κάποιες χώρες δεν έχουν παιχθεί.
    Δείτε και αυτή.
    Αφήνει υπονοούμενα σχετικά με παιχνίδι ρόλων:

    [YT]TaK9nI8US3c[/YT]
     
  5. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    τι να φερνει στο μυαλο αραγε εκτος απο βολτα με τον σκυλο??
     
  6. female

    female Contributor






    Πάντα ήταν μπροστά από την εποχή του...

     ))


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Αυτή τη φωτογραφία την έχω τραβήξει τον Οκτώβριο του 2004 στις Κάννες. Μου είχε κάνει τότε τρομερή εντύπωση για το πόσο απενοχοποιημένοι είναι εκεί οι άνθρωποι έτσι ώστε να θεωρούν απολύτως φυσιολογική αυτή τη διαφήμιση της επίσημης ιστοσελίδας της πόλης τους. Σημειώστε ότι αυτή η αφίσσα ήταν παντού αναρτημένη σε όλη την πόλη!

    Και τώρα... σκεφτείτε να είχε μια ανάλογη ιδέα εδώ ο Δήμαρχος Αθηναίων. Και να γέμιζε την Αθήνα με τέτοιες αφίσσες... Πόσο αλήθεια θα τον είχαν ξεσκίσει τα ΜΜΕ με εκατοντάδες "παράθυρα" στις ειδήσεις με κάθε λογής σχετικούς, άσχετους, ξερόλες, παπάδες κλπ.  
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν ξερω γιατι, μου αρεσει και με εξιταρει εκεινη η διαφημιση για το AXE, που ο τυπος φλιταρει ως κωνωπα εναν "καλογερο" που κρεμαμε τα παλτα και τους σκλαβους ενιοτε, και που μια γκομενα με το βρακι μονο, τριβεται πανω στον "καλογερο" (καβλωμενη απο το αρωμα) και ο τυπος τα ανασκελα στο κρεββατι την παιρνει ματι και τελικα ψεκαζει και το κορμι του, ωστε η εν λογω τσαχπινομπιρμπιλιαρα, να μεταφερει εκει την...........δραστηριοτητα της, κοινως να ξεπεταχτουν αρδην. (Τα μωρα μου)  
     
  9. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Η φετινή καμπάνια της Migato που σίγουρα έχουμε δει σε γιγαντοαφίσσες.
    Παρόλο που η Migato είναι εταιρία παπουτσιών η καμπάνια είναι καθαρά φετιχισμός.

    www.migato.gr/currentcampaign.php
    _______________________________________________________________________

    David Bowie - China Girl
     
  10. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    Mirella_trans_Domme που ειναι το bdsm στη διαφημιση για το AXE ???
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    οτι στους καλογερους κρεμαμε σκλαβους ενιοτε... 
     
  12. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: bdsm στις διαφημισεις

    φιλε μου kits εκτος απο mistress εισαι κ Mirella_trans_Domme ?????