Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος periandros_, στις 16 Ιανουαρίου 2018.

  1. cider

    cider Kitchen master

    Και περίμενα και περίμενα, κι έλεγα δεν θα γράψει κανείς άλλος αυτά που θέλω να πω, να μην κάθομαι να σκέφτομαι; Και ιδού που ανταμείφθηκα για την υπομονή μου.
     
  2. Θα έλεγα πως ούτε ΟΛΑ τα άψυχα μπορούν να αγοράσουν...Ακόμα και ο πλουσιότερος άνθρωπος στον κόσμο δεν μπορεί να αγοράσει την Καπέλα Σιστίνα ή την Τζοκόντα ή την Αφροδίτη της Μήλου...
     
  3. Δεν υπαρχει ακριβης εξισωση ωστε να πουμε μαθηματικα ποση ειναι η λογικη διαφορα. Υπαρχουν πολλοι παραμετροι που πρεπει να συνυπολογιστουν. Το μονο σιγουρο ειναι πως η αυξηση της ηλικιακης διαφορας δεν βοηθαει πουθενα, ισα ισα το αντιθετο. Σε γενικες γραμμες, 5-10 χρονια δεν ειναι προβλημα.
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Το έχεις δοκιμάσει ή απλά το υποθέτεις;
    Υπενθυμίζω ότι αναφερόμαστε σε σχέσεις BDSM.
     
  5. -Volt-

    -Volt- Contributor

    θα ήταν φριχτή ιεροσυλία αν μπορούσε, θα ήταν μια ακόμη ήττα στις αξίες
     
  6. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Σημασία έχει άλλη μέτρηση, όχι η ηλικιακή.
     
     
  7. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αλήθεια; Ποιά;
     
  8. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    18+ να είναι, τα υπόλοιπα είναι δευτερεύοντα
     
  9. Ειτε το εχω δοκιμασει ειτε οχι, μικρη σημασια εχει καθως χρειαζεται αντιπροσωπευτικο δειγμα για να εξαχθει συμπερασμα. Αρα προφανως μιλαω βασισμενος σε πολλες ιστοριες επιτυχιας/αποτυχιας. Εξαλλου και αλλοι εδω σε αυτο το νημα εχουν αναφερει πως οσο μεγαλωνει το ηλικιακο χασμα, μεγαλωνουν τα προβληματα. Ναι και στο bdsm λοιπον εχει σημασια η ηλικια. Με μια Mistress 90 ετων δεν θα μπορουσα να κανω αυτο που εκανα με την 20χρονη και την 30χρονη. Κοινη λογικη versus αρνηση πραγματικοτητας ειναι μαλλον ο πραγματικος τιτλος του νηματος αυτου.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    είναι γεμάτος ο τόπος από ζωηρούς, νεαρούς και ηλικιωμένους.
    είναι γεμάτος ο τόπος από κουρασμένους, νεαρούς και ηλικιωμένους.
    η χρονολογική ηλικία είναι σχετικό μέγεθος και επηρεάζει ή καθορίζει την φάση ή την εξέλιξη κάθε υποκείμενου ξεχωριστά.
    κάθε φάση και κάθε ηλικία έχουν το ενδιαφέρον τους και την πρωτοτυπία τους. η καθήλωση σε επιφανειακές εξιδανικεύσεις εμποδίζει, μάλλον.
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor


    Συγνώμη αλλά πλέον δε μπορώ να συγκρατηθώ     λιώνω κάθε φορά με τα ηλικιακά παραδείγματα που δίνεις    
     
    Last edited by a moderator: 18 Ιανουαρίου 2018
  12. espimain

    espimain Contributor

    Να σου δώσω κι εγώ ένα παράδειγμα.
    Σου έρχεται μια όμορφη, γλυκιά, υποτακτική και σε παρακαλάει να την αναλάβεις, αλλά ειναι 17 χρόνια νεότερη σου.
    Τι της λες;
    "Δεν σε αναλαμβάνω γιατί ο Gotham λέει ότι 10-15 χρόνια είναι καλή διαφορά κι εσύ μου πέφτεις μικρή";