Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος periandros_, στις 16 Ιανουαρίου 2018.

  1. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    @charlotte σόρρυ που πετάγομαι στην ερώτηση σου,είπα μιας και δεν έχεις πάρει απάντηση ακόμη,να σου δώσω μια δική μου.

    Το ότι κάποιος είναι μεγαλύτερος σημαίνει ίσως (το τονίζω το ίσως) ότι έχει παραπάνω εμπειρίες λόγω των παραπάνω χρόνων που έχει ζήσει πριν από εσένα,όμως σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι μπορεί να κυριαρχήσει πιο εύκολα από έναν μικρότερο.Τη κυριαρχία ή την έχεις ή δε την έχεις.Ένας μικρότερος,δεν είναι λιγότερο κυρίαρχος.Όλα έχουν να κάνουν και με το κατα πόσο παρατηρείς και σκέφτεσαι.Τι να τις κάνω τις εμπειρίες αν δε μου μαθαίνουν τίποτα;αν δε τις δωσω σημασία πως θα μάθω;Επομένως τα χρόνια δε σημαίνουν κάτι από μόνα τους.Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.
     
  2. Να την επηρεάσει ίσως, θετικά ή αρνητικά, αυτά είναι υποκειμενικά και νομίζω φαίνονται εκ των υστέρων.

    Προσωπικά με απωθούν πλέον οι άντρες με μεγάλη διαφορά ηλικίας από την δική μου. Έχω γνωρίσει (όχι με την βιβλική ή βδσμικη έννοια, αν μπορώ να το θέσω έτσι) πολλούς και έχει τύχει με ορισμένους να ασχοληθώ και όσους έτυχε να γνωρίσω καλύτερα ήταν τα μάλα ανώριμοι.
     
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Το να έχεις ζήσεις για πολύ δε σημαίνει πως έχεις ζήσει και επί πολύ.
     
  4. Το χάσμα γενεών έχει να κάνει με την νοοτροπία του μυαλού, όχι με τη γενιά....Τα 11 χρόνια δεν τα λες καν διαφορά..  
     
  5. Ravenia

    Ravenia "Post verba verbera"

    Θα συμφωνησω απολυτα!
     
  6. Μεχρι μια ηλικια, οσο ανεβαινουν τα χρονια, ανεβαινει και η πνευματικη ωριμοτητα για οποιοδηποτε προσωπο.... Μετα ερχεται η ανοια.

    Δηλαδη αν το ενα προσωπο ειναι 20 και το αλλο 90, θα υπαρχει και προβλημα στυσης και επικοινωνιας και χιλια δυο αλλα ιατρικα και πνευματικα εμποδια στη σχεση τους. Οσο το ηλικιακο χασμα μεγαλωνει, τα προβληματα μεγαλωνουν κι αυτα, αλλα οχι αναλογικα. Μεχρι 5-10 χρονια, οι διαφορες ειναι πολλες φορες ανεπαισθητες. Μετα αρχιζουν σιγα σιγα και γινονται αισθητες... Απο ενα σημειο και περα γινονται υπερβολικα αισθητες. Τα αυτονοητα να εξηγησω;
     
  7. Επίσης έχει σημασία και το πότε σε βρίσκει η διαφορά, αν ο ένας έιναι 40 και ο άλλος 20 υπάρχει μεγαλύτερη ασυμβατότητα από το να είναι ο ένας 50 και ο άλλος 30...
     
  8. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Μπα,μη το λες.Δεν έχει σημασία ούτε αυτό.Εδώ υπάρχουν περιπτώσεις 20-50 κι είναι μια χαρά συμβατά.
     
  9. Εννοείται, αν ο άλλος σου έχει ξεκλειδώσει το μυαλό....
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Στα 32 ήμουν για μια περίοδο με κάποια η οποία ήταν 38 αλλά ναυάγιο, δε μπορούσαμε να επικοινωνήσουμε σε κανένα επίπεδο και αυτό που της έβγαινε διαρκώς ήταν μια αφύσικη ζήλια, εξάρτηση και έπινε διαρκώς. Μετά για ένα σύντομο χρονικό διάστημα υπήρξε κάποια που ήταν 49. Πολύ νεανική, προσιτή, αλλά κάπου διακοπτόταν η επικοινωνία. Και οι δυο είχαν τα θετικά τους. Τις θυμάμαι με κάποια τρυφερότητα, ή έστω συμπάθεια. Δεν ένιωσα ποτέ την οικειότητα και την ταύτιση σε ενέργεια και διάθεση που υπήρχε με τις συνομήλικες ή τις 1-2 χρόνια μεγαλύτερες. Δεν έχω υπάρξει με μικρότερη. Και είναι κάτι που το φοβάμαι. Τόσο στο θέμα της επικοινωνίας, όσο και της ενεργητικότητας. Δε με απασχολεί το σεξ, αυτό μπορεί να είναι θαυμάσιο. Αλλά τα υπόλοιπα;
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ισχύει για όσα παιδγιά θένε να παντρευτούνε και να κάνουν παιδιά, η ώρα η καλή, να ζήσουτι σα τα ψηλά βουνά, να ευτυχήσουτι, καλούς απογόνους και τέτοια...
     
  12. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Φοβάσαι κάτι που δεν έχεις ζήσει καν;Τι τρομερή ικανότητα είναι αυτή;