Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος periandros_, στις 16 Ιανουαρίου 2018.

  1. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Ε όπως το θέτεις φαίνεται εντελώς ανόητο αυτό που έγραψα  

    Φοβάμαι επειδή το έχω ζήσει στην αντίστροφη, με μεγαλύτερες γυναίκες, πως κάλλιστα μπορεί να συμβεί το ίδιο και να είμαι εγώ ο αδύναμος κρίκος.
     
  2. CuriousG

    CuriousG κυνηγι ηδονης στα αδυτα των φαντασιωσεων

    I loveeee your style! 
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Βέβαια μερικές φορές ούτε αυτό (βλ. Βουτσά) Αλλά γενικώς έχω δει γάμους με 30 χρόνια διαφοράς που σφραγίζονται και με απογόνους.
    Όπως είπα στην αρχή αναλόγως τι μπορεί να υποστηρίξει ο καθένας και τι πραγματικά θέλει και πως.
     
    Last edited: 16 Ιανουαρίου 2018
  4. CuriousG

    CuriousG κυνηγι ηδονης στα αδυτα των φαντασιωσεων

    Εγώ πιστεύω ότι η έμπειρη μπορεί να ανανεωθεί...αλλά ότι θα του ανοίξει τα μάτια σε μεγάλη και ποικίλη ηδονή
     
  5. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Γιατί να είσαι αδύναμος κρίκος;
     
  6. espimain

    espimain Contributor


    Αυτός ο μικρότερος κυρίαρχος, ο οποίος "δεν είναι λιγότερο κυρίαρχος", όταν μεγαλώσει δεν θα είναι περισσότερο έμπειρος από τον νεότερο εαυτό του;
     
    Last edited: 16 Ιανουαρίου 2018
  7. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Εξαρτάται από την ικανότητα του να παρατηρεί,να φιλτράρει και να μαθαίνει γενικώς από τις εμπειρίες του.Τα έχω αναφέρει ήδη αυτά.
     
  8. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Ανάλογα...Κι όχι γι' άλλο λόγο παρά για το γεγονός πως υπάρχουν πολλά ά-λογα. Αν βγάλει κανείς αυτά από την εξίσωση, τότε η κατάσταση έρχεται πιο κοντά σε μια συμβατική εκδοχή που υπαγορεύεται από αυτό που ονομάζεται κοινή λογική. Υπάρχει όμως κι ένα πιο διευρυμένο επίπεδο αυτής της τελευταίας το οποίο μπορεί να εμφανιστεί μόνο αν συμπεριλάβει κανείς και αυτά τα ά-λογα. Τότε η κοινή λογική μετασχηματίζεται σε αυτό που λέμε ζωή. Κι εκεί τι να πει κανείς. Παράλογο....
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Γιατί μεγαλώνω και το νιώθω εγώ πως μεγαλώνω και βαραίνω, γίνομαι πιο δυσκίνητος.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Μήπως τώρα ακυρώνεις το προηγούμενο σου επιχείρημα.
    Αναφέρεσαι σε ένα νεότερο (από ποιον άραγε; ) κυρίαρχο που δεν είναι λιγότερο κυρίαρχος (από ποιον άραγε;.. )

    Κι εγώ σε ρωτάω για τον ίδιο που είναι ήδη περισσότερο κυρίαρχος, (από ποιον άραγε) όταν μεγαλώσει, δεν θα έχει περισσότερες εμπειρίες από τον νεότερο του εαυτό;
    Δεν νομίζω ότι έχεις αναφερθεί σε αυτό που σε ρωτάω.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στο "bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας" το bdsm είναι εντελώς άσχετο, όπως σε κάθε σχετίζεσθαι...
    Και ανεξάρτητα από "περιφερειακά" ζητούμενα...

                   



     
  12. Μυαλό χρειάζεται και χημεία.