Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm φίλοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 23 Ιανουαρίου 2008.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πολλές φορές στο χώρο αυτό αναπτύσσονται φιλίες (και όχι μόνο στο χώρο αυτό). Παρέες, κολλητοί, μικρές οικογένειες. Το ερώτημά μου είναι το εξής…

    Πόσο εύκολο είναι για κάποιον να εκφράζει, μπροστά ακόμα και σε αυτούς τους φίλους (που αν μη τι άλλο ανήκουν και στο χώρο), την σαδομαζοχιστική του έκφραση, συμμετέχοντας σε κάποια σκηνή που διοργανώνεται μεταξύ τους;
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Bdsm φίλοι

    Θα μπορούσα κάλλιστα να κάνω μια συνεδρία μπροστά σε έναν ή περισσότερους φίλους κάτω από προϋποθέσεις.Επίσης θα ήμουν πολύ καλός θεατής σε κάτι αντίστοιχο..Το θέμα είναι πως δε βρίσκω ..Στην πρώτη περίπτωση ο παρατηρητής λάκισε προτού γίνει καν το σκηνικό για δικούς του λόγους,στη δεύτερη περίπτωση:ναι θα γίνει ,ναι θα γίνει ,και όσο έγινε και πήγατε εσείς τόσο έγινε και πήγα και εγώ..

    Αποτελεί μέγιστη πρόκληση για μένα να συμμετέχω ως πρωταγωνιστής ή θεατής σε ένα session.Κάτι ενδιάμεσο είχα κάνει παλιότερα :

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=6104

    Αλλά δε θα μπορούσε να συγκριθεί με την αίσθηση των παραπάνω καταστάσεων(όπως τις φαντάσιώνομαι εγώ..).Όντως.Το να κάνεις παρτουζοσυνεδρία είναι πιο εύκολο ,απ το να πραγματώσεις ένα session μπροστά σε θεατή ή θεατές και κυρίως της εμπιστοσύνης σου..Γιατί ;Απορρέουν πολλά ερωτήματα και πολλές διαπιστώσεις Ηλία..Πολύ καλό θέμα..Άξιος!
     
  3. Αγαπητέ Ηλία εδώ στην επαρχία οπου ζω έχω πάρα πολλούς φίλους
    από τον χώρο του BDSM μάλιστα είμαστε και θεατές αλλά και
    συμμετέχουμε ταυτόχρονα σε πολλά events και περνάμε πολύ ωραία
    Πρέπει να σε πληροφορήσω ότι έχουμε φτιάξει μια μυστική BDSM κοινότητα
    μεταξύ μας η οποία λέγεται η λέσχη των έξι και είναι τόσο μυστική που
    δεν ξερώ ποιοι είναι οι άλλοι πέντε  
     
  4. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Well...
    Νομίζω πως γενικά θα ήταν μάλλον περιττό να σου απαντήσω εγώ στο ερώτημα αυτό   μια και κάτι έχουμε διαπιστώσει παρέα αν ενθυμούμε καλώς!
    Νομίζω όμως πως τελικά είναι στην ιδιοσυγκρασία του κάθε ατόμου, καθώς και ατον τρόπο με τον οποίο έχει μεγαλώσει, τις αρχές με τις οποίες έχει νουθετηθεί, τα συμπλέγματα ή μη που έχει αναπτύξει με τα χρόνια, τις εμπειρίες που έχει από το παρελθόν κτλ κτλ.
    Αν πάω στο πιο προσωπικό, είμαι μάλλον fan αυτού του είδους όταν πρόκειται για ανθρώπους που εμπιστεύομαι και νιώθω άνετα μαζί τους. Από την άλλη δεν μπορώ να κατακρίνω και όσους θα απείχαν για τους εκάστοτε προσωπικούς τους λόγους.
     
  5. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Bdsm φίλοι

    Αγαπητέ φίλε Ηλία, είναι ίσως ένα από τα καλύτερα θέματα. Είχα και έχω το σπίτι μου ανοιχτό 20 χρόνια περίπου πέρασαν ουκ ολίγα άτομα και εκ πείρας ομολογώ ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να βρεθούν άνθρωποι που να ταιριάζουν απόλυτα δεν παύει όμως να είναι εφικτό. Θέλει υπομονή,επιμονή, σύνεση, ειλικρίνεια και μεγάλη εμπιστοσύνη για να μπορέσει να χτιστεί μια παρέα με στεγανά. 

    Εγώ πάντως έχω αποκτήσει τελικά φίλους με στεγανά.

    Για να επιτευχθεί όμως αυτό θα πρέπει να παραμερίστουν εγωισμοί, ίντριγκες, κακοπροαίρετα κουτσομπολιά φθόνος, ζήλια και να έχουμε τη διάθεση να μαθαίνουμε συνέχεια από τα λάθη μας και να εξελισόμαστε.
     
    Last edited: 23 Ιανουαρίου 2008
  6. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Bdsm φίλοι

    δεν εχω φιλους που να ασχολουνται με το bdsm, δεν εχω γενικα φίλους..οποτε...
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

    από εδώ μέσα έκανα φίλους μερικά είναι και αδερφάκια μου  

    αλλά και εκτός forum διάφοροι φίλοι μου αποδείχθηκε ότι ασχολούντε με σαδομαζοχισμούς και όσοι δεν ασχόλουντε γνωρίζουν και δεν έχουν πρόβλημα ,άλλωστε πως θα ήταν φίλοι μου ... ακόμα και παιδικοί ..!
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Bdsm φίλοι

     

    Θέλεις να γινουμε φίλοι?
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Βρε ποιον μου θυμιζει,ποιον μου θυμιζει ...

    Καλως μας βρηκες slave γραφε ομως με ελληνικα οπως λενε οι κανονες του forum
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Bdsm φίλοι

    γκιατι ντεν πας σ αυτες τις χωρες να μεινεις σλειβτοι?
     
  11. zou

    zou

    Απάντηση: Bdsm φίλοι

    Σε ατομα που γνωριζω καλα απο το εδω, ναι πολυ ανετα...

    Σε ενα club π.χ. ή πανω σε μια σκηνη (οπως στο hall που καναν καποια ατομα απο εδω μεσα) ισως οχι ανετα...
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Bdsm φίλοι

    Βαριέμαι να βλέπω να ευαγγελίζουν το εξωτερικό,χωρίς να γίνονται ατομικές προσπάθειες ,που θα ανεβάσουν το γενικότερο επίπεδο..Ε όλοι στο εξωτερικό γμνε πια;Ρώτησε κανείς στο εξωτερικό πως έχουν αυτές τις ελευθερίες σήμερα και αν τους τις χάρισε κανείς;