Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm & φλερτ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος pax, στις 31 Ιουλίου 2009.

?

Ψάχνοντας για μια bdsm σχέση φλερτάρετε με τον/την «υποψήφια» ή μπαίνετε κατευθείαν στο ψητό;

  1. Φλερτάρω πάντα

    8 vote(s)
    57,1%
  2. Φλερτάρω αλλά μόνο όταν νομίζω πως μπορεί να εξελιχθεί σε κάτι σοβαρό

    2 vote(s)
    14,3%
  3. Μπαίνω πάντα κατευθείαν στο ψητό

    3 vote(s)
    21,4%
  4. Άλλο (εξηγήστε)

    1 vote(s)
    7,1%
  1. pax

    pax Regular Member

    Με την ευκαιρία ενός ακόμη "Καλημέρα, Κυρία, είμαι ένα ταπεινό σκουλήκι και θέλω να με φτύνουν ..." μηνύματος, ερώτηση:

    Ψάχνοντας για μια bdsm σχέση φλερτάρετε με τον/την "υποψήφια" ή μπαίνετε κατευθείαν στο ψητό;

    Και δυο γενικές ερωτήσεις προς συζήτηση:

    Πόσο σημαντικό θεωρείτε το φλερτ;
    Θεωρείτε πως το γεγονός ότι γνωρίζετε για τις σεξουαλικές προτιμήσεις του/της υποψήφιου(ας) σας φορτίζει διαφορετικά από μια vanilla κατάσταση (όπου ουσιαστικά τις μαθαίνει κανείς αφού φτάσει στην "κρεβατοκάμαρα") ή λειτουργείτε το ίδιο είτε ψάχνετε για bdsm σχέση, είτε vanilla;
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: bdsm & φλερτ

    Η επιγνωση του σεξουαλικου προσανατολισμου του αλλου διευκολυνει την "στοχοποιηση".Αυτο ομως δεν αρκει,περιγραφει γενικα μια πιθανη συμβατοτητα.Η φαντασιακη εικονα που θα δημιουργηθει απο αυτο και μονο το δεδομενο ομως μπορει να απεχει πολυ απο την πραγματικοτητα.
    Το φλερτ, σαν μεσο ανταλλαγης πληροφοριων αλλα και γοητειας,ειναι ασφαλως απαραιτητο για να μπει το νερο στ'αυλακι,για να δωσει τα πρωτα δειγματα υπαρξης η μη "χημειας" αναμεσα στα δυο μερη.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    βασικά για το αν θα μπούμε κατευθείαν στο ψητό ή αν θα φλερτάρουμε εξαρτάται από τον τύπο της γυναίκας που έχεις απέναντι σου, γιατί γρήγορα θα καταλάβεις εάν μια γυναίκα γουστάρει κατευθείαν η θέλει πρώτα φλερτ, εδώ επίσης παιζει σημαντικό ρόλο και το πόσο την γουστάρεις . δήλάδή αν δεν την γουστάρεις ιδιαίτερα μπορεί να πας κατευθείαν για το ψητό και αμα πετύχει τότε οκ. ενώ αν την γουστάρεις από αρκετά εως πολύ μάλλον θα ξεκίνησεις φλερτάρωντας , εκτός αν σου δείξει το αντίθετο, σημαντικό λοιπον και με τι γούστα έχει η γυναίκα, αλλά και με το τι θέλεις την συγκεκριμένη στιγμή από εκείνη.
     
  4. Κακά τα ψέματα, κάθε γυναίκα θέλει το μπλα μπλα της.
     
  5. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    στο μπλα μπλα κρύβονται και μούφες   στην πράξη θα φανεί η πραγματικότητα ομως.
     
  6. hermis

    hermis Regular Member

    Τι σημαίνει μπαίνω απ ευθείας στο ψητό???

    Γιασου με λένε Μήτσο θέλεις να κάνουμε σχέση????

    χαχαχααχχαχαχα

    Μου θύμισε την αθάνατη ατάκα του γκουσγκούνη.

    Που είναι στην παραλία ο τύπος και περπατάει ανέμελος ενώ σε μια στιγμή συναντάει τυχαία μια κοπέλα.
    Γεια σου της λέει με λένε Μήτσο.
    Γεια σου απαντά και εμένα Μαρία.
    Θα ήθελες να σε μαμίσω την ρωτάει???
    Γιατί όχι απαντά εκείνη ...

    και ξεκινάει η cultερια!!!

    χααχχαχαχαχα
     
  7. pax

    pax Regular Member

    Μη το γελάς καθόλου, hemis.  
     
  8. hermis

    hermis Regular Member

    Κοίτα που φτάσαμε!!!

    χααχαχαχαχααχ

    Επίσης έχει γέλιο και ο τύπος του ανθρώπου που "λέει" πως έχει ζήσει πολλά.
    Εκείνου του τύπου ρε παιδί μου που είναι τεχνητά "βαρύς" και ασήκωτος μήπως και ψαρώσει καμία καημένη/ος.

    Τυγχάνει πολλές φορές να έχει και καλή άρθρωση με 5-6 κλεμμένες φορεμένες ατάκες και thats all folks....
    χααχαχχαχαχααχ
    Τα γέλια ή κλάματα έρχονται μετά το πρώτο ραντεβού!!!
     
  9. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Tα τελευταία χρόνια μιλάω σε vanilla γυναίκες στον πληθυντικό κι ας το βρίσκουν weirdo ή γραφικό, μου βγαίνει αυθόρμητα αφενός ως συνήθεια, αφετέρου είναι ίσως κι ένας τρόπος υποσυνείδητα να τους δείχνω κάποια πράγματα για μένα στις συνήθως απεγνωσμένες μου προσπάθειες να καταλάβουν ποιού παπά ευαγγέλιο διαβάζω. Από την άλλη, αυθόρμητες κινήσεις όπως το να τραβάω την καρέκλα άμα σηκώνονται από ένα τραπέζι είναι συνήθειες και με κάνουν να νιώθω καλύτερα και φυσικά το αυθόρμητο χαμόγελο και να την κοιτάω στα μάτια όπως θα κοίταγα οποιαδήποτε γυναίκα που μου αρέσει. Με τον ίδιο τρόπο φλερτάρω και vanilla και bdsmers. Στις vanilla περισσσότερη σημειολογία και λιγότερη αμεσότητα όμως. Στις Κυρίες που έχουν δηλώσει κάπου ανοιχτά ότι είναι στο bdsm (συνήθως δηλαδή μόνο στο net) μιλάω ευγενικά, στον πληθυντικό επίσης όπως στις vanilla και χωρίς πολλές γλυφιές. Επειδή δεν μου αρέσουν οι γλύφτες άνθρωποι, αλλά οι ευγενείς άνθρωποι, κι επειδή εκ φύσεως δεν γλύφω ποτέ γυναίκες ούτε εντυπωσιάζω, προσπαθώ απλά να λέω όσο μπορώ πιο ειλικρινά αυτά που σκέφτομαι και με ευγένεια, και όταν δω στο πρώτο email να μου γράψει καμμία "Γεια σου μαλάκα, παρουσιάσου ! με 500 θαυμαστικά μετά από κάθε λέξη της" χωρίς να έχουμε μιλήσει ποτέ, καταλαβαίνω ότι είναι κάλπικη και δεν μπαίνω καν στον κόπο να της ξαναγράψω ή φλερτάρω. Στάσου Κυρία, δεν είμαι σκλάβος σου, ένας άγνωστος είμαι που μιλάμε φιλικά, γιατί πρέπει μέχρι να με με χρίσει η Αφεντιά σου ιππότη της σφαλιάρας να ακούω όλα τα μαλάκα και τα ηλίθιε ;
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Re: bdsm & φλερτ


    Βρίσκουν και τα κάνουν προφανώς...

    Αλλά κι εσύ γιατί δεν της απαντάς ανάλογα;
     
  11. hermis

    hermis Regular Member

    Τι να απαντήσει ρε συ Lost???

    Κανονικά ούτε να ακούσει όλα αυτά δεν πρέπει να επιτρέψει!!!

    Άλλο η μαλακία άλλο η υποταγή.... μερικοί Κ τα έχουν μπερδέψει τα μπουτάκια τους....
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: bdsm & φλερτ

    Το στόμα του άλλου δεν το προλαβαίνεις πάντα.

    Λύσεις όμως υπάρχουν όταν προκύπτουν αυτά τα ζητήματα, είτε προέρχονται από άνδρα είτε από γυναίκα. Μην ήμαστε απαισιόδοξοι