Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bdsm όργιο.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 6 Οκτωβρίου 2006.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Αυτόν/ούς που το ζεί/ούν τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή.
    Εξαρτάται απ'το τι θέλει ο καθένας... Αν το ζήτησε ο υποτακτικός τότε μπορεί να είναι θέλω του υπο, χωρίς απαραίτητα να είναι και του κυρίαρχου και να το κάνει ως αμοιβή για κάτι άλλο.
    Δε θα το έβλεπα ποτέ ως καθαρτικό, αλλά πιθανώς να λειτουργούσε ως ξέσπασμα  
    Φυσικά, π.χ. slut training (και όχι pain slut training).
     
    Last edited: 8 Οκτωβρίου 2006
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm όργιο.

    Αποτελέσματα:
    sapfw: 10/10
    To πέρασες γλυκιά Μου φίλη  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Καλά τα λέτε, από την άλλη πλευρά ποτέ μου δεν είδα τον BDSM Κυρίαρχο ως κάποιον που ευλογεί τις παρτούζες της υποτακτικής ή σκλάβας Του, δηλαδή παίρνει από πάνω της την ευθύνη του οργίου ώστε να λυθούν τα κινητά της μέρη.

    Καταλαβαίνω να μπει σε όργιο η υποτακτική ή η σκλάβα και να το απολαύσει αλλά να το κάνει για τον Κϋριό της όχι να το επιδιώκει για την ευχαρίστηση την δική της.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm όργιο.

    Για μενα η sapfw εμεινε μεταξεταστεα και ο Master_Spiler υποπτευομαι πολυ cool και light!

    "Μονογαμικός Αφέντης + πολυγαμική σκλάβα = ο Αφέντης μπορεί να εκπαιδευτεί ώστε να της το προσφέρει"
    Μα τι λεμε?

    Kαι αυτο που με βρισκει συμφωνη ειναι της tender lilly
    ...τωρα αν η σκλαβα δεν το "απολαυσει" και το θεωρησει τιμωρια, εξευτελισμο, κλπ. αυτο μπορει να συμβει απο κακη εκπαιδευση που εχει απο τον Κυριαρχαο της ο οποιος δεν της εδωσε να καταλαβει οτι αυτη η συγκεκριμενη διαδικασια θα ειναι για την απολαυση Του και μονο.

    Αν δεν υφισταται κατι τετοιο (ωριμοτητα στην σχεση τους και καλη εκπαιδευση της) η σκλαβα θα δωσει κακο ορισμο στην ενοια της υποταγης. Σαν κακομαθημενη θα εχει αναστολες η και επιθυμιες που θα τις εκτελει ο Κυριος της με την καθοδηγηση της και για την δικη της ευχαριστηση.
     
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Η απλά είμαι πολύ cool... φυσικά και ο Αφέντης μπορεί να εκπαιδευτεί, αν είναι π.χ. κάποια επιθυμία της σκλάβας Του να έχει αδερφή και ο Αφέντης να μην έχει κάποιο πρόβλημα, δεν είναι εκπαίδευση του Αφέντη να έχει δύο σκλάβες αν φυσικά στο παρελθόν δεν Του είχε συμβεί κάτι παρόμοιο;
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Bdsm όργιο.

    Όχι....Eκπαιδεύετε και πάλι η υποτακτική ώστε να τιθασεύσει την πολυγαμία τις.
    Βέβαια η εκπαίδευση υπάρχει και στα δυο μέλη μέσα σε μια σχέση D/s
    Η υποτακτική εκπαιδεύετε από Εκείνον και Εκείνος από την σχέση.
    Είπαμε ο Κυρίαρχος παίρνει τις αποφάσεις Εκείνος οδηγεί.
    Αναρωτιέμαι όμως επιθυμίες εκτός από τις επιθυμίες Του Αφέντη δεν έχει η υποτακτική; Φυσικά και έχει….τώρα το αν πραγματοποιηθούν και πως είναι στο χέρι Του.
    Μπορεί να της εκφράσει αυτές; Και βέβαια μπορεί!
    Αλλά και πάλι ισχύει το παραπάνω.
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Ακριβώς, η μαγική λέξη είναι το "μπορεί"... και αυτό γίνεται αν φυσικά το θέλει και ο ιδιος...
     
  8. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Bdsm όργιο.

    Σμουάτς Εύα  

    Ξέρεις πως σπάνια θα γράψω τυχαία κάτι... και φυσικά, δεν ήταν καθόλου τυχαίο αυτό που έγραψα...

    Τώρα αν έμεινα μεταξεταστέα ή όχι... με ξέρεις καλύτερα για να πεις κάτι τέτοιο  

    Και για την αποκατάσταση της αλήθειας μου, εκτιμώ πως Ε/είμαστε μ' Α/αυτόν-ην που Μ/μας ταιριάζει. Σπάνια Ένας μονογαμικός Αφέντης θα Διάλεγε μια πολυγαμική σκλάβα, αλλά ακόμα κι αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, ποιός θα υπότασε τα θέλω του?
    (Η ερώτηση αναφέρεραι στη συνειδητή επιλογή μονογαμίας Του Αφέντη, όχι στην περίπτωση που έτυχε να είναι Μονογαμικός μέχρι να αποκτήσει τη σκλάβα Του, αλλά Θέλει να Δοκιμάσει και την πολυγαμία, οπότε μαζί της θα Ξεπεράσει αυτή Του την -κατά συνθήκη- επιλογή)
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Master_Spiler εισαι ενας γλυκυτατος Αφεντης που μπορει να θελεις εκπαιδευση σε σημεια.
    Αυτο μπορει να συμβει με το πληρωμα του χρονου...
    Δηλαδη με προσωπικες εμπειριες πανω στις δικες σου επιθιμιες και οχι της σκλαβας σου.

    Αν η σκλαβα σου εχει επιθιμια να εχει "αδελφη" (τωρα αυτη η λεξη δεν ξερω πως προκυπτει) και εσυ δεν το θες η δεν ηταν στα δικα σου σχεδια αλλα στα δικα της και καταφερε να σε πεισει οτι ειναι και αναγκη...
    Ε, τι να πω?
     
  10. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Να μην πεις τίποτα, απλά έφερα ένα παράδειγμα καλή Μου φίλη και το ξέρεις   όλα στη ζωή είναι όρια και όλα πρέπει να ξεπερνιούνται σιγά σιγά με το πλήρωμα του χρόνου  
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Bdsm όργιο.

    Το εσωσες!  
    Ανησυχησα με σενα προς στιγμη! 
    Ειπα και Γω, η sapfw εκτροχιαστηκε.
    Πανε τα οnline μαθηματα  
    Κατι πρεπει να κανω...
    Μεχρι που σκεφτηκα να ερθω Θεσσαλονικη να σε βρω. 

    Σε σκεφτομαι παντα καλη μου sapfw...
    Με αγαπη εκτιμηση και τρυφεροτητα
    Φιλια
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Master_Spiler δωσε μεγαλη προσοχη σε αυτο που εγραψες και σου υπογραμμισα.
    Οχι, Δεν συμφωνω μαζι σου εδω καλε μου Φιλε...
    Τιποτε δεν πρεπει.
    Μα τιποτε ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ οσον αφορα τα ορια μας.
    Ενας Κυριαρχος δεν σπαει τα ορια του.
    Ειναι ικανος ομως να σπασει τα ορια της σκλαβας του αν χρειαστει και αυτο με μεγαλη ευθυνη, σκεψη, εμπιστοσυνη και συνεση τα οποια τα εχει κερδισει σε μια D/s σχεση.


    Παραδειγμα:
    Αν ο σκλαβος μου δηλαδη "επιθυμεΙ" να χρησιμοποιηθει απο μια αλλη Κυρια και γνωριζει απο διαφορες συζητησεις που εχουμε κανει οτι κατι τετοιο δεν με εκφραζει και δεν θα μου αρεσε και αυτος εξακολουθει να το επιθυμει....δεν θα το δει στον αιωνα των αιωνων (αμην).
    Αυτος ειναι και ειναι ενας λογος για να μη μου ανοικει πια.

    Φυσικα και θεωρω φρονιμο να ασχοληθω με τις επιθιμιες του.
    Αυτες ομως τις επιθυμιες που θα απορρεουν μονο απο την αναγκη του να με ικανοποιει και να με υπηρετει και οχι με τις δικες του αναγκες και επιθυμιες του που με αφηνουν αδιαφορη η θα πρεπει για να τις ικανοποιησω να σπασω τα δικα μου ορια η να πατησω τις αξιες μου. (τωρα και μονο που το εγραψα εβγαλα σπυρια).

    Αν αυτες οι επιθυμιες-αναγκες του δεν ειναι και δικες μου η δεν αποσκοπουν στην δικη μου ευχαριστηση...
    Ο δρομος ανοιχτος και τα σκυλια δεμενα.
    Γαβ Γαβ