Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm cafe

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος e_desant, στις 23 Απριλίου 2007.

  1. e_desant

    e_desant Regular Member

    μια ιδεα που μου ηλθε βλεποντας μια ψηφ/ρια για το ποτε θα ανοιξει ενα bdsm cafe.

    γιατι δεν καθοριζουμε εμεις απο ηδη υπαρχοντα καφε-μπαρ καποιο το οποιο θα μας ταιριαζε λιγο σαν χωρος και θα μπορουσαμε να συχναζουμε και να συναντουσαμε διαφορα μελη της κοινοτητας οποτεδηποτε κατι σαν "στεκι" (σε αθηνα και θεσσαλονικη ) για αρχη


    τι θα λεγατε???
     
  2. SLK200GR

    SLK200GR Regular Member

    Απάντηση: bdsm cafe

    δυσκολα δυσκολα δυσκολα
     
  3. amira

    amira Regular Member

    Δεν είναι καθόλου εύκολο. Πολλά πράγματα μπαίνουν εμπόδιο σε ενα τέτοιο θέμα.
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    και ποιος σου ειπε πως ο ιδιοκτητης θα θελει κατι τετοιο ?
     
  5. amira

    amira Regular Member

    Και πές πως εγω θέλω (σαν ιδιοκτήτης) ο νόμος ομως δεν το θέλει...
     
  6. Alepouditsa

    Alepouditsa New Member

    Απάντηση: bdsm cafe

    Καλό αλλά απραγματοποίητο!

    Κάποτε άκουσα για ένα στέκι που είχε σκοπό κάποιος γνωστός επιχειρηματίας να κάνει αλλά κόλλησε στα νομικά.

    Και δεν ξέρεις, αν υπήρχε ένα τέτοιο στέκι, αν θα το διακινδύνευες να πας.
     
  7. SLK200GR

    SLK200GR Regular Member

    Απάντηση: bdsm cafe

    νομικα δεν υπαρχει προβλημα
     
  8. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: bdsm cafe

    Ποια περίπου ήταν τα νομικά κολλήματα; Και ποιο (θα) ήταν το όλο στυλ του μαγαζιού; Για παιχνίδι ή για καφέ;  
     
  9. george

    george New Member

    αυτό θα ξέφευγε από τη γλυκιά συνομοσία που σίγουρα υπάρχει για το όλο σκηνικό!!!
     
  10. e_desant

    e_desant Regular Member

    Απάντηση: Re: bdsm cafe

    ποιος ειπε πως θα τον ρωτησουμε?
    ενοουσα να συχναζουμε απλα εκει δεν το απαγορευει κανεις νομος και πιστευω οτι ετσι θα βρουμε γρηγοροτερα καλυτερη λυση
     
  11. e_desant

    e_desant Regular Member

    Απάντηση: bdsm cafe




    νομικα υπαρχει τροπος (δεν χρειαζονται υπερβολες δημοσια)
    και οσο για το αν υπηρχε ενα "στεκι" στις μεγαλες πολεις (αθηνα-θεσ/κη) δεν θα ειχα κανενα προβλημα να παω ουτε εσυ πιστευω σαν αλεπουδιτσα ???
     
  12. pathiaris_skorpios

    pathiaris_skorpios New Member

    ωραιά ιδέα αλλά δύσκολο...ο ιδιοκτήτης αρχικά και φυσικά οι περισσότεροι εδώ μέσα..γιατί στην ελλάδα είμαστε ακόμη στη φάση κάνουμε τρελλά πράγματα στο κρεβάτι αλλά κανείς αν μην ξέρει τίποτε..ντρέπεται ο έλληνας για την κρυφή του σεξουαλική του ταυτότητα..εμένα θα μου άρεσε ένα κλάμπ.....