Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM & DNA

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 23 Ιουνίου 2006.

?

Τι θα επιλέγατε, εάν είχατε την γενετική δυνατότητα, για το παιδί σας;

  1. vanilla

    4 vote(s)
    7,1%
  2. Kυρίαρχο

    7 vote(s)
    12,5%
  3. υποτακτικό

    1 vote(s)
    1,8%
  4. Δεν θα επέμβαινα

    44 vote(s)
    78,6%
  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Από παλαιότερο post της carissa[L_T] στο νήμα "Τι μας κάνει να είμαστε αυτό που είμαστε?":
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=78202&postcount=16


    Αλήθεια, αν είχατε την επιλογή, μέσω της γενετικής, να επιλέξετε το bdsm status του παιδιού σας, τι θα επιλέγατε;

    α. vanilla
    b. Kυρίαρχο
    c. υποτακτικό
    d. Δεν θα επέμβαινα
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    To vanilla δεν είναι BDSM status.
    Μπορεί κάλλιστα κάποιος να είναι κυρίαρχος αλλά να μην έχει καμμιά ενασχόληση με το BDSM.

    Αστάρτη
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Μια και έθεσα το ερώτημα εγώ αρχικά ας απαντήσω κ' όλας. Αν είχα επιλογή, θα επέλεγα να ΜΗΝ επέμβω.
    Αν η επιλογή ήταν υποχρεωτική θα επέλεγα βάση φύλου.
    Το αγόρι Κυρίαρχο και το κορίτσι υποτακτικό.
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Βρε Fanshaw για τον βανίλα κυρίαρχο μιλούσα.
    Τελοσπάντων, ας μην ασχοληθώ άλλο και ας αφήσω να τρέξει η δημοσκόπηση.

    Φιλάκια
    Αστάρτη
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Μα τι ερωτηση είναι αυτή?

    Μου θύμησε την ατάκα....

    Φέρε μια πορτοκαλάδα ..
    Πορτοκαλαδα θελετε; Από πορτοκάλια?
     
    Last edited: 23 Ιουνίου 2006
  6. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor


    Είναι υποκειμενικά αισθητικό το θέμα Fanshaw αν και μια φίλη με αποκάλεσε συντηρητικούλα για το συγκεκριμένο post. Ίσως και να ισχύει  
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ούτε εγώ θα επενέβαινα. Ο Κάθε άνθρωπος κουβαλάει τα δικά του και αυτά από μόνα τους το σπρώχνουν να βρει τον δρόμο του.
    Αν αυτό που ρωτάς είναι κατά πόσο θα με ενοχλούσε αν τα παιδιά μου κάποια στιγμή ενεπλέκονταν με το bdsm η απάντηση είναι όχι και όχι παραμένει άσχετα με το αν θα ήταν Κυριαρχικά ή υποτακτικά.
     
  8. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM & DNA

    Συμφωνω.
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Θα ψηφίζα δε θα επενέβενα. Θα τα άφηνα σε οποιαδήποτε περίπτωση να διαλέξουν το δρόμο τους. Αν ήμουν υποχρεωμένος, ίσως εκεί να έκανα μια επανάσταση ( ωρα Σπάρτακος lol).
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Δεν θα επέμβαινα,απλά θα βοηθούσα και θα υποστήριζα οποιαδήποτε και αν ήταν η επιλογή τους
     
  11. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: BDSM & DNA

    Θα επεμβαινα μονο σε θεματα υγειας.Και τα σοβαρα και τα του τυπου "μυωπια" κλπ.
    Και ο θεος βοηθος  
     
  12. Zondag

    Zondag Regular Member

    Είμαι κατά των επεμβάσεων εκτός των περιπτωσεων σοβαρών προβλημάτων υγειας...Πιστευω οτι η φύση έχει τους δικους της σκοπούς και ότι πολλά απο αυτά που εμείς προσλαμβάνουμε ως ατυχίες ή λάθη της φυσης εξυπηρετούν σκοπιμότητες που στο τωρινό στάδιο ανάπτυξης μας δεν μπορούμε να αντιληφθούμε. Πιστευω ότι οι καθε λογης "επεμβάσεις" στα σχέδια της φύσης μέσα στα πλαίσια της ανθρώπινης αντίληψης περι σωστού και λάθους, δίκαιου και αδικου, καλού και κακου μόνο προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει. Γιατί πολυ απλά η φυση έχει τη δική της "λογικη".