Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM EROTICA

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 16 Απριλίου 2008.

  1. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: BDSM @ EROTICA

    Δεν μπορουμε να παταμε σε 2 βαρκες.Αν ειναι αποδεκτο και σεβαστο να καταθετει καποιος την διαφορετικη του αποψη γιατι πρεπει να τον ''κραζουμε'' αν δεν συμφωνει με τα στανταρ μας....;;;;
    Γιατι η γνωμη της ''skias'' αντιμετωπιζεται με ειρωνεια περι σκιων..;;;
    Και κυριως απο που ως που μια διαφορετικη γνωμη χαραχτηριζεται τοσο ευκολα κακοπροαιρετη...;;;
    Mηπως καλοπροαιρετες ειναι μονο οσες χτυπανε παλαμακια και αποδεχονται το ''προιον'' που πλασαρεται....;;;
    Ειναι καλοπροαιρετο να δηλωνουμε οτι ''εχουν τα κοτσια'' οσοι ακολουθουν το δικο μας ''μπροστα'' αντιθετα με τους αλλους που μαλλον δεν τα εχουν ......αν δεν ακολουθησουν.....!!!!!
    Που ειναι η ανοχη στις επιλογες της εκφρασης των αλλων......οπως δηλωνεται παραπανω......αν πρεπει να ακολουθησω οπωσδηποτε την δικια σας εκφραση.......των ''πολλων''.......;;;;;;
    Και ακριβως επειδη ολα ειναι πολυ σωστα θεμα διαθεσης,οπτικης και κουλτουρας δεν με βρισκουν συμφωνο συγκεκριμενες επιλογες.....!!!!!
    Αν ξεμπερδευουμε χαραχτηριζοντας την εμπορευματοποιηση ως ''καραμελα''..... γιατι ειμαι υποχρεωμενος να αποδεχτω την απαγορευση λ.χ. να φωτογραφισω το σωμα μου με το κινητο μου στην περιπτωση που παρω μερος σε καποιο ''game'' (εγω,εσυ,η δικια μου κ.τ.λ.)......την στιγμη που καποιος επαγγελματιας θα μπορει να το κανει....!!!!!!
    Ντε και καλα χρειαζεται ο ερωτικος μου κοσμος ενα τετοιο ''ευρωπαικων'' προδιαγραφων meeting για να εκφραστει....;;;;;
    Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.....ετσι και αλλιως σε ολη μου την ζωη ακολουθουσα undeground επιλογες για ολα τα γουστα μου.(οχι μονο τα ερωτικα)...δεν θα αλλαξω τωρα.....!!!!!
    Ειδικα οταν καποιοι τα ερωτικα μου γουστα τα τιμολογησανε με την πρωτη φορα 20ευρω(15+5)........δηλ........μελλοντικα τι να περιμενουμε......κυριοι της περι καραμελας....;;;;
    Aν ειναι ''κακη'' η γνωμη μου....ειμαστε σιγουροι οτι σεβομαστε το διαφορετικο....και ποιο ειναι αυτο.....ποσο διαφορετικο ειναι κιολας οτι αντεχουμε......σαν το ''διαλογο''
    Καταλαβαινω την κουραση,τον κοπο,το αγχος και την αγωνια πολλων για να πανε ολα καλα στην συγκεκριμενη εκδηλωση.........αγωνιες εχω και εγω για τις δικες μου προτεραιοτητες.....καποιες και ερωτικες........!!!!!!
    Ειναι σωστο αν τις δικες μου αγωνιες δεν τις κανεται και δικες σας......να σας θεωρω κακοπροαιρετους...;;;;
     
  2. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Από την Παρασκευή ξεκινά η έκθεση. Κάποιοι δεν θα μπορέσουν να έρθουν το Σ/Κ. Ας μην είμαστε μόνοι την Παρασκευή.
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    BDSM @ EROTICA

    Είναι πάντα σεβαστή μια αντίθετη άποψη. Δεν δεχόμαστε όλοι τα ίδια ερεθίσματα και ούτε είναι ο ίδιος ο τρόπος που βλέπουμε τα πράγματα. Κατανοητό και σεβαστό, όπως είπαμε και πάλι.
    Η ιστορία όμως Μ/μας έχει δείξει ότι ανάμεσα στην ειλικρινή και καλοπροαίρετη άρνηση, υπάρχει και η προβοκατόρικη και κακοπροαίρετη. Να είσαι σίγουρος Ride a Woman ότι γνωρίζω πολύ καλά να ξεχωρίζω και να σέβομαι τους καλοπροαίρετους αρνητές, από τους "άλλους" που η άρνηση τους έχει κάποιο συγκεκριμένο σκοπό και στόχο.

    Θ παρακαλέσω αυτό το θέμα να τελειώσει. Δεν θα πάρουμε κανένα με το ζόρι για να τον πάμε στην έκθεση. Όσοι συμμετέχουμε, έχουμε άλλα θέματα να ασχοληθούμε, που πλέον επείγουν.

    ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ:

    Ο/όποιος από την κοινότητα έχει πρόβλημα με το εισιτήριο των 20ευρω (15+5) και θέλει να έρθει ή να συμμετέχει...να μου στείλει PM, ώστε να του δώσω ειδική πρόσκληση για να περάσει στην έκθεση και στο χώρο Μ/μας, δωρεάν.

    Oι φωτογράφοι που θα είναι μέσα στο Fetsih & BDSM @ Erotica, είναι δικά Μ/μας παιδιά (Photographer, Seirios_79, focus). Δεν είναι επαγγελματίες, με την έννοια ότι οι φωτογραφίες που θα τους ζητηθούν να βγάλουν, δεν θα είναι προς πώληση. Οι φωτογραφίες θα ανήκουν σε Ε/εμάς και θα δοθούν δωρεάν, σε όσους ενδιαφέρονται! Απλά είναι θέμα εμπιστοσύνης.
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Πάντως, το πρωί στο ραδιόφωνο του Σκάι ο δημοσιογραφος, μοίραζε 10 προσκλησεις για το Εrotica και είπε πως θα το κάνει καθε πρωί και μετά αναφέρθηκε στα προσωπικά δεδομέναα που το BBC μπορεσε να σπάσει σε 3 ωρες μεσα στο face book..

    (είδατε; σας κάνω ρεπορταζ του ρεπορτάζ)  
     
  5. female

    female Contributor



    Τι είναι τα 15 και τι τα 5, χωριστά;

    Φοιτητικό δεν έχει;



     
  6. spectrum

    spectrum Regular Member

    Eσυ προλαβες και πηρες καμμια?  
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Οχι. Δεν προσπάθησα για να πάρω.
     
  8. spectrum

    spectrum Regular Member

    15 γενικη και 5 στον χωρο του bdsm..Μαλιστα για τους vanilla θα εχει ειδικη εξεδρα να ειναι ολοι μαζι  
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    BDSM @ EROTICA

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. female

    female Contributor



    Α, θα χωρίζετε τα ερίφια από τα πρόβατα;

    Τελικά, δηλαδή, φοιτητικό δεν έχει.


     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    BDSM @ EROTICA

     
    Καλό το αστειάκι σου...

    Κρίμα που δεν το σκέφτηκα νωρίτερα! Σαφώς δεν θα έφτιαχνα εξέδρα. Θα φρόντιζα να φτιάξω ένα τεράστιο κλουβί να μπαίνουν κατευθείαν μέσα.!!
     

    Όχι δεν έχει φοιτητικό απ΄ ότι ξέρω...
     
    Last edited: 6 Μαϊου 2008
  12. female

    female Contributor



    Μην τα γράφεις αυτά τα αστεία, SM_Art_Lady, και τρομάάάζωωωω...