Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Humor (?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Humour' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 30 Ιουνίου 2005.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    lol tender_lilly, επιβεβαίωση πως η σκλάβα ουσιαστικά υποτάσσεται στις αναγκες της και ο Αφέντης αποτελεί απλά το μέσον για την επίτευξη του σκοπού.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Με αφορμή κάποια posts σε σχέση με ισότητα φύλων, θυμήθηκα το εξής περιστατικό που μου είχει συμβεί - έχει κάποια πολύ αμυδρή σχέση με BDSM.

    Όταν ήμουν γύρω στα 15, μάθαμε ότι σε ένα φιλικό ζευγάρι των γονιών μου ο άντρας είχε απαγορεύσει απολύτως στη γυναίκα του να αγοράζει οτιδήποτε, ακόμα και μία τσίχλα, αν δεν ήταν κι αυτός μαζί της και αν δεν ενέκρινε ο ίδιος την αγορά.

    Είχα φρίξει, ο νεοαποκτηθείς φεμινισμός μου είχε επαναστατήσει, έβαλα μπροστά τα μεγάλα μέσα για να πατάξω την αδικία: ένανα μούτρα στον συγκεκριμένο κύριο όποτε τον έβλεπα, πίεζα τους γονείς μου να πάρουν θέση κ.λ.π.

    Μιά μέρα που είμασταν στο σπίτι τους, επιστρέφει ο άντρας από τη δουλειά.

    Και του λέει η γυναίκα του: "Σήμερα ένανα μία βόλτα στην αγορά για να ξεσκάσω, βρήκα κάτι σε καταπληκτικά καλή τιμή και αγόρασα για να έχουμε".

    Αμέσως, το μάτι του άντρα της αγρίεψε: "Πήγες και ψώνισες; Τί πήρες, πές μου τώρα δα!"

    Και του απαντάει η γυναίκα του: "Ε, πώς κάνεις έτσι. Βρήκα φτηνό πιπέρι στην οδό Ευριπίδου και αγόρασα 7 (επτά) κιλά πιπέρι".

    Ο επίλογος της ιστορίας:

    Ο συγκεκριμένος κύριος αναγκάστηκε να αποκτήσει και δεύτερο επάγγελμα για κάποιο διάστημα - αυτό του χονδρέμπορου πιπεριού, κι εγώ έμαθα ποτέ μα ποτέ να μην προσεγγίζω τους ανθρώπους με συγκεκριμένα πρότυπα συμπεριφοράς που εμένα μου φαίνονται καλά και ηθικά.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    lol tender_lilly, μπορώ να φανταστώ και άλλες χρήσεις του επιπλέον πιπεριού, που μπορεί να μην συνεισφέρουν στην οικονομική αποκατάσταση του λάθους σίγουρα όμως βοηθούν στην μή επανάλληψη του  
     
  4. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Θυμάμαι μία φορά σε μία session με μία ωραιότατη και αυστηρότατη Κυρία κατά τη διάρκεια της φάσης του trampling την άκουσα να ουρλιάζει
    "Θα σε λειώσω σκουληκαντέρα". Εκείνη τη στιγμή πέρασε από το μυαλό
    μου κάτι μεταξύ αστυνόμου Θεοχάρη και Μάρκου Σεφερλή και λύθηκα στα γέλια. Το τι έγινε μετά δεν εμπίπτει στη κατηγορία του humor.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: BDSM Humor (?)

    Για 7 κιλά θα δυσκολευόσασταν πιστεύω κι εσείς Master Jp.  
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σε βάθος χρόνου ενός έτους; Δεν νομίζω tender_lily  

    Permanent results are gained step by step  
     
  7. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Χα χα !!   tender lilly πολυ καλο!!
     
  8. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    Να πω κι εγω ενα...?

    Λέει ο μαζοχιστής....: "Βάρααα........"

    και ο σαδιστής....: "όχι.."

     
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Ο Κύριος μου, μου έδωσε εντολή να αναφέρω το εξής...

    Σήμερα το πρωί φόρεσα την μια δική Του παντόφλα και την μια δική μου... και μάλιστα ανάποδα.

    Ελπίζω να διασκεδάσατε.  
     
  10. gaby

    gaby Guest

    lol carissa[L_T]  
     
  11. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    δεν είχε ακούσει το "θα ζήσω ελεύθερο πουλί" μάλλον....  
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Μια άλλη όψη του pony training.....