Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM Role Play games

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 11 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Role Play τόσο στο BDSM όπως και στο σεξουαλικό παιχνίδι ονομάζουμε την διαδικασία που είτε το ζευγάρι είτε κάποιο μέλος του ζευγαριού παίρνει κάποιο ρόλο με σκοπό να εξάψει την φαντασία στο ερωτικό παιχνίδι. Στο BDSM οι ρόλοι έχουν να κάνουν περισσότερο με σχέσεις Κυριαρχίας (D/s) χωρίς αυτό να σημαίνει πως δεν μπορεί να είναι και η πραγματοποίηση μιας φαντασίωσης.
    Ποιο είναι το αγαπημένο σας role play, είτε το έχετε κάνει πραγματικότητα είτε απλός το φαντάζεστε;
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Moυ αρέσει να παίζω το ρόλο της αυστηρής καθηγήτριας και να έχω άτακτα μαθητούδια (μαθητή).
    Όπως επίσης να είμαι Αμαζόνα να τιθασεύω και μετα να ιππεύω άγρια άλογα (πονυ).
    Ένα από τα αγαπημένα μου επίσης είναι το Ageplay!
    Δύσκολο να βρεις παρτενέρ που να το κατέχει αλλά και να το ζει!

    Τα Role Play εμπλουτίζουν την ερωτική διάθεση. Φέρνουν το φαντασιακό κομμάτι στην πραγματικότητα του.
    Είναι το αλατοπίπερο μιας ερωτικής ίσως συνεύρεσης
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2006
  3. Maley

    Maley Contributor

    Σκυλα στα 4 να τρωει και να πινει απο ενα πιάτο δίπλα στα πόδια μου...
     
  4. gaby

    gaby Guest

    α) το παιχνίδι της ανάκρισης και

    the ultimate!

    β) το παιχνίδι της γάτας με το ποντίκι. Μπορεί να πάρει πολλές μορφές, από την πιό εγκεφαλική ως την πιό σωματική...
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Ανάκριση

    Το παιχνίδι τις ανάκρισης είναι ένα άλλο Role Play όπου κάποιο πρόσωπο γνωρίζει κάποιες πληροφορίες και κάποιος άλλος προσπαθεί να τις μάθει. Το δύσκολο σε αυτό το παιχνίδι είναι να βρεθούν οι πληροφορίες  Προσωπικά έχω εφαρμόσει να δει κρυφά κάποιο τραπουλόχαρτο και μετά να προσπαθήσω να βρω ποιο ήταν αυτό. Εντέλει αποφάσισα να το κάνω ποιο απλό…. Τη ρωτούσα ποιο είναι το όνομα τις. Όταν μου το έλεγε την ξανά ρωτούσα. (δημιουργεί απίστευτο άγχος η όλη διαδικασία)
    Μια απαγωγή μπορεί να ξεκινήσει από την απαγωγή – σύλληψη του ανακρινόμενου.
    Κυρία συστατικά της μπορεί να είναι bondage, humiliation, electro play, έλεγχος αναγκών, και παρά πολλά αλλά. (φαντασία αρκεί να έχεις).
    Το κακό με την ανάκριση είναι πως απαιτεί χρόνο.  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Το κακό ή το καλό είναι ότι η ανάκριση και όλα όμως τα παιχνίδια ρόλων απαιτούν χρόνο;
     
  7. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Το πρόβλημα είναι αν δεν τον έχεις  
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Age Play (Υπάρχει και στο thread το σχετικό με το "Daddy - Little girl")

    Τι ειναι το age play? Οι ερωτησεις που θα παρουμε ειμαι σιγουρος πως θα ειναι τοσες οσα και τα ατομα που θα ρωτησουμε. Ξεκινωντας θα ηθελα να πω πως κατ’ εμε, age play ειναι ενα παιχνιδι ρολων που καποιο μελος του παιχνιδιου υποδυεται τον εαυτο του σε ηλικια κατω των 18 χρονων.
    Οσον αφορα τα μελη του παιχνιδιου, χωριζονται σε δυο κατηγοριες. Σε αυτη που καποιος αρεσκεται στο να ενσαρκωνει καποιον ενηλικο και σε εκεινη που αρεσκεται στο να υποδυεται καποιον ρολο ανηλικου. Σπανια, συνανταμε και περιπτωσεις που και τα δυο μελη εχουν ρολους ανηλικου, αλλα υπαρχει ομως καποια μορφη ελεγχου του ενος προς τον αλλο, πχ μεγαλος και μικρος αδερφος/η.
    Οι ρολοι ενηλικων μπορει να εχουν τις ιδιοτητες γονεων, δασκαλων, γιατρων κτλ. Ανεφερα αυτες τις τρεις ιδιοτητες μια και ειναι αυτες που μου αρεσουν να υποδυομαι. Οι χαρακτηρες που ενσαρκωνουν τα «ενηλικα ανηλικα» διαφοροπιουνται σε σχεση με την ηλικια που θα επιλεξουν, κι αν επιλεξουν την εφηβικη, σημαντικο ειναι και το lifestyle σε αυτη την ηλικια, διοτι δειχνει τον τροπο σκεψης που επιλεγει (πχ gothic).
    Το age play απο μονο του αποτελει ενα διαφορετικο συνολο μεσα στο χωρο των ερωτικων παιχνιδιων, χωρις τα ατομα που ασχολουνται με αυτο να εχουν υποχρεωτικα σχεση με το BDSM. Απο τη φυση του ομως ενα τετοιο παιχνιδι, λογω του D/s που «κρυβει», ειναι ενα πολυ απολαυστικο, και οχι μονο, πεδιο προς εξερευνηση για οσους ασχολουνται με το BDSM.
    Ενα αλλο σημαντικο σημειο ειναι πως τοσο στο παιχνιδι «Daddy – little girl» οπως και γενικοτερα σε καθαρες μορφες age play, το sex ειναι κατι που δεν συναντιεται και τοσο συχνα. (Φυσικα αυτο δεν ειναι κανονας, αλλα ρολο παιζουν οι συμφωνιες που κανουν τα μελη που παιζουν).
    Η συνεννοηση και το τι ακριβως ζητουν οσοι παιζουν κατι τετοιο ειναι σημαντικα στοιχεια για να εξασφαλιστει η επιτυχια του παιχνιδιου, που προσφερεται για πολυημερα sessions η για ενα ωραιο προκαταρκτικο ερωτικο παιχνιδακι. Στην περιπτωση ομως που αυτο το παιχνιδι ξεκιναει και βασταει καποιες μερες, τοτε οσο οι χαρακτηρες μπαινουν πιο βαθια στο ρολο τους αρχιζουμε να παρατηρουμε το μικρο παιδι να βγαινει απο μεσα και να φερνει μαζι του πραγματα που πολλες φορες δεν ειχαμε σκεφτει καν πως υπαρχουν.
    Τιμωριες οπως ο εγκλισμος σε ενα δωματιο, η αρνηση εξοδου, η ορθια σταση στην γωνια, ή ακομα και το κλασικο spanking (προσοχη μην το παρακανετε, μιλαμε για ενα «παιδι» που εκανε μια αταξια και οχι για μια εκπαιδευμενη slave) παιρνουν στα ματια μας μια διαφορετικη σημασια. Το ντυσιμο, το μακιγιαζ και τα αξεσουαρ(πανες, κουκλες κτλ) που χρησιμοποιουμε αναλογα με την ηλικια ειναι σημαντικα tips που μας βοηθουν να γινουμε ενα με τον ρολο μας.
    Καλη μας διασκεδαση!

    Υστερ(ι)ογραφο: TO AGE PLAY ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΕΡΑΣTIA!!!!!
     
  9. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    H Aπαγωγή

    Ένα άλλο role play που είναι εύκολο να γίνει πραγματικότητα είναι η απαγωγή. Αυτό χρειάζεται μια μικρή προετοιμασία από πριν.
    Έχουμε έναν καταζητούμενο εγκληματία και κάποιο αθώο θύμα. Μια απαγωγή με το αυτοκίνητο από έναν ήσυχο δρόμο. Ταξίδι με το αυτοκίνητο χωρίς να μπορεί να δραπετεύσει. Και όταν φτάνουν σε ένα motel στην προσπάθεια τις να δραπετεύσει μπορεί να γίνει κάποιος «βιασμός» ή ότι άλλο βάλει ι φαντασία σας…
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Παραλλαγή της απαγωγής, που πολύ μου άρεσε:

    Η Διάσωση

    Η υποτακτική είναι το θύμα έχει χαθεί, βρίσκεται σε κίνδυνο, την κυνηγάει κάποιος με τον οποίον είχε κακά ξεμπερδέματα παλιά, ή οτιδήποτε άλλο. Ο Κύριός της την διασώζει, είναι ένας Άγνωστος που επεμβαίνει ακριβώς την κατάλληλη στιγμή. Της κάνει παρατήρηση για την επιπόλαιη συμπεριφορά της που την έβαλε σε κίνδυνο. Αφού την έχει διασώσει τώρα Του ανήκει, για να την κάνει ότι θέλει. Την πηγαίνει στο μοτέλ, την βάζει στο δωμάτιο. Την κοιτάζει από πάνω ως κάτω και της λέει:

    "Γδύσου, θέλω να δω τί μου ανήκει."

    Κι εκεί αρχίζουν όλα...
     
  11. Η ανάκριση με βρίσκει αντίθετο (λογω ιδεολογικων και βιωματικών καταβολών) ακόμα θυμάμαι τα "μαλάκα" και τα χτυπήματα στο στομάχι από τους Γαμωμπάτσους (τους συγκεκριμένους έτσι) και για ψύλλου πήδημα (κάποια Graffiti), οπότε η ανάκριση πήρε μέσα στο μυαλό μου αρνητική διάσταση και καθόλου δεν την συνδέεω ερωτικά (όπως και ότιδηποτε έχει να κάνει με το στρατό - που είμαι κατα). Ωστόσο δεν μπορώ παρά να αναγνωρίσω την αποτελεσματικότητα ενός πτυσόμενου γκλόπ (κατέχω ένα στην συλλογή μου) που είναι πάντα έτοιμο για χρήση (αχρείαστο ναναι). Η "απαγωγή", "βασανισμός", "βιασμός" μπατσίνας (sub fake ντυμένης μπατσίνα) είναι κάτι που θα ήθελα να εκπληρώσω στα πλαισια ενος role play...ναι θα έλεγα οτι με εξιτάρει.
     
  12. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member


    Στο thread https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=4781&highlight=%ED%EF%F5%E2%DD%EB%EB%E1
    υπάρχει μια προσπάθεια που μπορεί να σε ενδιαφέρει μπορείς να γράψεις την συνέχεια. (Χωρίς greeklish) Εδώ απλά μιλάμε για παιχνίδια ρόλων.