Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM = sex?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ipakouos, στις 21 Ιανουαρίου 2006.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Η αλήθεια είναι πως προτιμώ τις ταλαντούχες γυναίκες από τις εκπαιδευμένες.
    Αλλά αφού μιλάς από προσωπική εμπειρία δεν μπορώ να επιμένω.

    Το θέμα είναι που βάζει ο καθένας μας τον πήχη των υπηρεσιών που επιθυμεί.

    Όπως έχω πει και παλαιότερα: «κανείς δεν έχυσε με το μάνιουαλ στο χέρι. Πόσο μάλλον με το ρομπότ.» *


    *ΜαστερJP αποκατέστησε τώρα το παλαιότερο θέμα μου εχεχχεχε
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich: <γελάει> χμμμ οι προσωπικές επιλογές έχουν καθολική ισχύ;

    Δια του λόγου το αληθές όμως, με το manual (βαρειά η Britanica <x>) στο χέρι, όντως δύσκολο, καθώς του διαβάζουν το manual όμως, πίστεψε με, ευκολότατο. Έχει και το manual διεγερτικές ιδιότητες <γελάει> (Προσεξε τι θα πεις lol)
    Υπόχέθηκα να το αποκαταστήσω και θα το κάνω μόλις, όπως είχα πει αποκτήσει το ίδιο περιεχόμενο.

    ΥΓ. Υποτιμάς τα ρομπότ.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest


    Προφανώς και δεν έχουν για αυτό άλλωστε και δεν επέμεινα. Το αντικειμενικό ύψος του πήχη σαφώς και έχει όμως.

    Τι να πω για τις διεγερτικές ικανότητες του μάνιουαλ; ΜάστερJP όπως την βρίσκει ο καθένας.

    Υ.Γ. Δεν τα υποτιμώ καθόλου...απλά τα θεωρώ ντεκαβλέ.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich: Σαφως και έχει, ποιος θέτει τα standards όμως; Κάθε μέτρηση απαιτει κάποια, όπως καλως γνωρίζεις.
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Ένας σκλάβος με ταλέντο στην εκμάθηση, δύναται να είναι ταυτόχρονα ταλαντούχος και εκπαιδευμένος.

    Δεν κατάλαβα την αναφορά σου στον πήχη των υπηρεσιών. Εικάζω πως εννοείς "τον πήχη που αναφέρεται στην ποιότητα των υπηρεσιών" αλλά και πάλι δεν βλέπω τα κριτήριά σου για την ποιότητα.

    Αφενός η φράση αυτή έρχεται σε αντιδιαστολή με αυτήν που απομονώνω εδω:
    ...εφόσον οι επαγγελματίες έχουν πελατεία.
    Αφετέρου, αν η φράση ίσχυε, τουλάχιστον εγώ, αν όχι και άλλοι Masters, δεν θα υπήρχα. Αλλά θεωρώ ότι αναφορικά με την ύπαρξή μου έχουμε ξεπεράσει το στάδιο της άρνησης.
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν μιλώ για ταλέντο στην εκμάθηση. Για ταλέντο στο μπουλκουμέ μιλώ.

    Πολύ σωστά κατάλαβες πως μιλώ για την ποιότητα. Τα κριτήρια αυτής ο καθένας μας τα καθορίζει κατά τα γούστα του.

    Το μηχανιστικό σεξ που μπορεί να προσφέρει ένας εκπαιδευμένος «σκλάβος» σαφώς με τα δικά μου κριτήρια είναι κατά πολύ κατώτερο με αυτό που μπορεί να προσφέρει ένας ανεκπαίδευτος στο σεξ, σκλάβος.

    Οι επαγγελματίες δεν είναι ρομπότ. Χρησιμοποιούν μόνον το ταλέντο τους, και την εμπειρία τους.

    Υ.Γ. Δεν κατάλαβα την τελευταία πρόταση. Υπάρχεις; Υπάρχουν;
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Heinrich: Ένας (ίσως ο βασικώτερος) από τους στόχους της εκπαίδευσης είναι να αναδείξει τό όποιο ταλέντο, υποθέτω πως με το "ανεκπαίδευτος" έχεις κατά νου "αυθόρμητος" κάτι που ταιρίαζει με την εν γέννει προσέγγισή σου στο θέμα.

    Πως ορίζεις το "μηχανιστικό σεξ", ένα παράδειγμα θα βοηθουσε.
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν ο σκλάβος δεν είναι εκπαιδευμένος, ούτε καν στο σεξ που αποτελεί μία βασική πηγή απόλαυσης για τη Mistress, δεν λειτουργεί βάσει κανόνων, δεν είναι πειθαρχημένος, δεν είναι υπάκουος, πού ακριβώς έγκειται η σκλαβιά του; Μήπως κάνουμε λόγο για Kinky δραστηριότητες ενός Vanilla ζευγαριού; Εγώ μιλώ αποκλειστικά για σχέση Mistress/slave γιατί δεν έχω εμπειρία από Vanilla σχέσεις.
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Η επιμονή μου στο «ανεκπαίδευτος», και στο «αυθόρμητος» έχει να κάνει, ΜάστερJP με την ανάγκη για εξέλιξη των d/s σχέσεων μα και του ίδιου του λάιφστάιλ. Θεωρώ πως οι στοχοπροσηλωμένοι υποτακτικοί και κατ επέκταση οι εκπαιδευτές τους λειτουργούν στην παρούσα στιγμή ως χάντικαπ στην ανάγκη για εξέλιξη.
    Βέβαια αυτό είναι μια προσωπική εκτίμηση για τον χώρο που ίσως να μην είναι αρκετά επικαιροποιημένη.

    Πάμπολλα παραδείγματα για μηχανιστικό σεξ, θα βρεις στις προσωπικές ιστορίες του παρόντος φόρουμ. Κυρίως στις ιστορίες υποτακτικών ανδρών με κυρίαρχες γυναίκες.
    Ένας κακοήθης θα έλεγε πως γράφονται με «καρμπόν», κόπυ πέϊστ.


    Είχα την εντύπωση πως η γοητεία του bdsm δεν έγκειται στο, προβλέψιμο, στο επαναλαμβανόμενο, στο περιχαρακωμένο, στο συντηρητικό, στο διατεταγμένο.
    Σίραχ έκαμα ένα μεγάλο λάθος. Ελπίζω να με συγχωρήσεις.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ η απάντησή σου, ως προς το περιεχόμενο και το ύφος, δεν έχει καμία συνάφεια με την ερώτησή μου.
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Καλά για το περιεχόμενο. Για το ύφος όμως; Ήμουν ειλικρινέστατος.
    Είπα, έκαμα λάθος.

    Σίραχ, αν επιθυμείς να μην απαντώ ή να μην σχολιάζω τις τοποθετήσεις σου, θα το κάμω. Αρκεί να το ζητάς με κάποιον τρόπο πιο εμφανή.
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Χάινριχ_φον_Κλάιστ αναφορικά με το περιεχόμενο, είναι σαφές ότι ρώτησα που έγκειται η σκλαβιά του υποτακτικού και όχι η γοητεία του BDSM.

    Αναφορικά με το ύφος, αν επιθυμείς να το αναλύσουμε θα χαρώ να έχω μία συζήτηση, κατ ιδίαν όμως, αφενός γιατί δεν μου επιτρέπω συζητήσεις επί προσωπικού σε δημόσια fora (είναι πάγια τακτική μου), αφετέρου γιατί δεν αφορά στο θέμα του νήματος.

    Δεν επιθυμώ να μην απαντάς ή σχολιάζεις τις τοποθετήσεις μου και ελπίζω ο τρόπος με τον οποίο το ζητώ να είναι εμφανής. Εξακολουθώ να περιμένω την απάντησή σου στην αρχική μου ερώτηση, αν θελήσεις να γράψεις κάποια απάντηση.