Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM YouTube video's

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος Alice in wonderland, στις 3 Αυγούστου 2018.

  1. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Γιατί να είναι βλακείες; όταν σε αλλά νηματα φωνάζετε και παραπονιέστε να μην κρίνουμε τις σχέσεις των άλλων
    . ..
    Τελικά πολύ κωλοτούμπα παιζει
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Με κάτι τέτοια διαμορφώνουν πολλοί άποψη μιας που δεν υπάρχει διάθεση για βοήθεια από κανέναν όπως φαίνεται σε αλλά νηματα.
    Από κει και πέρα επειδή με κυνηγάς από νημα σε νήμα πάψε να ασχολείσαι μαζί μου. Δεν σε ενοχλώ.
    Και σίγουρα δεν ενοχλούν κανεναν τα ποστ μου όταν μπορεί κάλλιστα να τα αγνοεί.
    Αγνόησε με λοιπόν όπως σε αγνοώ κι εγώ.
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δεν το έχω με το Gorean για να έχω άποψη στο συγκεκριμένο.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Για να εχεις αποψη για την κινεζικη λογοτεχνια, πρεπει να ξερεις και κινεζικα.
    Εστω, λιγα. Κατι ειναι κι αυτο.
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αν ηθελε να πει αυτό, να έλεγε αυτό. Όταν το ξεκινάει με επιβράβευση του Κυρίου έχει ξεκινήσει λάθος το μονοπάτι.

    Η λέξη επιβράβευση σημαίνει ότι έχεις κάποια μορφή εξουσίας, ότι έχεις κατι να κρίνεις αν γίνεται σωστά ή λάθος. Η σημειολογία είναι screwed up.

    Καταλαβαίνω τι προσπαθεί να πει αλλα και μόνο που σκέφτηκε αυτή τη λεξη δείχνει ότι δεν ξέρει τι της γίνεται.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Τι άποψη να έχεις παιδάκι μου, στα 5 πρώτα λεπτά κόντεψα να ξεχάσω τ΄όνομά μου και σε ποιον πλανήτη κατοικώ.
    Και το Gorean lifestyle μαζί με τους οπαδούς του, αν έχει καθολικές απαιτήσεις απ΄όλους τους bdsmers να αναγνωρίζουν όλες τις Gorean ''βαθμίδες'' και να τηρούν το πρωτόκολλό τους, τότε να τους συστήσουμε όλους σε καλούς γιατρούς, να το δουν το θεματάκι τους, γιατί αναντίρρητα το έχουν, plus, δεν είναι και οι μόνοι, αλλά ας μην το ανοίξουμε αυτό το θέμα, καλοκαιριάτικα...
    Τούτων ρηθέντων, πάμε για καμιά βουτιά, γιατί δεν παλεύεται άλλο το πράμα.  
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Οκ δέχομαι την άποψη σου.
    Ούτως ή άλλως γι'αυτό είμαστε εδώ για να ανταλλάσουμε απόψεις.
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Δεν κυνηγώ κοπέλα μου εσένα, ούτε κανέναν άλλο.
    Σχολιάζω αυτά που γράφεις, όπως θα σχολίαζα τα γραφόμενα οποιουδήποτε, αν είχαν περιεχόμενο σαν αυτά των δικών σου αναρτήσεων.
    Ούτε σε ξέρω ούτε έχουμε μιλήσει ποτέ.
    Είναι καλύτερα να μην γράφουμε παπαριές, από το να θεωρούμε τον εαυτό μας θύμα κυνηγητού.
    Άλλη όρεξη δεν είχα.
    Πολλές φορές αντιδρώ στις σαχλαμάρες, χωρίς να προσέξω καν, ποιος τις γράφει.
    Αν συμπίπτει να είναι δικιές σου, σε διαβεβαιώνω ότι δεν τις σχολιάζω για αυτόν τον λόγο (για το ότι είναι δικές σου δηλαδή). Το περιεχόμενο των αναρτήσεων σχολιάζω, όχι εσένα. Μπορείς να με βάλεις σε λίστα ignore ώστε να μην διαβάζεις τα σχόλια μου και θα αποφεύγεις και την θυματοποίηση σου, που τόσο ευγενικά προβάλεις.
    Αν πρόσεξες δεν έχω μόνο εγώ ενστάσεις για την ανάρτηση σου. Τελικά πολλοί σε κυνηγάνε.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2018
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Να σου πω την αλήθεια κι αυτό ένα 5λεπτο το πάλεψα αλλά νομίζω λέει το αντίθετο αν και για να είμαι ειλικρινής έκανα παράλληλα και άλλα πράγματα και δεν προσεχα πολύ.
    Λέει δηλαδή ότι οι Gorean lifestylers πρέπει να μιλάνε στους υπόλοιπους bdsmers με τον σεβασμό που θα μιλούσαν αν ζούσαν σε έναν τέτοιον ουτοπικό κόσμο. Δηλαδή να τους αποκαλούν όλους Masters and Mistresses πράγμα που οκ δεν μου φάνηκε και κάτι τόσο τρομερό αλλά δεν το έχω με τα δικά τους πρωτόκολλα για να έχω μια σωστή άποψη και επίσης δεν άκουσα όλο το βιδεο, είναι και 20 λεπτά ...
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Συγχαρητήρια λοιπόν
    Αν τελείωσες τώρα με ότι είχες να πεις παρακαλώ να συνεχίσεις αγνοώντας με.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Μπερδεύεται εύκολα η ...ούτσα με την άλλη ...ούτσα..!
    Θα επανέλθω...
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor