Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Before Breaking a slave

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 9 Φεβρουαρίου 2008.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ορμόμενος από αυτό

    και παράλληλα με το σχετικό νήμα "Breaking a slave", που φιλοδοξεί ν' απαντήσει στο "πως", ποιά πιστευετε πως είναι (ή ποιά θα σας ωθούσαν) τα χαρακτηριστικά του "υ" ώστε να αποτελεί καλό υλικό ως επίδοξος/η σκλάβος/α;
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Before Breaking a slave

    Το να είναι πρόθυμος δεν αρκεί.H διάθεση να δει,να ακούσει ,να νιώσει ,να ταυτιστεί και να απορροφηθεί μέσα από την επιθυμία μου.Να μου μιλάει έντονα με το βλέμμα και να επικοινωνεί με αυτό κυρίως κατά τη διάρκεια των συνεδριών και των παιχνιδιών.Όταν θα δώσω την έναρξη του πάντα για αυτόν,να είναι εκεί πνευματικά και της αδράξει.Να κάνει καθημερινότητα του δική μου.Να εκτιμά αυτό που έχει και αυτό που παίρνει.Να αντιληφθεί πως σε αυτό το ζην είναι και αριθμητής και παρονομαστής.Να αγαπήσει το χώρο μου..και κυρίως να θέλει να κάνει όλα αυτά επειδή γίνονται και για τους δύο..
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Επαναφορά
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Να θέλει να εμβαθύνει ουσιαστικά στο bdsm.
    Να θέλει να αφεθεί, χωρίς να ρωτάει τί και πώς.
    Να μην έχει πολλές γραμμές , κόκκινες ή κίτρινες ή άλλου χρωματος.
    Να εννοεί το "μαλιστα".
     
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Να μη φοβαται να αφεθει. ΑΥτο απαιτει απο μεριας του ενσυναισθηση, ισχυρη αυτοπεποιθηση και βαθυ γνωθι σ’αυτον.
    Γραμμες διαφορων χρωματων θα εχει. Αρκει να μην ειναι τετοιες που να θετουν τη συγκεκριμενη ισορροπια (ανισορροπια) σε επικινδυνη θεση. Ειναι αλλη συζητηση αν στην πορεια αυτες οι γραμμες απαλυνουν η τελικα σβησουν.
    Να ειναι ευγενης και φιλομαθης. Σε οποιοδηποτε θεμα. ΑΝθρωπος που «αρνειται» να μαθει κατι νεο πχ για σινεμα, η μουσικη, η ο,τιδηποτε προσωπικα με απωθει εκ των προτερων
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2020
  6. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    δυσκολο πραγμα το slave...
    θελει κοπο και ΠΟΛΥ χρονο
    σε αντιθεση με οτι διαβασα παραπανω, being a slave = δεν εχεις ορια, δεν υπαρχει το "οχι" στο λεξιλογιο σου κλπ κλπ, αλλιως μιλαμε για sub, τουλαχιστον απο την δικη μου οπτικη γωνια
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αλλιώς μιλάμε για φασωμα. οι subs δεν έχουν πρόχειρο το όχι. τις υποτιμάτε, έχουν πιό ξεκάθαρο νου.
     
  8. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    καλα δεν ειχα σκοπο να υποτιμησω κανεναν και καμια...
    ειπα οτι στο μυαλο μου η διαφορα μεταξυ slave και sub ειναι οτι ο ενας μπορει να θεσει ορια, ο αλλος οχι..
    τωρα το αν καποιος/α sub δεν θελει να θεσει περιορισμους, εστω και σε αρχικο επιπεδο, ειναι δικαιωμα του/της
    νομιζω ημουν ξεκαθαρος
     
  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αυτό που γράφετε είναι γενικό. Το ζητούμενο του νήματος είναι από πού ξεκινάει ο Κ για να φτάσει την σκλάβα να μην έχει την άρνηση πουθενά στην παλέττα της όσον αφορά την χρήση της από τον Κ. Ενώ σε όλους τους υπόλοιπους τομείς της ζωής της να έχει "όχι" αλλά και "εξαρτάται" και "βλέποντας και κάνοντας", δηλαδή όλα αυτά που καλό για τους ίδιους θα ήταν να έχουν όλοι οι υπόλοιποι μη καλιμπραρισμένοι σκλάβοι για να πορεύονται στη ζωή τους. Ή μήπως είναι αυτονόητο ότι τα έχουν;
     
  10. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    αρχικα λοιπον χρειαζεται ΠΟΛΥΣ χρονος ωστε το υπο να νιωσει πληρως ασφαλης με το Κ, ή εαν θελετε το Κ πρεπει να καταβαλει προσπαθεια ωστε να κερδισει την απεριοριστη εμπιστοσυνη του υπο. Οταν μιλαμε για slave, η γνωμη μου παντα, ειναι οτι δεν υπαρχουν οι υπολοιποι τομεις...γινεται αυτο που θελει το Κ, την στιγμη που το θελει το Κ...κοινως παιζει το "κοψε τον λαιμο σου και βρες ακρη" δεν υπαρχει το οριο "οταν ειμαι στην δουλεια δεν κανω αυτο ή το αλλο" (τυχαιο παραδειγμα) ...ο ελεγχος της καθε πτυχης της ζωης του υπο περναει στα χερια του Κ.
    και ο χρονος ειναι ο μονος κοινος παραγοντας που χρειαζεται, γενικες τακτικες δεν υπαρχουν, απο την στιγμη που το καθε ατομο εχει διαφορετικη προσωπικοτητα, χρειαζεται και διαφορετικη μεταχειρηση..(γνωμη μου παντα)
     
  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Το πρώτο ερώτημα είναι πως το υποτακτικό θα γίνει slave και το δεύτερο ποια είναι εκείνα τα χαρακτηριστικά του υποτακτικού που θα σας έπειθαν να προχωρήσετε.

    Άρα για να γίνει χρειάζεται μόνο χρόνος κατά την άποψη σας. Τα χαρακτηριστικά που αποδίδετε στο ''κατάλληλο'' υποτακτικό όμως, ποια είναι;
     
  12. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    ειπα στο αρχικο μου ποστ οτι μεσω του χρονου αποκταται η εμπιστοσυνη, η χημεια κλπ κλπ (για την χημεια η αληθεια ειναι οτι δεν ειπα τπτ :Ρ)
    που να ξερω εγω τι γουστα εχει το καθε Κ...
    αλλα Κ θελουν το υ εμπειρο ωστε να γινεται πιο "ομαλη η μεταβαση", αλλα Κ θελουν το υ απειρο ωστε να το διαμορφωσουν απο την αρχη..
    ορεξη και διαθεση να υπαρχει και σε συνδυασμο με τα παραπανω, ολα γινονται