Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

body piercing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Λογικά υπάρχουν πολλές πιθανότητες να συμβεί αν συμπέσει το τρύπημα με κάποιο από τα πάρα πολλά νεύρα που υπάρχουν στην κλειτορίδα. Τώρα κάτα πόσο μπορεί η απώλεια σεξουαλικής διάθεσης ή οργασμού να υφίσταται ή να είναι μόνιμη δεν γνωρίζω. Σκοπεύω να το συζητήσω με τον γυναικολόγο μου και όταν το κάνω θα σας ενημερώσω.
     
  2. BDSM_lover

    BDSM_lover Regular Member

    Εγω προσωπικα δεν θα εκανα πανω μου ποτε piercing, αλλα με ερεθιζει αφανταστα να βλεπω γυναικες σκλαβες με μικρα κρικακια στις ρωγες τους πανω, καθως επισης και στον αφαλο τους ! Ειμαι κατα της υπερβολης στο θεμα αυτο, αλλα σιγουρα ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι του αρεσει, με προυποθεση φυσικα να ακολουθει πολυ σχολαστικα τους κανονες υγιεινης και προστασιας που απαιτει το piercing  
     
  3. Zaqqano

    Zaqqano New Member

    RE: RE: body piercing

    Το καλύτερο αυτό είναι.
    Θέλει προσοχή το θέμα διότι διακινδυνεύεις πολλά.

    Η ύπαρξη κάποιου κρίκου στην κλειτορίδα από όσο έχω διαβάσει προκαλεί πολύ εύκολα έντονο ερεθισμό αλλά δεν αξίζει το ρίσκο πιστεύω.
     
  4. AnDrAmElEx

    AnDrAmElEx Regular Member

    Δυστυχως ο νευρικος ιστος ειναι ο μονος ιστος του οργανισμου μας,που λογω της τοσο εξειδικευμενης λειτουργειας του δεν αναπλαθεται.Για παραδειγμα στο σπασιμο ενος οστου,ο οστιτης ιστος ειναι σε θεση να επιδιορθωσει την ζημια.Αλλα αν κοπει καποιο νευρο,δυστυχως ειναι κατι που δεν επισκευαζεται απ τον οργανισμο μας.Τωρα οσον αφορα το piercing της κλειτοριδας,σιγουρα η βελονα καταστρεφει νευρικες απολυξεις,αλλα το συγκεκριμενο σημειο στη γυναικα ειναι που εχει και τισ περισσοτερες απολυξεις απο οποιοδηποτε αλλο! τωρα για το αν και ποσο μπορει να προκαλεσει ελλατωση η και πληρη ελλειψη οργασμου ενα piercing δεν το γνωριζω μιας και δεν ειμαι γυναικα  
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Υπάρχει, ή τουλάχιστον έχω συναντήσεις αρκετές αναφορές όπου το piercing χρησιμοποιείται για να δηλώσεις επίπεδα στην εκπαίδευση μιας σκλάβας. Αριστερή θηλή, δεξιά θηλή, αριστερό χείλος, δεξί χείλος, κλειτορίδα, με αυτή την σειρά και το κόσμημα είνα πάντα και μόνον κρίκοι
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    http://www.the-clitoris.com/f_html/piercing.htm

    αρκετά κατατοπιστικό
     
  7. Kepler^

    Kepler^ Guest

    RE: RE: body piercing

    Διαβασα αρκετα προσεκτικα BDSM_lover οσα γραφεις.Απ' οσο ειδα στο
    προφιλ σου δηλωνεις slave και καλα κανεις βεβαια, δημοκρατια εχουμε
    και μπορουμε να δηλωνουμε οτι θελουμε, ειδικα μεσα σε ενα μεσο σαν
    αυτο τοσο απροσωπο.

    Εγω παντως μεσα απο ολο αυτα που διαβασα οτι πιστευεις, δεν θα πω οτι
    διαφωνω με τιποτα απολυτως, παρα μονο με τον χαρακτηρισμο σου οτι
    εισαι σκλαβος και οχι απλα υποτακτικος.

    Αναμεσα σε αυτα τα 2 υπαρχει σαφεστατη διαφορα.Στην αφηνω homework.
    Aν καποια σκλαβα μου μου τα ελεγε αυτα θα την ειχα γδαρει ζωντανη, αν
    και βεβαια ποτε δεν θα ηταν μαζι μου ενα τετοιο ατομο και υποψιν εγω
    δεν ειμαι τοσο του σωματικου πονου ειλικρινα αλλα του mind game
    περισσοτερο.
    Δεν ειναι κακο να ειναι καποιος sub αλλα το να θελει να αγγιξει το
    top της υποταγης με τον ορο σκλαβος σκλαβα δεν γινεται.
    Εγω δεν ντρεπομαι να πω οτι δεν ειμαι master αλλα απλα Dom.
    Δες το καπως ετσι και μην το 8εωρησεις επιθεση αλλα διαφωνια επι των
    ορων sub-slave μέσα στα πλαίσια της προσπάθειας που είδα να γίνεται
    και κάποια ποστ, για ξεκαθάρισμα των ορισμών, όσον αφορά το τι είναι
    sub, slave κοκ.

    Καποτε 8α τους ξεχωρισουμε, εγω σε γενικες γραμμες γνωριζω την
    ειδοποιο διαφορα τους και καμια/εις σκλαβος δεν αποφασιζει μονος του
    και σιγουρα δεν δηλωνει πως «προσωπικα δεν θα εκανε πανω του ποτε
    piercing» μια και αν οντως είναι σκλαβα/ος δεν του πεφτει λογος.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Ο μοναδικός λόγος που καθυστερεί το piercing στις ρώγες μου είναι η πιθανότητα να δημιουργήσει πρόβλημα μετά, στο θηλασμό.

    Γνωρίζει κανείς κάτι γι΄αυτό?

    η λάρα Του.
     
  9. readytoobey

    readytoobey New Member

    αγαπητή carissa τώρα μπήκα στο forum. Μπορείς ν αμου πεις τι είναι το λολ? Αναφέρθηκες ως σκλάβα λολ?
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    λολ=lol με ελληνικά γράμματα readytoobey

    όσο για το lol είναι αρχικόλεκτο των λέξεων laugh out loud και χρησιμοποιείται στο chat
     
  11. readytoobey

    readytoobey New Member

    ευχαριστώ MasterJp
     
  12. denied

    denied New Member

    Αν κάποιον άνδρα μέσα στο forum τον ενδιαφέρει το θέμα και θέλει περισσότερες πληροφορίες, είμαι πρόθυμος να απαντήσω. Έχω κάνει 3 piercings ώς τώρα, αλλά αυτό που με κάνει πολύ υπερήφανο, είναι το pa piercing μου.