Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bodyshaving

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 25 Οκτωβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Αρέσκεστε στο bodyshaving?

    Έχετε ξυρίσει ποτέ τον-την sub/slave σας;

    Θα τον/την αφήνατε να σας ξυρίσει;

    Οι s/s θα επιθυμούσατε να ξυρίσετε τους Κύριους/Κυρίες σας;
     
    Last edited: 25 Οκτωβρίου 2006
  2. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: bodyshaving

    Πολύ όμορφα θα ήθελα να ξυρίζω και να με ξυρίζει ειδικά έτσι εκεί δεμένη λολ
    Αλλά δεν θέλω να φανταστώ με τίποτα να μου ξυρίσει το κεφάλι. Μου αρέσουν
    πάρα πολύ τα μακριά μαλλιά μου, να μια σκληρή τιμωρία για μένα  ( μην ακούτε πλακα κάνω  )
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: bodyshaving

    Προσωπικά το ξύρισμα το θεωρώ πολύ ερωτικό,όταν εντάσεται στα kinky games(ειδικά οι λάτρες του rimming θα συμφωνήσουν μαζί μου)..Έχω ξυρίσει κώλους και η όλη αίσθηση ήταν πάντα εκπληκτική.

    Δυστυχώς δεν μου έχει τύχει να με ξυρίσουν(στα @@) ακόμα..

    Καλό θα ήταν η όλη διαδικασία να γίνει σε γεμάτη ζεστό νερό μπανιέρα και όχι στο όρθιο με αφρό ξυρίσματος,για να αποφευχθούν ατυχήματα και ερεθισμοί..
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ούτε το ένα ούτε το άλλο.

    Δεν μου αρέσει να το κάνω ούτε να μου το κάνουν.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    ΄

    Αρεσκόμαστε δεν αρεσκόμαστε, είναι πολύ συνηθισμένο για τις εν ενεργεία υποτακτικές να έχουν μόνιμο τασκ να ξυρίζουν την ήβη τους.
     
  6. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Στις γυναίκες επιβάλεται (κυριολεκτικά).

    Στους άνδρες ισχύει το αξίωμα 'η τρίχα είναι τιμή'.

    Το δε ξύρισμα είναι απόλαυση αυστηρώς ατομική.
    Ξέχωρα πως δεν εμπιστεύομαι φαλτσέτα σε γυναικεία χέρια.
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    tender lilly και εγώ το "φαλακρό βουνό" έχω, απλά δεν θέλω να μου το ξυρίζει κάποιος άλλος, το κάνω μόνη μου και μου αρέσει  
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το ξύρισμα σε δύσκολα σημεία του σώματος ενός υποτακτικού, είναι για μένα ένα παιχνίδι που μου αρέσει να το κάνω. Όχι για την ουσία αυτού κάθε αυτού (δηλαδή το πραγματικά καλό ξύρισμα), αλλά περισσότερο για τον φόβο που μπορεί να προκαλείτε όταν βλέπει τα χέρια μου να κραδαίνουν το ξυράφι. Ιδιαίτερα όταν αυτός είναι δεμένος και του είναι αδύνατον να αντιδράσει.
    Κανένας δεν το επιβάλει!
    Ούτε καν η αισθητική. Απλά είναι θέμα προσωπικού γούστου.
    Αξίωμα ε? Χμμ...
    Ανάλογα την ποιότητα, την πυκνότητα και το μέγεθος.
    Όπως επίσης και το ποιος τις φέρει και το πως τις φέρει.
    Πρέπει αν μη τι άλλο αν δεν είναι ξυρισμένο να είναι τουλάχιστον περιποιημένο.
    Κάτι σαν το μούσι και το μουστάκι.
    ....και για κάποιους είναι απόλαυση για δυο.
    Προσωπικά μου αρέσει να μου το κάνει άλλος...
    Θεωρώ ότι είναι από τις ιδιαίτερες και μοναδικές μου απολαύσεις και μια μορφή έκφρασης εκδήλωσης λατρείας στο κορμί μου....
    Αυτός που έχω επιλέξει να με ξυρίσει αν είναι τόσο καλός στο να το κάνει και φερθεί τρυφερά στο δέρμα μου ίσως και να ανταμειφθεί...(υπάρχουν πολλοί τρόποι γι αυτό)

    Φυσικά πρέπει να τον εμπιστεύομαι απόλυτα και δεν αφήνω να μου το κάνει ο καθένας που προσφέρεται ....(η διευκρίνηση, για τους πονηρούς που το σκέφτηκαν)
    Και αν νομίζετε ότι είναι εύκολη υπόθεση το ξύρισμα, κακώς το νομίζετε...
    Εκτός από στοργή και προδέρμ θέλει και τέχνη, και τεχνική διότι δεν μου αρέσει το τελείως γυμνό αλλά κάτι ιδιαίτερο σε σχήμα καρδιάς η άλλων σχημάτων που τονίζουν την θηλυκότητα.
    ....και καλά κάνεις!!
    Αν το προτείνω κάποτε να στο κάνω Mavrobasili...όσο και sexy να είναι, όσο λάγνα και να στο πω.... μη με αφήσεις.  
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: bodyshaving

    Mα το ξύρισμα όπως το εννοώ εγώ δεν έχει να κάνει με το S/Μ.Αν ήταν να μπει σε τέτοια πλαίσια έχω και άλλα να προτείνω ..
    Είπα ,όμως,να δω την πιο αισθησδιακή πλευρά του θέματος.. 


    ..η τιμή ,τιμή δεν έχει φίλε Μαυροβασίλη... 

    Άσε που έτσι χαρακτηρίζεις την κίτρινη φυλή άτιμη  
     
  10. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Εννοείται Εύα.
    Τα γυναικεία χέρια, ακόμα και μετά από πολύ εκπαίδευση τρέμουν και δε δοκεί να έχομε τραβάγιες.
    Περίττου α-που 'χουσιν μια τάση να πάνε το ξυράφι προς τα μουστάκια...

    Φίλε Incomplete, εδά κατάλαβες πως είμαι τοπικιστής και εξόχως σωβινιστής;
    Άλλως τε, έχοντας γνωρίσει αρκετά τους κίτρινους, έχω χίλιω λογιώ αφορμές να τους απαξιώνω.
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Mavrobasilis εάν ξύριζα εγώ δεν θα έκοβα μόνο το μουστάκι αλλά και κάτι άλλο που μερικοί τα έχουν μόνο για να λένε ότι τα έχουν  
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: bodyshaving

    Βρε συ!Μην είσαι σκληρή!Βοηθάνε και στην αναπαραγωγή  

    (μου χει γίνει εθισμός να σε πειράζω!!   )