Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage. Πώς να ξεκινήσει κανείς;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος SAP, στις 11 Αυγούστου 2018.

  1. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Πέρα από τα sites εκμάθησης τεχνικών δεσιματος που παρεθεσαν οι παραπάνω έχω να προσθέσω μερικά safety tips.

    Προσοχή στο δέσιμο γύρω από το θωρακα διότι το πολύ σφιχτο δέσιμο για ώρα μπορεί να προκαλέσει δυσχερια στην αναπνοή διότι δεν σου επιτρέπει να πάρεις βαθιά ανάσα.

    Δεύτερον έχε πάντα δίπλα ένα μαχαίρι εάν συμβεί τίποτα να μπορείς να κόψεις το σκοινί άμεσα.

    Και καλά δεσίματα!
     
  2. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    μαχαιρι ? ψαλιδι. Με στρογγυλες ακρες, μην τρεχουμε στο ΚΑΤ για ραμματα....
     
  3. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Μπαλτα αλά Τζεισον!

    Ένα απλό μαχαίρι κουζίνας νομίζω μπορεί να το χειριστεί κάποιος χωρίς να το καρφωσει στο μάτι του αλλουνου! Νο;  
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

  5. dark-light

    dark-light Regular Member

    Επίσης ένα πολύ καλό για να ξεκινήσεις
     
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Τωρα, με συγχωρεις δηλ, αλλα εσυ πιστευεις οτι περα απο το να κανουμε ντορο, να ασχοληθει το ελληνοφωνο Συμπαν Μαζι Μας, να μας κολησουν 100 link απο "σχολες, σεμιναρια, μαθε μονος σου χωρις Δασκαλο" θα ασχοληθει καποιος/α να πιασει εστω ενα κορδιονι, να ΚΑΝΕΙ εστω εναν κομπο ή σχεδιο, να δει πως γινεται ?

    Ξερεις το "ποσο" στον αριθμο νημα ειναι αυτο για "πως να ξεκινησω, πως να κανω, πως να μην κανω". Ολα ιδια, τα ιδια και τα ιδια, μονο η ημερομηνια αλλαζει.
    Αμα δεις κανεναν/καμια να εχει φτασει, όπου, πε μου να βγαλω κι εγω εισητηρια.
     
  7. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Όταν τα πράγματα πάνε προς πανικό, όχι. Ούτε ο ένας, ούτε ο άλλος είναι ψύχραιμοι.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    αστην να το κανει, να μας στειλει και φωτο απο τα ραμματα.

    Οταν εκανα καταδυσεις, καθομασταν και χαζευαμε τους wannabies που βουτουσαν με κατι μαχαιρια σα τη χατζαρα του κωλοκοτρωνη. Πανε να πολεμησουν με το τερας.
    Αμα δεις τα μαχαιρακια εκτακτης αναγκης που εχουν οι (τεχνικοι) δυτες, θα καταλαβεις... Ενα στη ζωνη, 2 ποντους λαμα με στρογγυλη μυτη κι ενα κατω απο το μπρασλε ρολογιου (οργανων) με λαμα Ζ.

     

    Y.Γ. Ας πουμε οτι εγινε μαλακια και γλιστρησε κομπος, ως ναι, γλιστρανε, ειδικα οταν "πειραματιζεσαι ανευ Διδασκαλου" και εσφιξε γυρω απ το λαιμο.
    Θελω να δω, με το κουζινομαζαιρο τι θα κανει, πως θα το κανει και αν θα το ψαχνει πρωτα στα συρταρια που ναι και τα αλλα συμπρακαλα...
     
    Last edited: 14 Αυγούστου 2018
  9. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Να σου πω την αλήθεια, με έχουν δέσει ποοοοολες φορές αλλά ποτέ δεν έχω φτάσει σε κατάσταση πανικού. Έχω φτάσει σε κατάσταση να μην αντέχω άλλο όμως.

    Εάν τον άλλον δεν τον εμπιστεύομαι να κρατήσει την ψυχραιμία του και να κόψει ένα σκοινί με ένα απλό μαχαίρι (όχι ματσετε ή χασαπομαχαιρο εννοείτε! ) δεν τον εμπιστεύομαι ούτε να κάτσω να με δέσει!

    Όσο για τα ραμματα, δεν μου έχει τύχει ποτέ αλλά σίγουρα ψαλίδι ή μαχαίρι με στρογγυλεμενες άκρες είναι πιο ασφαλή.

    Οπότε συνιστώ ψυχραιμία ! 

     
     
  10. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Είπα να ξεκινήσω με κάτι απλό, πρακτικό και βολικό(ξέρω ξέρω... νηφαλιότητα κλπ, αλλά με τέτοιες ζέστες...)
     

    Συνημμένα Αρχεία:

  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Αντε 2 ποντους παραπερα.
     
  12. GreenGorilla

    GreenGorilla Rope-swinging picture-taking man of science.

    Ένα απλό μαχαίρι ή ένα απλό ψαλίδι δεν είναι καθόλου το κατάλληλο εργαλείο. Είναι δύσκολο να το γλιστρήσεις κάτω από τα σχοινιά για να τα κόψεις χωρίς να πληγώσεις αυτόν που είναι δεμένος, και τα περισσότερα απλά δεν κόβουν αρκετά καλά και γρήγορα (εκτός αν μιλάμε για ακριβά μαχαίρια ή ψαλίδια που επιπλέον ακονίζονται τακτικά - αυτά όμως είναι ακόμα πιο επικίνδυνα για τραυματισμούς).

    Δεν πρέπει να φαντάζεσαι ότι οι συνθήκες θα είναι κατάλληλες για να απομονώσει ο δέτης το σχοινί και να το κόψει με την ησυχία του, αν είναι έτσι μπορείς συνήθως απλά και να το λύσεις. Μπορεί ο δενόμενος να έχει πανικοβληθεί και να χτυπιέται, μπορεί να κρέμεται από το λαιμό, μπορεί να μην υπάρχει εύκολη πρόσβαση στο σχοινί που θέλεις να κόψεις. Αυτές δεν είναι περιστάσεις για να παλεύεις να το πριονίσεις με το στομωμένο μαχαίρι που έχεις στο συρτάρι ή το ψαλίδι για τις κλωστές της ραπτικής.