Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage (δέσιμο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Να μην φορά μπικίνι αποκλείεται ε? λολ

    Για να είμαι ειλικρινής, σημάδια μου έχουν μείνει πολλές φορές αλλά ποτέ από Bondage. Να πονάω κάποιο συγκεκριμένο σημείο όπου το σχοινί είχε χωθεί βαθειά στο σώμα έτυχε, και μάλιστα για βδομάδες, αλλά εξωτερικά δεν φαινόταν.
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    master-rope καλώς ήρθες.

    Αντί να ψάχνεις για δικαιολογίες, πιστεύω θα ήταν καλύτερο να την ρωτήσεις γιατί νοιώθει την ανάγκη να τα δικαιολογήσει δημιουργώντας τις συνθήκες για μιά μη vanilla απάντηση
     
  3. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Μου θυμήσατε πως χθές πήγα σε οικογενεικό τραπέζι μετά από απογευματινό ύπνο με Τον Κύριο μου και καθώς βοηθούσα στο σερβίρισμα είδα τα σημάδια από το σχοινί στους καρπούς μου. λολ Περισσότερο διασκέδασα με τον εαυτό μου που πλέον ξεχνιέται με κάτι τέτοια, όπως να πηγαίνω στο super market με το κολλάρο ή να ξεχνάω να γυρίσω την ταυτότητα μου ώστε να μην φάινεται το property of LT. Προχθές με ρώτησε η εργοδότρια μου γιατί είναι τα γόνατα μου μελανιασμένα. Τώρα αν με πίστεψε πως σφουγγάριζα στα γόνατα δεν νομίζω, γνωρίζουν αρκετά για την "απόκλειση μου" ώστε να μπαίνουν ψύλοι στα αυτιά με το οποιοδήποτε σημάδι.
    Εκεί όμως που θέλω να καταλήξω είναι πως δεν υπάρχουν πολλές αληθοφανείς δικαιολογίες και το BDSM αφήνει διαφόρων ειδών σημάδια.
    Η πρόληψη είναι ένα μέσο όπως και ο καλός υπολογισμός.
    Αν η sub πρέπει να εμφανιστεί με μαγιώ σε βανίλλα οικογενειακό ή φιλικό περιβάλλον πχ καλό θα ήταν να μείνει χωρίς δέσιμο ώρες πρίν. Για μαστίγωμα προτίνω μέρες ανάλογα με την ένταση και το δέρμα της sub. Αυτά όμως τα αφήνω στην κρίση Του Κυρίαρχου. Άλλωστε He knows best.
    Επίσης ειναι δεδομένο πως ίσως χρειαστεί να θυσιάσουμε και κανένα μπανάκι αν δεν θέλουμε τέτοιες αποκαλύψεις.
    Εύχομαι όμως να μην υπήρχε αυτό το άγχος για κανέναν.
     
  4. zulu

    zulu New Member

    Συμφωνώ με την carissa[LT] πως όσο περναει ο καιρός ανυσηχείς όλο και λιγότερο για όσα συμβαίνουν και είναι πολύ σύνηθες να βρεθείς σε καταστάσεις που να πρεπει να καλύψεις κάτι!
    Προσωπικά απολαμβάνω δεσίματα και περιορισμό μεγάλης διάρκειας και πολλές φορές ειναι δύσκολο ως σχεδόν αδύνατον να καλυψεις τα σημάδια.
     
  5. Master-rope

    Master-rope New Member

    Hi guys,

    πολλές απαντήσεις στην ερώτησή μου κι παρόλο που δεν βρήκαμε καμιά αληθοφανή αάντηση σας ευχαριστώ. Το ξέρω οτιη μια καμοναδική λύση είναι να μην χρειάζονται οι δικαιολογίες. Απλώς μέχρι να φτάει σε αυτό το επίπεδο ο κάθε sub/sevant χρειάζεται τον χρόνο του. Και που και που ίσως κα να χρειάζεται και ένα vanilla break για να εκτιμάε την dom/sub σχέση.

    Προς το παρόν εγώ μετά το scarf bondage θα ξαναδοκιμάσω rope bondage αλλά πάνω από body stocking. Ελπ΄ζω να αποδώσει. Θα σας κρατήσω ενήμερους.

    Γεια προς το παρόν.
     
  6. master cage

    master cage New Member

    θεωρω οτι το απολυτο δεσημο γινετε με μεταλικα δεσμα οπως shackles kai posture collars.καλη δουλεια κανουν και τα αντοιστοιχα δερματινα.στην ελλαδα πολυ δυσκολα να βρεις ποικιλια απο metal δεσμα.πρεπει να παραγγειλεις απο το εξωτερικο
     
  7. τασος0

    τασος0 Regular Member

    τι ειναι scarf στα ελληνικα?
     
  8. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Χειροπέδες slave0
     
  9. al800

    al800 New Member

    Εχω παρατηρήσει ότι αν χρησιμοποιηθούν φαρδιά δερμάτινα δεσμά συνήθως δεν μένουν σημάδια. Πολλες φορές δεν μενουν και με σκοινιά αλλά δυσικά αυτό εξαρτάται από την ευαιστησία του δέρματος, την ένταση κλπ.
     
  10. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: Bondage (δέσιμο)

    Είναι τα φουλάρια. Καλύτερα τα μεταξωτά διότι ειναι και απαλά και πολύ πολύ ανθεκτικά. Το απλό bondage με φουλάρια είναι και vanilla ερωτικό παιχνίδι.

    Μία συνηθισμένη και απλή παραλαγγή bondage είναι να δένει ο ένας παρτνερ τον άλλο με χέρια και πόδια ανοιχτά στο κρεββάτι χρησιμοποιώντας τέσσερα φουλάρια και μετά να τον διεγείρει τόσο ώστε να θέλει πολύ να φτάσει σε οργασμό αλλά να μην τον αφήνει να φτάσει ως εκεί.
     
  11. Master-rope

    Master-rope New Member

    Καλησπέρα σε όλους.

    Ίσως τα φουλάρια να είναι η πιο ήπια μορφή bondage. Αλλά με το να είναι ήπια δεν αποκλείουμε το γεγονός οτι ειναι αποτελεσματικό το δέσιμο με μαντήλια/φουλάρια. Για μένα που το δοκίμασα, το οτι προτιμώ τα σχοινιά έχει να κάνει με την αισθητική του αποτελέσματος, του ολοκληρωμένου έργου και όχι με την αποτελεσματικότητα οσο αφορά στην ένταση (πόσο φυλακισμένος αισθάνεται ο/η sub)
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Κυρίως ιδεολογικά είναι ήπια μορφή το bondage με φουλάρια. Δίνει την εντύπωση ότι προέκυψε τυχαία... 

    Αλλιώς το bondage είναι ο πιό απτός τρόπος να νιώσει το υποτακτικό στοιχείο την απώλεια του ελέγχου και δεν είναι η πιό εύκολη πρακτική, ας είναι από τις πιό δημοφιλείς και διαδεδομένες.