Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage (δέσιμο)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 11 Ιουλίου 2005.

  1. Kapritsio

    Kapritsio New Member

    Αν και εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις σωματικες τιμωριες και βασανιστηρια πανω στον σκλαβο μου μεσα στα BDSM sessions που κανουμε, ομολογω πως οταν τον δενω χειροποδαρα ανασκελα πανω στο κρεβατι, με τα χερια και τα ποδια ανοιχτα και μαλιστα πολυ τεντωμενα, με την χρηση δερματινων χειροπεδων, τον δενω και απο τη μεση με μια φαρδια δερματινη ζωνη που δενεται με αλυσιδες στη μεση του κρεβατιου και τον εχω περιπου 5 ωρες ετσι ακινητοποιημενο, φιμωμενο και με δεμενα τα ματια ... εεεε σας πληροφορω οτι δεν χρειαζεται να του κανω απολυτως τιποτα αλλο ως τιμωρια (πχ μαστιγωμα, μανταλακια, κερια, κτλ). Με τετοιο σφιχτο και πολυωρο δεσιμο, τα εχει δει ολα ο σκλαβος μου, που κυριολεκτικα μετα οταν τον λυνω μοιαζει σαν να τον πατησε νταλικα  
     
  2. alkis_sub

    alkis_sub New Member

    Αν και το οριτζιναλ θεωρειται το Ιαπωνικο, το οποιο επιτασει αποκλειστικα τη χρηση σχοινιων, θα προτεινα οι αδαεις να ξεκινησουν οπωσδηποτε με αλλα μεσα οπως χειροπεδες (μεταλλικες ή δερματινες , ειναι θεμα επιλογης και γουστου). Η χρηση σχοινιων κρινεται ακρως επικινδυνη οταν αυτα δενονται υπερβολικα σφικτα για πολλη ωρα. Οσον αφορα την αισθηση, η γνωμη μου ειναι οτι τα σχοινια δεν συγκρινονται με τιποτα και εχουν το επιπλεον πλεονεκτημα του αυτοσχεδιασμου. Μια ερευνα στο δικτυο αποδιδει καρπους και αυτοι που θελουν να ασχοληθουν θα βρουν πολυ ευκολα πηγες.
     
  3. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    Προσωπικα τρελενομαι να με δενουν με σκοινι και αμα μου κλεινουν και τα ματια ακομη καλυτερα!   Bεβαια για να το κανεις αυτο πρεπει να εχεις απολυτη εμπιστοσυνη στον Αφεντη σου γιατι εισαι κυριολεκτικα κατω απ'τη κατοχη Του και το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να φωναξεις!(αν δε σου Εχει Βαλει φιμωτρο..}
     
  4. Kapritsio

    Kapritsio New Member

    Θα συμφωνησω και εγω με την slv_hana, και συμπληρωνω οτι το δεσιμο με σχοινια ειναι παρα πολυ ομορφο σαν θεαμα ! Δεν υπαρχει τιποτα πιο ομορφο και ερεθιστικο, οταν δενεις τον σκλαβο σου με σχοινια και μαλιστα με πολλα σχοινια και τον εχεις σφιχτα δεμενο χειροποδαρα σε διαφορες δυσκολες στασεις ! Ο πιο αγαπημενος μου τροπος (το εχω ξαναπει ηδη) ειναι το δεσιμο σε στυλ Hogtied, που το θεωρω πολυ σεξουαλικο ! Μια βολτα στο πασιγνωστο www.hogtied.com για να ριξετε μια ματια στα υπεροχα δεσιματα που εχει, θα σας πεισει σιγουρα. Τελος να πω, οτι το ολο σετακι το συμπληρωνει αρμονικα ενα φιμωτρο στο στομα του σκλαβου και οπως λεει και η slv_hana, το δεσιμο ματιων ειναι οτι πρεπει  
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εμένα μου αρέσει πολύ το δέσιμο με σκοινιά. Πιο πολύ με ερεθίζει όταν με δένουν σε σταυρό και ιδίως με τα μάτια κλειστά. Αυτό όμως που με ερέθισε πολύ ήταν όταν μια Αφέντρα με έδεσε στα πόδια τόσο σφιχτά και τα δύο που δεν μπορούσα να τα ξεχωρίσω, μετά μου έδεσε τα μάτια και τα χέρια πίσω. Σε κάμποση ώρα είχα χάσει την αίσθηση του χώρου και κατέληξα στον να πέσω κάτω. Σηκώθηκα με τεράστια προσπάθεια αφου η Αφέντρα με παρότρυνε μαστιγώνοντάς με συνέχει. Ήταν η απόλυτη ηδονή και το συνιστώ σε όλους ανεπιφύλακτα.
     
  6. Kapritsio

    Kapritsio New Member

    Χαχαχα καλο καλο ... οντως την πατησες, δεν λες τιποτα, αγαπητε μου minDSgame   Με αλλα λογια, ΔΕΝ ηξερες ... ΔΕΝ ρωταγες ?
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εμένα μου αρέσει πολύ το δέσιμο και αν συνοδεύεται με μαστίγωμα ακόμα καλύτερα. Το τέλιο είναι να συνοδεύεται από παιχνίδια sm (μανταλάκια, κερί, τρύπημα στις ρογες κ.λπ.). Ένα που μου αρέσει πάρα πολύ (και το έχω κάνει με μια παλιότερη Αφέντρα) είναι το δέσιμο στα ποδια πολύ σφιχτά έτσι ώστε να είναι ενωμένα. Ο σκλάβος πρέπει να είναι όρθιος, τα χέρια δεμένα πίσω, τα μάτια δεμένα. Μετά από μισή ή μια ώρα (εξαρτάται από τον άνθρωπο-σκλάβο) χάνει την ισορροπία του και πέφτει κάτω. Τότε η Αφέντρα πρέπει να τον σηκώσει και ο μόνος τρόπος είναι να ρον μαστιγώσει τόσο ώστε να σηκωθεί μόνος του και γρήγορα. Εμένα με μαστίγωνε για 10 λεπτά με πολύ σκληρό μαστίγιο και με διέταζε να σκηκωθώ. Εκείς κάνεις την υπέρβασή σου. Μετά αισθάνεσαι πολύ ωραία. Όσες Αφέντρες ή Αφέντες δεν το έχουν κάνει ας το δοκιμασουν και θα με θυμηθούν. (Εννοείται ότι προσφέρομαι για πείραμα λολ).
     
  8. ipakoi72

    ipakoi72 New Member

    διαβαζοντας προσεχτικα τα ποστ αναφορικα με το δεσιμο,πρεπει και εγω να το ομολογισω οτι ειναι κορυφαιο και αυτο που δινει και το στιγμα μιας ς/μ σχεσης....σε σινδυασμο με φιμωμα και καλθψη των ματιων ειναι ενα αισθημα μοναδικο...νιωθεις το χασιμο της αισθησης του χρονου...αγωνιας για το αγνωστο,το απροσδοκητο....οταν μου το εκανε για πρωτη φορα μια Αφεντρα,επαθα παροξυσμο,τρελατηηκα απο την ενταση των αισθησεων...οταν μαλιστα συνδυαζεται και με αλλου ειδους βασανιστηρια(μαστιγωμα-η αδυναμια μου,ρωγες κ.τ.λ) τοτε....    
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Θα ήθελα να εμβαθύνω κάπως περισσότερο στο συγκεκριμένο θέμα ξεκινώντας από το παραπάνω πόστ.

    Το bondage πέρα από την ερωτική του άποψη και χρειά είναι ένα σημαντικό μέσο εκπαίδευσης του υποτακτικού.

    Θα ήθελα να εστιαστώ σε αυτό το σημείο μετά από τις προσωπικές μου εμπειρίες μια και βρήκα πως όταν είμαι δεμένη και με τα μάτια καλυμμένα για ώρα, δεν συγκρίνεται σχεδόν με τίποτα άλλο ως προς την αίσθηση ανημποριάς, διαθεσιμότητας, στέρησης κινήσεων, χρόνου και την εμπέδωση πως είμαι απόλυτα υπό τον έλεγχο Του, τις διαθέσεις Του, την ευθύνη Του.

    Δεν γνωρίζεις πότε θα σε λύσει, δεν γνωρίζεις τι θα κάνει όσο είσαι δεμένος, δεν γνωρίζεις πότε θα σταματήσει το πιάσιμο και το μούδιασμα, δεν γνωρίζεις τίποτα.

    Πέρα από τις σωματικές δυσκολίες, όπως πιάσιμο, μούδιασμα κλπ που κάποια στιγμή απλά φεύγουν μαζί με την παραίτηση από τις προσπάθειες ανάκτησης οποιουδήποτε ελέγχου στο σώμα σου και το μυαλό σου, έρχεται η στιγμή που αισθάνεσαι ασφάλεια και θαλπωρή και χάνεσαι μέσα σε αυτό.
     
  10. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Νομίζω ότι με το δέσιμο, και ειδικά με το κλείσιμο τω ματιών, δίνεσαι αποκλειστικά στον Κυρίαρχο. Δεν έχεις τίποτε να κάνεις με το σώμα σου και με τα θέλω σου. Χάνει την αίσθηση του χρόνου και όλα γίνονται δικά του. Κατά συνέπεια αφιερώνεσαι σε Αυτόν. Τώρα Αυτός σε προστατεύει και έτσι υπάρχει και το αίσθημα της ασφάλειας και της αγάπης. Όλα αυτά όμως προϋποθέτουν έναν Κυρίαρχο που νιάζεται πρακτικά και θεωρητικά για το σκλάβο του. Ο πότε δεν χρειάζεται να γνωρίζεις τι κάνει Αυτός, απλά ξέρεις ότι θα υπακούσεις (σε αυτό μόνο το σημείο διαφωνώ με την carissa). Με δύο λόγια: γίνεσαι 100% σκλάβος.
     
  11. 8-12 μέτρα από το αγαπημένο σας είδος σχοινιού (καναβόσχοινο, ναύλον κλπ) πάχους 8-12 χιλιοστών και απλά "have fun with it"  

    Για φίμωμα και blindfolds κατάλληλα, πέρα από τα μεταξωτά μαντήλια, είναι και τα καλσόν!!!
     
  12. Legiongr

    Legiongr New Member

    Από την εμπειρία μου ως τώρα αυτό που μπορώ να πω είναι ότι το bondage αποτελεί για μένα το ιδανικό προοίμιο ενος session. Αγαπημένα υλικά είναι οι κολλητικές ταινίες, metal spreads και οτιδήποτε leather. Αυτό όμως που μου ανεβάζει την αδρεναλίνη στα ύψη είναι οι διάφορες τεχνικές με rope. Εκεί χρειάζομαι σίγουρα κάποιο training.