Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage Variations

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Seirios_79, στις 3 Νοεμβρίου 2007.

  1. Δεν είναι καλλιτεχνικές, αλλά φώτος ντοκουμέντου από μερικές bondage τεχνικές (Το δέσιμο δια χειρός μου).
    Ευχαριστώ θερμά τον Παύλο (Chemical Bro) που είχε την υπομονή, αν και vanilla να στηθεί για μοντέλο (γέλια) και να υποστεί την "ταλαιπωρία".

     

     

     

     
     
  2. bdsmslave191

    bdsmslave191 Regular Member

    καλη η προσπαθεια αλλα και το αποτελεσμα.συγχαρητηρια και στους δυο.
     
  3. Gwen

    Gwen Regular Member

    Όπως πάντα καταπληκτικός ο Seirios 79!Bravo!!!!!!
     
  4. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Σείριος μας εύχομαι να βρούμε κοπελιές για μοντέλα και οι επόμενες φώτο να είναι καλλιτεχνικές!

    Ενδιαφέρον ότι αρχίζεις τα χέρια με κόμπο και όχι με θηλιά. Ποιο παραδοσιακό στυλ και έχει το πλεονέκτημα ότι μπορείς να το λύσεις/προσαρμόσεις χωρίς να πειράξεις το υπόλοιπο. Εξαρτάται όμως από το πόσο καλά το σχοινί κρατάει τους κόμπους και δεν γλιστράει  

    Το Karada ωραίο και απλό.. Εγώ προτιμάω ένα twist στα οριζόντια σχοινιά όπως τα περνάω από τα διαμάντια, σου δίνει περισσότερη σταθερότητα στο σφίξιμο του σχοινιού. Ακόμα, σαν εναλλακτικές στον απλό overhand που έχεις για τους κόμβους, τσέκαρε αυτά τα δύο
    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. Δεν μπορώ να ποστάρω κάποιες παρελθοντικές (2001-06) καλλιτεχνικές Bondage Photos μου Ηisasori, τουλάχιστον όχι εδώ (σε αυτό το φόρουμ), δια λόγους καθαρά τυπικούς (μη δημοσιοποίση ταυτότητας του μοντέλου, γυμνό με πρόσωπο κλπ), αλλά και άλλους (αλλαγή στάτους του τότε-sub μοντέλου κλπ). Όσες άλλες έχω ποστάρει (όταν φένεται πρόσωπο δηλαδή) σημαίνει ότι το μοντέλο δεν είχε αντίρρηση με αυτή τη δημοσιοποίηση (ή φένεται μόνο σώμα). σε αυτές τις φώτος έχουνε δικαίωμα πρόσβασης μόνο άτομα του στενού μου περιβάλλοντος (bdsmers ή και μη) που νε μεν γράφουνε και εδώ αλλα είναι πιο έμπειστοι (αν με καταλαβαίνεις).
     
  6. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Φυσικά! Και καταλαβαίνω, και κατανοώ, και επικροτώ!
    Αλλιώς δεν είμαστε καλύτεροι ΟΥΤΕ από τους ειδεχθείς που μόλις χωρίσουν κυκλοφορούν την πρώην τους γυμνή στα κινητά.. Και βγάζουν και στους υπόλοιπους κακό όνομα.

    Ας πούμε για την ευχή ότι μάλλον προέβαλλα τις δικές μου ανησυχίες  
     
  7. Λυπούμαι που το λέω, αλλά σε όποιον δεν με ξέρει προσωπικά (ή δεν τον πολυγνωρίζω) δεν μπορώ ανοιχτώ και πολύ, γιατί "έχω πάθει και έχω μάθει".

    Αυτό που σε συμβουλεύω σαν παλαιότερος (ασχολούμαι ενεργητικά από το 2000 και έπειτα, μιας και δεν έμαθα σαν άλλους για το bdsm και το bondage, καθώς και για το φετιχισμό, από το internet, αλλά σε μια προ του internet εποχή και σε εντελώς underground φάση, ζώντας το καθημερινά με προσωπικό μάλιστα κόστος που πολλοί πλέον δεν υπολογίζουνε)

    και σαν συντοπίτης (αν και δεν έχω την καλύτερη σχέση με την πόλη, από την οποία κατάγομαι και ζω, έχω να υπερηφανεύομαι ότι ναι, άμεσες όχι υπενικτικές fetish και bondage φωτογραφήσεις και εικονογραφήσεις, καθώς και μικρές γραπτές διατριβές δεν έγιναν από κάποιο μεγάλο περιοδικό ή από κάποιον αθηναίο, αλλά από ένα σπουδαστή - τότε σπουδαστής ήμουνα ακόμα Aθήνα - από την Πάτρα, άσχετα αν δεν πήρανε τρελή δημοσιοποίηση γιατί έχω το ελλάτωμα να είμαι low profile και μάλιστα σε μια εποχή 2000-02 που άκουγαν Bondage και λέγανε τι είναι αυτό? Όχι σαν τώρα που θα γίνει και μόδα όπως πάμε), είναι να μείνεις - όσο και να σου φανεί περίεργο- πιστός στην ατόμικότητά σου, να μην ακούς πολλά-πολλά από εδώ ή από εκεί - πρωτίστος να μην εμπιστεύεσαι εύκολα αλλά με το τσιγγέλι - και αν είναι δυνατόν να το ζεις και να ψάχνεσαι συνέχεια μόνος σου μάγκα μου, χωρίς δεκανίκια από άλλους, γιατί στο τέλος μπορέι και να σε εκμεταλευτούναι. Do it your way, not THEIR way, και με punk φιλοσοφία.

    Όσο για τα μοντέλα η πιο ιδανική λύση είναι μια ερωτική παρτενέρ (και καλό είναι να είναι μακροχρόνια η σχέση ώστε να υπάρχει εμπιστοσύνη και όχι πρωτάρα)
    μικρού κυβισμού ώστε να την χειρίζεσαι πιο εύκολα (μην πάρεις ποτέ μοντέλο που είναι 2 μετρο η μεγαλόσωμο δεν κάνει για αυτά).
    Ή κάποια μέσου τύπου ανοιχτόμυαλη γυναίκα που δέχεται να ποζάρει (ιδανικές είναι οι μικρόσωμες χορεύτριες ακόμα και οι γυμνάστριες της ενόργανης μιας και διαθέτουνε ευλυγισία).
    Όταν δεν υπάρχει αυτό πειραματίσου είτε με μια κούκλα Life size μεγέθους (ήτοι μανεκέν βιτρίνας) ή με μια καρέκλα (μην σου ακούγεται καθόλου αστείο).

    Προσωπικά υπήρξα τυχερός (για τα πρώτα 6 χρόνια της σταδιοδρομίας μου στο Bondage τομέα 2000-6)
    Από εδώ και πέρα ήδομεν

    Φίλε και συντοπίτη σε χαιρετίζω και εύχομαι τα καλύτερα
     
  8. naida

    naida Regular Member

    Συγχαρητήρια και στους δυο σας πολύ όμορφες φωτογραφίες.
     
  9. HiSasori

    HiSasori Regular Member