Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος spectrum, στις 24 Αυγούστου 2010.

  1. AlexisD

    AlexisD New Member

    Καταρχήν, εκ μέρους μου να ευχαριστήσω τον κόσμο για το ενδιαφέρον του.

    Ήδη η συμμετοχή είναι μεγάλη.


    Να πω και δυο λόγια για το οικονομικό, χωρίς να αισθάνομαι ότι υποχρεούμαι να απαντήσω σε κανέναν και ειδικά στις γνωστές άγνωστες ιντερνετικές περσόνες που πάντα κράζουν πριν από κάθε event:

    Κράτησα μια εξευτελιστική τιμή (15 ευρώ το άτομο ουσιαστικά) με σκοπό να βοηθήσω κόσμο που ενδιαφέρεται να μάθει πέντε πράγματα και δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να πληρώνει 100 και 150 ευρώ που κοστίζει το αντίστοιχο σεμινάριο σε χώρες του εξωτερικού.

    Με maximum 20 ζευγάρια που βάζω ως ανώτατο όριο και στα 2 workshop, δηλ. maximum 600 Ευρώ, ίσα-ίσα που θα μπορέσω να καλύψω τα αεροπορικά των παιδιών και το ενοίκιο του χώρου.
    Αν αυτό λέγεται μπίζνα στο bdsm, τότε την επόμενη φορά θυμίστε μου να βάζω όλους τους "αμπορευματοποίητους" δωρεάν ή και να τους πληρώνω κιόλας.


    Αυτά τα ολίγα.



    Ευχαριστώ και πάλι για την αποδοχή.

    Α.
     
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010


    ...πες το ψεματα,
    αφου κι εγω ο εντελως αποχρηματισμενος, σκεφτομαι να ανοιξω μαγαζι ΒΔΣΜικων επιπλοκατασκευων και οχι μονο... (μια και τα ταλεντα μου ξεχειλιζουν απο τ' αυτια μου ...στο αντικειμενο).


    ...λες;;;;; 


    Γι ργος



    ΥΓ α. ...τι μεροκαματακι;;;; ...εγω καλου κακου επιχρυσωσα κατι κουταλια που ειχα!  
    β. λες να μετραει η υπογραφη μου, για εκεινη την επιδοτησουλα... ή να ξεχασω τη "νεα γενια" ;  
    γ. με το συμπαθειο... ε;
     
    Last edited: 26 Αυγούστου 2010
  3. Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα;
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010


    ...εσυ "εδεσες"! Θα ερθεις στις 9 μμ. και θα... "λυσεις" μετα τις 12 !  

    Γι ργος
     
  5. Απάντηση: Re: Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Χαχαχα! Να μην ξέρω τουλάχιστον με ποια σειρά θα δεθώ;

     
     
  6. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Bondage/Shibari Workshop

    Μία απάντηση εδώ;
     
  7. spectrum

    spectrum Regular Member

    Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

     
     
  8. AlexisD

    AlexisD New Member

    Re: Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Θα χωριστεί σε 3 μέρη.

    Το πρωτο θα ειναι καποια θεωρητικα πραγματα, πανω στην ασφαλεια και την συντηρηση σχοινιων. Κατοπιν σκεφτομαι να κανω μια εισαγωγη στη προπαρασκευη και βελτιστοποιηση του κλασσικου σχοινιου hemp (προκειται για το υλικο που χρησιμοποιειται κατα κυριο λογο στο ιαπωνικο δεσιμο).

    Το δευτερο θα ειναι καποια βασικα δεσιματα και καποιες πολυ απλες τεχνικες στα χερια και στα ποδια. Και το τριτο θα ειναι καποιες λιγο πιο προχωρημενες τεχνικες, οι οποιες θα ανταποκρινονται σε ενα ασφαλες δεσιμο και συγχρονως σε ενα ομορφο αισθητικα αποτελεσμα. Κυριως τον πρωτο λογο στο τριτο μερος θα εχει ο Marc, αλλα και η Jess, η οποια εκτος απο πανεμορφο μοντελο ειναι και μια εξαιρετικη rigger.
    Την τεχνικη takate kote τελικα δεν θα τη δειξουμε σε αυτο το workshop λογω ελλειψης χρονου.

    Να πω τελος σε ολους αυτους τους φιλους που θελουν να ερθουν αλλα δεν θελουν να συμμετασχουν απλα να βλεπουν, πως αυτο δεν γινεται. Δεν προκειται για μαζεμα ή για show, αλλα για διδασκαλια. Κατι που σημαινει πως 10 ζευγαρια σε εναν χωρο ειναι ηδη πολλα.

    Α.
     
  9. Απάντηση: Re: Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Όταν λες ασφάλεια αναφέρεσαι στην περίπτωση που το δεμένο μέλος λιποθυμήσει; Θα υπάρξει κάποιο είδος αναπαράστασης;
     
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    επειδή είναι πολύ περισσότερα που φαντάζομαι εγώ,έχω μεγάλο ενδιαφέρον να παρευρεθώ ..
     
  11. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Προλαβαινω; Μολις μπηκα στο φορουμ ηστερα απο πολυ καιρο. Ακουγεται φοβερα ενδιαφερον, ελπιζω να προλαβαινω και να μην εχουν κλεισει τα ζευγαρια...
     
  12. AlexisD

    AlexisD New Member

    Απο οτι φαινεται το βραδυνο workshop ειναι πληρως κλεισμενο.

    Υπαρχουν ακομα κενες θεσεις για τρια ζευγαρια (η τρεις μονους) στο απογευματινο.