Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος spectrum, στις 24 Αυγούστου 2010.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Re: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    τρείς μόνες ;;  
     
  2. zou

    zou

    Απάντηση: Re: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    καποιος θα πρεπει να τις δεσει...  
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010


    Και τις τρεις μαζί ή μία μία;... 
     
  4. sw

    sw

    .... θελω να ευχαριστησω τον Αλεξη για τη φροντιδα και το μερακι του να παρακινησει τους δραστηριους/ες

    "δραστες" του "χωρου" μας να αγγιξουν ζωντανα το σχοινι και το κορμι, και να μπουν σε μια φαση

    διερευνησης της δημιουργικοτητας και της φαντασιας τους .

    Πολυ καλο κλιμα! Συγχαρητηρια για την πολυ καλη ατμοσφαιρα, που εδωσε στον καθενα το "χωρο" και

    το "χρονο" να ακουσουν να καταλαβουν και να πειραματιστουν .

    Η επιδεξιοτητα του Μαρκ και της Τζες σε συνδιασμο με την αγαπη τους γι' αυτο που μετεδιδαν τους εκαναν

    προσιτους και συνεχως διαθεσιμους, ομοιως και η πολυτιμη παρουσια και της Νατασας.


    Γι:xyxwave:ργος
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    μόλις μία πρόλαβα ..! πραγματικά οι 3 ώρες ήταν απίστευτα λίγες τελικά ,θα μπορούσα να κάθομαι με τις ώρες να προσπαθώ να δέσω ..!


    anyway πραγματικά ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Αλέξη ,για τη προσπάθεια του να μας μαζέψει ,και προσωπικά που έθεσε στη διάθεση μου μία καλή του φίλη και την εμπιστεύτικε στα αδέξια χεράκια μου ..!

    τα πεδιά που ήρθαν από το εξωτερικό ,απίστευτα ευγενικές ψυχές και το ζευγάρι και η παρέα που τους συνόδευε ,που πραγματικά ένιωθες το ενδιαφέρων τους να σου μεταφέρουν γνώση και πάνω απ'όλα το σεβασμό τους απέναντι σου .

    πραγματικά άξιζε το κόπο
     
  6. Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Πραγματικά ήμαστε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα χθες!
    Πολλά ευχαριστώ στους Beshibari, για την υπομονή, τη φροντίδα και τη βοήθειά τους και στον Αλέξη για την προσπάθεια, τις συμβουλές του και το ενδιαφέρον προς όλους μας.
     
     
  7. AlexisD

    AlexisD New Member

    Να ευχαριστήσω με την σειρά μου όλους συμμετέχοντες, το Second Skin club για την βοήθεια και την παροχή του χώρου, και φυσικά την Jess και τον Marc από τους Beshibari για την παρουσία τους.

    Η συμμετοχή ξεπέρασε κάθε προσδοκία.

    Θα ήθελα όμως να ακούσω και από τους συμμετέχοντες τυχόν παράπονα, ή προτάσεις για ενδεχόμενες βελτιώσεις στο μέλλον καθώς ένα τέτοιο workshop είναι το πρώτο που γίνεται στην Ελλάδα, και φαντάζομαι ότι υπάρχουν μεγάλα περιθώρια για αλλαγές προς το καλύτερο στο μέλλον.

    Α.
     
  8. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Αργησα να πω κι εγω τη γνωμη μου, αλλα πραγματικα Alex δεν μπορω να σκεφτω τι θα μπορουσε να εχει γινει αλλιως η καλλυτερα. Ηταν ακομη πιο ενημεροτικο, μορφοτικο, πρακτικο και χρησιμο απο οτι θα μπορουσα να φανταστω.

    Μπραβω σου Alex, που οργανωσες το πρωτο πραγματικο workshop, και οχι show στην Ελλαδα (απ' οτι ξερω). Το χρειαζομασταν!! Εμαθα πολλα. Οι BeShebari ηταν τελειοι, πολυ προσιτοι και προθυμοι να βοηθησουν, να δηξουν και να εξηγησουν. Πραγματικα hands on, η υπομονη τους, και η δικη σου, ηταν καταπληκτικη!

    Ο αριθμος ζευγαριων ηταν ακριβως αυτος που εξασφαλιζε την προσοχη και την καθοδηγηση του καθε μαθητη απο εσας.

    Thank you so much!

    Να μην πω οτι εφυγα και με ενα σετ σχοινιων hemp, σε κοκκινο χρωμα που ελπιζω να χρεισιμοποιησω πολυ!!

    More please, more!!
     
  9. panic

    panic Regular Member

    Μιας κι ο Alex ζητά να του πούμε τα αρνητικά και κανείς δεν λέει, αναλαμβάνω εγώ τον άχαρο αυτό ρόλο.

    Λοιπόν Alex, κάτι πρέπει να κάνεις με το μηχάνημα των υποτίτλων. Πάλι σου χάλασε τελευταία στιγμή κι αναγκάστηκες να κάνεις εσύ την μετάφραση.

    Σε παρακαλώ πολύ να το έχεις περάσει από σέρβις την επόμενη φορά.

        :crazy: 
     
  10. zou

    zou

    Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    εγω δεν ηρθα αλλα ακουσα τα καλυτερα   μπραβο παιδια!!

    @blindfold   μωρο μου γλυκο, νομιζω οτι η κοπελια θα περασε τελεια  

    @MasterPerris αν εχεις μερακι και υπομονη και 100 δενεις... στις 3 θα κολλησεις  
     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Ακουσα οτι εγινε καλη δουλεια. Ενα μπραβο σας αξιζει κι ευχομαι τα καλυτερα στις επομενες δουλειες σας.
     
  12. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    Απάντηση: Bondage Workshop - Athens 5 September 2010

    Ενδιαφέρον κι ενημερωτικό το σεμινάριο! Ήταν μια πολύ καλή εμπειρία, η οποία ελπίζουμε να επαναληφθεί.

    Ο Κύριός μου κι εγώ ευχαριστούμε όλους τους συμμετέχοντες/συμμετέχουσες που απέφυγαν να καπνίσουν μέσα σε κλειστό χώρο.  

    Η πρότασή μας για ένα επόμενο workshop θα ήταν να επιτραπεί στα ζευγάρια να φέρουν μαζί τους κι ένα τρίτο άτομο. Αυτό θα δώσει τη δυνατότητα σε περισσότερους ανθρώπους να ενημερωθούν για το bondage αλλά και θα επιτρέψει πιο πολλούς συνδυασμούς, π.χ. ένας/μία Κ μπορεί να δέσει δύο υ μαζί.  

    Περιμένουμε τη συνέχεια!