Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Bottoming from the Top

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 29 Σεπτεμβρίου 2023.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Yup, σωστός είναι ο τίτλος.

    Δε θα πω ότι μου έχει τύχει καθώς είναι μετρημένες στα δάχτυλα ενός χεριού οι Top με τις οποίες μου προκαλούν έλξη (ακούς μωρή @methodrone, ακούω να λες) αλλά το έχω ακούσει να συμβαίνει σε βραδινές ιστορίες BDSM-ικού τρόμου που λέμε γύρω από τη φωτιά.

    Δεν αναφέρομαι σε switching γιατί εκεί τα πράγματα δεν είναι άσπρο-μαύρο, μιλάμε για σχέση στην οποία ο υποτιθέμενα top bottο-μάρει πλαγίως και διά του αρραβώνος.

    Σας έχει τύχει; Πώς το αντιμετωπίσατε;

    Θα μου πεις "και τι σε κόφτει εσένα ρε μεγάλε;"

    Ακαδημαϊκή περιέργεια!
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Τώρα αν πω ότι δεν καταλαβαίνω τι θέλει να πει ο ποιητής τι θα πείτε;
    Κάντε το πιο λιανά σας παρακαλώ.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο από πάνω να σπρώχνει διακριτικά -ή και όχι- τον από κάτω να βρεθεί αυτός από πάνω. Δηλαδή να εκμεταλλεύεται τη θέση του προσπαθώντας να "χτίσει" τρόπο τινά το/την δική του Dom/Domme
     
  4. espimain

    espimain Contributor

    Κατάλαβα
    Του στιλ "Αφέντη είσαι το πουτανάκι μου"
    Είναι συνηθισμένο σε κάποιους Μάστερ που κυνηγάνε να «υποτάξουν» γυναίκες που δηλώνουν Top και μετά το στραπόν πάει σύννεφο γιατί «Αφέντες είναι και κάνουν ότι θέλουν».
    Μια άλλη περίπτωση είναι να έχει πλήρως ελεγχόμενη την Κυρία του κάποιος υποτακτικός, ελέγχοντας την οικονομικά, κοινωνικά, επαγγελματικά, να γίνεται ότι θέλει αυτός, ενώ την έχει προσεγγίσει σαν κυριαρχικός που αναζητούσε υποτακτική, μετά της επιβάλει να εκδηλώνει γούστα Top.
    Αυτό είναι ένα D/s όπου κυριολεκτικά κυριαρχεί αυτός που του αρέσει να υποτάσσεται, αλλά μπορεί να υποτάσσει.
    Για να είμαστε όμως πιο ακριβείς σ΄αυτά που λέμε, το φαινόμενο είναι συνηθέστερο σε παθητικούς αλγολάγνους που θέλουν και μπορούν να επιβάλουν στην υποτακτική τους να τους σαδίζει.
     
  5. RedFox

    RedFox New Member

    Δεν είμαι σίγουρος αν μετράει η ακόλουθη εμπειρία αλλά θα τη μοιραστώ και μου λέτε. Σε μια bot της άρεσε μια στο τόσο να αμφισβητεί την κυριαρχία μου και προσπαθούσε να πάρει το πάνω χέρι αποσκοπώντας όμως στο να την επαναφέρω στην τάξη. Παρόλα αυτά ανακάλυψα ότι αν της άφηνα χώρο αυτή δεν ξενέρωνε και συνέχιζε μέχρι να ξαναναλαβω τον ρόλο μου. Σε αυτή φάση μερικά από τα πράγματα που δεν θα δεχόμουν παλαιότερα ως τοπ έγιναν επιτρεπτά(μην φανταστείτε ολική μεταμόρφωση). Έγιναν επιτρεπτά όμως διότι στο μυαλό μου δεν είχα χάσει ποτέ τον έλεγχο και άφηνα την άλλη να κάνει κάτι σαν απέλπιδα προσπάθεια . Ομολογώ πως την έβρισκα με αυτή τη κατάσταση γιατί την εκλαμβανα ως εξευτελιστική για εκείνη και για αυτό καμιά φορά την επιδίωκα και όλας ξεκινώντας μια νύχτα έχοντας συμπεριφορά διαφορετική από ότι συνήθως με σκοπό να την μπριζωσω. Ταιριάζει σε ένα βαθμό με τον τίτλο νομίζω αλλά κατά βάθος νομίζω ότι η εμπειρία μου θα χαρακτηριζόταν καλύτερα ως συγχρονισμένο ασυνείδητο role playing με την κοπέλα.
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Οντέ νιώθω πιασμένη, βάνω το petαρίδι και κωλοκάθεται πάνω μου.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Υπάρχει, όπως νομίζω σου έχω πει, ένας άνθρωπος που επί πολλά πολλά χρόνια νιώθω εξαιρετικά ταίρι μου στο σεξ και τον ερωτισμό εν γένει. Θεωρώ ότι έχει ποιότητες που μπορούν να τον κάνουν έναν πολύ καλό Dom. Yet, ποτέ δεν θα γίνει "Dom μου" γιατί θα τον είχα κάνει εγώ...
    Ελπίζω να έχω αντιληφθεί σωστά τι πραγματεύεσαι  
     
  8. espimain

    espimain Contributor

    Μάλλον το αντίθετο πραγματεύεται.