Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Branding slave

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος nikossub93, στις 12 Μαρτίου 2023.

  1. skia

    skia Contributor

    Το branding όταν γίνεται , εάν γίνει, είναι για να δηλώσει κάτι και κάτω από πολύ σκέψη και σοβαρότητα. Δε γίνεται γιατί είναι απλά ερεθιστικό.
     
  2. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    ειαναι σωστο αυτο που λες ομως αυτο δεν σημαινει οτι ασχετα με τις αιτιες που γινεται δεν ειναι ερεθιστικο ειτε αυτο καθε αυτο ειτε η σκεψη η φαντασιωση . τπ ενα δεν αναιρει το ααλο
     
  3. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Επιτρέψτε μου μια τροποποίηση: δεν υπάρχουν «δήθεν Αφέντες με προσωπείο», υπάρχουν σκέτοι δήθεν.

    Το «Αφέντες» είναι στο δικό τους κεφάλι, εξίσου όπως στο δικό μου μπορεί να είναι το Χιονάτη ή το μονόκερως.

    Το status δεν επιβεβαιώνεται λόγω αυτοπροσδιορισμού, αλλά λόγω συνέπειας.
     
    Last edited: 3 Μαϊου 2023
  4. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    το δεχομαι δηθεν σκετοι εν παση περιπτωση σε αυτους αναφεροουν . ειναι μεγαλη η επιθυμια των υ για υποταγη που ισως πηθουν τον εαυτο τους οτι οι δηθεν ειναι πραγματικοι Αφεντες η πολυ περισσοτερο πως ισως γινουν Αφεντες μεσα απο την σχεση . αυτη ειναι η εθελοδουλια που εκμεταλευονται οι επιτιδιοι
     
  5. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Το αίσθημα αυτό μπορείς να το νιώσεις και με ένα κολάρο..το να είσαι αφοσιωμένος απέναντι Του..να υπακούς τον Ιδιοκτήτη σου ώστε να κάνεις την ζωή Του πιο άνετη. Από την στιγμή που αφήνεις το "εγώ" σου, αφιερώνεις το σώμα και το μυαλό σου...όλα τα άλλα είναι περιττά.
    Το μαρκάρισμα το θεωρώ λίγο επιπόλαιο,διότι υπάρχουν τόσοι τρόποι να καταλάβεις ότι πραγματικά ανήκεις κάπου.
     
  6. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    συμφωνω οτι οταν φορας κολαρο σου δημιουργουνται ασθηματα υποταγης και αφοσιωσης , αλλα φανταζομαι χωρις να το εχω βιωση οτι το branding σου δημιουργει αυτα τα αισθηματα στο μεγιστο βαθμο. Συμφωνω επισεις οτι το μαρκαρισμα δεν πρεπει να γινεται επιπολεα αλλα υποθετονατας οτι το μαρκαρισμα συμβαινει σε σχεσεις Ms τοτε ο σκλαβος δεν εχει δικαιωμα επιλογης αν θα μαρκαριστει η οχι , συνεπως ειναι θεμα Του Αφεντη να κρινει αν ειναι ωριμες οι συνθηκες μαρκαρισματος του σκλαβου
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Στις σχέσεις D/s τίποτε δεν γίνεται επιπόλαια.
    Ότι λέτε προκύπτουν από τις φαντασιώσεις σας. Οπότε το "συνεπώς" που γράφετε είναι ένα συμπέρασμα για την υποθετική κατά την φαντασίωση σας συμπεριφορά του όποιου Κυριάρχου.
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    δεν ισχυρηστηκα οτι γινεται κατι επιπολεα στο Ds . οσον αφορα το Ms και την συμπεριφορα Του Κ οντως δεν εχω βιωση σχεση Ms
     
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ακούγεται συχνά αυτό από κάποιους. Νομίζω από το φόβο τους, μην βρεθούν αντιμέτωποι με τον νόμο. "Συναίνεσαι κύριε πρόεδρε, δε φταίω".

    Αν το αίσθημα του ανήκειν το θεμελιώνει το branding τότε αυτό είναι ένας αρκετά καλός λόγος για να μην γίνει ποτέ.
    Πολλά υ είναι εθελόδουλα. Όχι όλα. Πολλά υ οδηγούνται από την επιθυμία τους να βρεθούν σε θέση υποταγής . Αυτό όμως δεν σημαίνει πως είναι αδύνατο να υποταχθούν σε έναν Κ.
    Δε ξέρω πόσο ερεθιστικό μπορεί να είναι το branding. Ενδεχομένως να είναι σα σκέψη. Εντός της σχέσης η τιμή είναι για το υ .
    Αυτό που αναφέρεις καλέ μου για μετά τη λήξη της σχέσης βεβαίως και σημαίνει πράγματα, βεβαίως και είναι τιμή για τον Κ μια τέτοια κίνηση αλλά σίγουρα έχει πολύ διαφορετική σημασία σα πρακτική και γίνεται για διαφορετικούς λόγους από ότι εντός σχέσης.

    Δεν ειναι αφέντες.

    το αίσθημα αυτό το νιώθεις κάθε στιγμή που αφηνεις λίγο "εγώ" για εκείνον. Κάθε στιγμή που οι αποφάσεις του γίνονται καθοριστικές για τη ζωή του υ, καθοριστικές για τη σχέση. Κάθε στιγμή που βρίσκεται στη θέση Του τιμώντας την.

    Μπορεί να είναι μπορεί και όχι. Εξαρτάται από την κρίση του για όλα τα άλλα.
    Προφανώς και είναι επιπόλαιο αν γίνεται για να καταλάβει το υ ότι ανήκει κάπου.
    Προφανώς και δεν είναι επιπόλαιο όταν συμβεί επειδή το θέλησε ο Κ για τους λόγους που το θέλησε .
     
  10. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Both to the point.

    Θεμελιώδες..αλλά debatable.
     
    Last edited: 4 Μαϊου 2023
  11. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Οτι δεν είναι εθελούσιο είναι με το ζόρι και ότι είναι με το ζόρι δεν είναι BDSM.
     
  12. οταν ο άλλος/αλλη σου έχει δωθεί σώμα και ψυχη, να διαφεντέψεις, το μαρκάριμα δεν ξέρω τι παραπάνω θα προσφέρει. ισως το οπτικό αισθημα ιδιοκτησίας του Κ.