Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Brat στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Janine, στις 27 Φεβρουαρίου 2015.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Οποιο παιδάκι βάζει ταμπέλα "είμαι κρεατάκι, πιάσε με αν μπορείς" θα το πιάσει το μαλακοπιτουράκι, θα το κάνει μια χαψά...
    Προς δόξα του παγκόσμιου αλισβερισιού της αναπαραγόμενης μαλακίας, τύπου ...
    "δεν ξέρω τι ζητάω,
    δεν ξέρω τι να πω,
    να λάμπω θέλω μόνο,
    και να κλάνω απ΄ τον πωπό"...

    Σανέλ 5 να μυρίζει,
    πόσο εγώ σας αγαπώ
    και κακάκια μου σαν κάνω
    μη μου δείρτε τον πωπό...

    Ουρτ!
     
  2. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Αν δεν ήταν brat, δεν θα εντaσόταν στο BDSM. Θα ήταν η ζωή του ανιαρή και ανούσια αν δεν έβρισκε ανταπόκριση σε κάθε του πρόκληση, και προβάλεται σαν "πειραγμένο υπο". Κακομαθημένο για μερικούς ή καλομαθημένο για κάποιους άλλους, ή ακόμα καί κουτοπόνηρου, έχει την ευαισθησία να αντιλαμβάνεται τους παλμούς στιγμών διαφάνειας του εσωτερικού του κόσμου και να τις εξωτερικεύει στην κάθε ευκαιρία που του δίνεται. Πράμα που κάνει τον καθένα να εντοπίζει την ανάλογη συμπεριφορά του, και τι θα ήταν καλό να αποβάλει μέσα από εκείνον τον εσωτερικό κόσμο.

    Μια αναζήτηση στο "πείραγμα" ενός brat από ένα Κ ίσως να επειφέρει κάποιο αποτέλεσμα με βάση την κοινά αποδεχτή λογική ενός συνόλου ή μιας κοινωνίας, όπου θα περιείχε και την λογική του brat. Το "πείραγμα ενός brat" εμπεριέχει πολλές αιτίες όπως περιβαντολογικές ( οικεγενιακά, εργασιακά, εφηβικά, δευτεροπαθή παθολογία και μετατραυματικά), κλινικές ( πρωτογενή παθολογία-νευροφυτικά κλπ, όγκοι-ενζήματα, οργανικά ψυχοσύνδρομα απο οργανική δυσλειτουργία, μετάλαξη ή φθορά αλληλύων DNA κλπ). Ισως όμως η καλύτερη προσέγγιση ενός brat από οποιονδήποτε, είναι να το αντιλαμβάνεται σαν οποιοδήποτε άλλο φυσιολογικό άτομο, γιατί οι ιδιότητες και ιδιαιτεροτητές του είναι ίδιες και συναντιόνται σε οποοδήποτε άλλον όταν ο καθένας επιδιώκει επιλεκτικά την εκπλήρωση των συμφερόντων του. Η διασφορά βρίσκεται στα θετικά συμφέροντα ενός συνόλου και την ανάδειξη τους, και τι θα αποκομίσει ένα brat μέσα απο εκείνα.
     
  3. goodevil

    goodevil arcade Premium Member

    Μετα απο ηρωικη προσπαθεια διαβασα ολο το νημα
    οπως σχεδον παντα ολα κινηθηκαν σε ενα διπολο εγω γουσταρω τις brat εμενα μου σπανε τα νευρα
    δοθηκαν ερμηνειες τι ειναι ο καθενας τη δικια του κ δυο τρεις πιο τεκμηριομενες επιστημονικα
    το story τα χε ολα μαχες ευθειες επιθεσεις κτυπηματα κατω απο τη ζωνη και καπου εγινε ψυχοδραμα
    ωραιο ηταν αλλα καθολου διδακτικο χολιγουντ η φαση αντε να θυμασε καποιες καλες σκηνες.

    Οπως Κ υπο η κατι αλλο δε γεννιεσαι αλλα γινεσαι ετσι κ brat.
    τα αιτια δεν αναφερθηκαν καθολου
    τι σε φτανει εκει ελαχιστα εκτος οτι ο μπαμπας τους εκανε ολα τα χατηρια
    ξεκαθαριστηκε οτι οι brat ειναι υποτακτικα ατομα αλλα εγω ειδα πολλους Κ και top να μπραταρουν
    ασυστολα και ειδα οτι κ ενας Κ μπορει να ειναι brat κυριως μαλιστα προς τον ιδιο του τον εαυτο

    Θυμηθηκα κ μια παλια φιλη που σ ολη τη παρεα απευθυνοταν με αγενεια κ μαλακα το ενα κ ρε
    καριολη κλπ...σε μεγαλο τραπεζι Πρωτομαγια καλεσμενος κ ενας βοσκος ιδιορυθμος αλλα καλο
    παιδι μιλουσε γενικα κ γυριζει κ του λεει αυτη
    τι λες ρε μαλακα?
    της αστραψε ενα χαστουκι που ειδε τα αστρα κ τον ουρανο δεν ξανακουσα να λεει κανεναν μαλακα
    παρα μονο αυτον
    το μαλακα να χαστουκισει εμενα...

    Σα συμπερασμα η καθε brat ειναι κ διαφορετικη τα αιτια που την οδηγησαν εκει διαφορετικα αμα σκαλισεις βαθεια
    μεσα τους στις περισσοτερες δε θα βρεις ιχνος υποτακτικοτητας αλλα το απολυτο κενο
    αλλα σε καποιες θα βρεις κ επειδη ειναι κ κρυμενο βαθεια θα ναι κατι σα θυσαυρος κ θα αξιζει
    οποιος εχει ορεξη κ υπομονη σκαβει δαμαζει η οτι αλλο οποιος δεν εχει οπως εγω τωρα πια τις αφηνει απλα να περιφερονται
    στο χωρο εξαλλου δηλωνουν κ φαινεται τι ειναι εμενα μου τι χαλανε αυτες που κρυβουν το μπρατιλικι τους
    κ το μαθενεις μετα οταν στραβωνουν κ ζοριζουν τα πραγματα.

    Υ.Γ Θρυαλλίς μακαρι να μαστε ολοι τοσο αυθεντικοι κ ειλικρινεις οπως εσυ  
     
  4. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    ακριβώς αυτή η απορία-διαπίστωση δικαιώνει τον όρο που τόσο αντιπαθείς!
     
  5. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    και αυτός ο όρος εξαρτάται από τον δέκτη των συμπεριφορών του υπό εξέταση υποκειμένου.
    η στάση απέναντι του είναι (και οφείλει να είναι) υπόθεση του Κ
    όλα αυτά είναι σοβαρά θέματα που αν προκύψουν χρειάζονται υπεύθυνη αντιμετώπιση.

    σοβαρά και υπεύθυνα όμως δεν μπορώ να σταθώ απέναντι σε υ άτομα που δηλώνουν brat και σε Κ που έχουν καεί από brat και θέλουν να τα ρίξουν στην πυρά.
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Πώς καίγεται ένας Κ από τα brat?
     
  7. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    εύκολα!
    γίνεται υποχείριό τους! μεταθέτει το κέντρο βάρους της δράσης του από τη χρήση στην εξυπηρέτηση.και όταν το αντιληφθεί έχει αποδομηθεί μέσα του η κυριαρχική επάρκειά του.

    αυτό κάνει τα υ να δηλώνουν με περηφάνια ότι είναι brat. τα κακόμοιρα όμως χάνουν έτσι την απόλαυση της....χώνεψης. καταβροχθίζουν τις σπονδές που τους αφιερώνονται και μετά τις εξεμούν μένοντας πάντα ανικανοποίητα και ξινισμένα.
     
  8. katerina

    katerina Regular Member

    Μεχρι σημερα δεν εχω γνωρισει πραγματικο Κ που να γινεται υποχειριο με οποιονδηποτε τροπο...
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Αυτό έχω δει να το παθαίνουν από έρωτα πάντως.
    Κι όχι με brat.
     
  10. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

    Τι χαρά που δίνει το αλάτι στο φαί!
     
  11. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    σίγουρα έχεις δει πολλά....και ξέρεις!
     
  12. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    αυτό ακριβώς επισημαίνω κι εγώ! μίλησα για κ που κλαίγονται και κατηγορούν τα brat. ένας "πραγματικός Κ"...είναι υπεύθυνος των πράξεών του και δέχεται τις συνέπειες αγόγγυστα και μεγαλόθυμα χωρίς χαιρεκακίες. πιθανά ένας "πραγματικός Κ" δεν υποκύπτει σε ένα brat. και λέω "πιθανά" γιατί έμαθα να μη λέω μεγάλα λόγια!!