Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

breath control training

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 5 Ιουλίου 2005.

  1. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    τι σε εκανε να πιστέψεις οτι διαφωνώ κάπου μαζι σου?
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Δεν θέλω να ανακαλύπτω διαφωνίες εκεί που δεν υπάρχουν, αλλά το δικό μου παράδειγμα ήταν για το απολαυστικό breath play σε context με τα παραπάνω και όχι γενικώς. Σαφώς και υπάρχει υποκειμενισμός ως προς τις αρέσκειες και τις απαρέσκειες.
    Και ο καθένας θα το διατυπώσει με τον τρόπο του.
    Συνεπώς, μάλλον είναι θέμα διατύπωσης... 
     
  3. Από τις στιγμές που θα με συντροφεύουν πάντα...
    Το χέρι του στο λαιμό μου και το βλέμμα του καρφωμένο στα μάτια μου.
    Το σταδιακό σφίξιμο καρωτιδες, τραχεία....

    Εμπιστοσύνη και αφήνομαι τα μόνα που ένοιωθα και νοιώθω ανακαλωντας την ανάμνηση. Κανένας πανικός. Για μένα ήταν ο εμπρακτος ορισμός της εμπιστοσύνης και του αφήνομαι.

    Καμία κίνηση δεν είχα κάνει. Ένα αχνό χαμόγελο στην αρχή και αυτό ήταν. Όταν το χέρι του άφησε το λαιμό μου το μόνο που έκανα ήταν να αγγίξω το λαιμό μου απαλά σαν κάτι να μου έλειπε ....
     
  4. Το εφαρμόζεις ακόμη; Στο λέω γιατί έχω μερικές ερωτήσεις.
     
  5. Όχι δυστυχώς.....
    Όσο αφορά τις ερωτήσεις σου εισηγούμαι να τις κάνεις. Ακόμα και αν δεν μπορώ εγώ να τις απαντήσω σίγουρα θα μπορεί κάποιος άλλος ποιό έμπειρος.
    Άλλωστε αυτή είναι και η χρησιμότητα του φόρουμ! 
     
  6. Προτιμώ pm.
     
  7. Όπως θέλεις εάν μπορώ να βοηθήσω  
     
  8. Ευχαριστώ  
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αγάπη μεγάλη.
    Εξαιτίας αυτού του εκστατικού παιγνίου, είχα ξεκινήσει την πιο συστηματική μελέτη της φυσιολογίας καθώς και την εκμάθηση πρώτων βοηθειών.
    Έχω εξασκήσει αρκετές φορές την ασφυξία και με διάφορους τρόπους (σχοινιά, ζώνη, χέρια, σακούλες...) αλλά ο εικονικός πνιγμός αποτελεί την πιο ερεθιστική πρακτική.

    Να αποφεύγεται με παρτενέρ που δεν έχει γίνει η απαραίτητη όσμωση ώστε να γίνει μία ικανοποιητική σωματική/οργανική χαρτογράφηση και φυσικά να ζητείται το πλήρες ιατρικό ιστορικό.
     
  10. Naama

    Naama Owned

    Το χέρι Του στο λαιμό μου....
    Η ανάσα να χάνεται...οι αισθήσεις οξύνονται...καύλα..λύσσα...
    Μια μαριονέτα στα χέρια Του..
    Κι όμως με απόλυτη εμπιστοσύνη αφέθηκα...
    Ξανά και ξανά το χέρι Του με έπνιγε...
    Και τελείωνα ξανά και ξανά στα πόδια Του...
    Νομίζω είναι από τις μεγαλύτερες ηδονές..αν ο Κ ξέρει τι κάνει...
    Αν δεν υπάρχει εμπιστοσύνη και απόλυτος έλεγχος καλύτερα να μην...
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Αγαπημένη πρακτική και επικίνδυνος τομέας. Απαιτεί απόλυτη διαύγεια και αντίληψη από το Κ μέλος και γνώση σχετικά με αυτό.
    Λατρεύω τα χέρια του στον λαιμό μου. Όταν το κάνει αργά χάνομαι πάντα, αφήνομαι, πέφτουν οι ανάσες, οι ρυθμοί δεν αντιδρώ.
     
  12. Σε εμενα μου αρεσει με το Ποδι να μου πατανε το λαιμο. Οχι με Ολο το Βαρος αλλα ελεγχομενα