Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Breath control

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dentman, στις 26 Απριλίου 2007.

  1. dentman

    dentman Guest

    Χαιρετώ όλον τον καλό τον κόσμο εδώ! Είμαι νέο μέλος της κοινότητας και από μια σύντομη περιήγηση στο forum έιδα ότι δεν έχουν γίνει αρκετές αναφορες/συζητήσεις που να αφορούν στον μαγικό κόσμο του breath control (ή breath play, αν προτιμάτε   ). Θεωρώ ότι το breath control σε όλο το φάσμα του (H.O.M. , strangling, bagging, chloroform play, facesitting -το τελευταίο ειδικά για άνδρες) αποτελεί μεγάλο κεφάλαιο του BDSM. Δεν συμφωνείτε??
     
  2. Dolce

    Dolce Regular Member

  3. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Breath control

    Σέυχαριστώ πολύ Dolce και για τα νήματα και για το καλωσόρισμα, και sorry αν στο θέμα που άρχισες εσύ (safewording) έφτασα λίγο.... στα όρια!
     
  4. Lycaon

    Lycaon Regular Member

    Απάντηση: Breath control

    Breath control...   Αυτό το παιχνίδι δεν είναι για μένα. Καλά, πώς τολμάτε και κάνετε τέτοια πράγματα;  
     
  5. [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    τυπικό δείγμα HOM (hand over mouth) handsmother
    στο παρών βίντεο από γυναίκα σε γυναίκα

    λειτουργεί και αυτόνομα σαν fetish και ξέχωρα από το bdsm
    είναι μια μορφή υποξυφιλίας (ασφυξία)

    αγαπημένη τεχνική από παλιά
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. dentman

    dentman Guest

    Να τολμήσεις κι εσύ, Lycaon, μην κολώνεις, γυναίκες είναι, δεν σκάνε με τίποτα !!! LOL
    Πάντως, πέραν της πλάκας, όντως είναι πολύ επικίνδυνο και χρειάζεται πολλή προσοχή και πολλά κότσια για να ασχοληθεί κάποιος μ'αυτά τα κόλπα..
     
  7. danielthess

    danielthess New Member

    Απάντηση: Breath control

    Αυτό ακούγεται ενδιαφέρον! Και λιγότερο επώδυνο από το συρραπτικό (μπρρ!)
     
  8. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Breath control

    Αν και δεν εχω ασχοληθει καθολου με το θεμα οσον αφορα το sex, εμενα παντως με ηρεμει απιστευτα οταν εχω τρελα νευρα και ειμαι καπως να βαζω μια σακουλα στο κεφαλι μου και να την κραταω μεχρι να κοντεψω να σκασω, αληθεια βοηθαει! αλλα καλυτερα μην το δοκιμασετε μονοι σας στο σπιτι και εχω και τυψεις..  
     
  9. savra

    savra Guest

    Re: Απάντηση: Breath control

    Την ίδια απορία έχουμε  
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Breath control

    Αναμενόμενο να σε βοηθάει lola, προκαλείς υποξαιμία στον εγκέφαλό σου. Αυτό σίγουρα σε ηρεμεί, αν συνεχίσεις (και σου συνιστώ να μην το κάνεις μόνη σου) το αποτέλεσμαι μπορεί αν δεν υπάρχουν άλλα ερεθίσματα να κυμανθει μεταξυ ενός είδους "μαστούρας" και νύστας.

    Ας όψεται το διοξειδιο του άνθρακα που εκπνέεις και αντικαθιστά σταδιακα το οξυγόνο στην σακούλα. Έχεις ακούσει για τα μαγκάλια τα χρόνια εκείνα τα παλια;

    Το γεγονός πως ο έλεγχος βρίσκεται στα δικά σου χέρια έχει σαν αποτέλεσμα να λείπει το "αγνωστο" της εξέλιξης, αποτέλεσμα, σου μένει η ηρεμία.

    Θα σου πρότεινα αντί για επικίνδυνα παιγνίδια κατ' ιδίαν, μόνη και σε νευρική υπερένταση (ιδιαίτερα αυτό) να εξασκηθείς στο να ηρεμεις το μυαλό και το σώμα σου σου με άλλους τρόπους. Η γίογκα προσδίδει και ευλυγισία  
     
  11. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Breath control

    Δεν έχεις ασχοληθεί ακόμα με αυτό το θέμα;; Θα μείνεις μετεξεταστέα    

    Για τα υπόλοιπα που έγραψες συμφωνώ και με σένα και με τον MasterJP.
     
  12. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Breath control

    Το οτι σφιγγω ενα μαντηλι στο λαιμο μου με πολλη δυναμη καμια φορα οταν μαλακιζομαι, την ωρα που κοντευω να τελειωσω πιανεται? Ο οργασμος μου γινεται 10 φορες εντονοτερος   don't try this at home alone