Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Breeding

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 26 Δεκεμβρίου 2015.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Πως βλέπετε το breeding ως πρακτική?
    Θεωρείτε ότι είναι σημαντικό μέσω έκφρασης κυριαρχίας προς το υ μέσα σε μία D/s - M/s σχέση? Κι αν ναι μετά από πόσο καιρό θεωρείτε ότι θα ήταν καλό να εφαρμόζεται και υπό ποιες προϋποθέσεις?

    Εμπειρίες, σκέψεις, συναισθήματα, προβληματισμοί καλοδεχούμενα  
     
  2. Τι είναι το breeding?
     
  3. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Η εκσπερμάτωση μέσα στο υ.
     
  4. Δεν ειναι ακριβως αυτο... breeding ειναι η αναπαραγωγη παιδιων του Κ αλλα δεν τα μεγαλωνει η υπο/σκλαβα...
     
  5. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν πρακτική χωρις να υπάρξει εγκυμωσύνη, με αντισυλληπτικά, σπιραλ ή το χάπι.. Ας μην το περιορισουμε κυριολεκτικά στην αναπαραγωγή γιατι στην Ελλάδα δεν πιστεύω ότι έχουμε Αυτού Εξοχότητες που θέλουν να μοιράσουν παιδιά.  
     
  6. Ωραία αφού λοιπόν ως breeding ορίζεις αυτο, να προσθέσω πως θα μπορούσε να είναι και από το υ προς το Κ άτομο μιας και δεν είναι θηλυκά όλα τα υ!
     
  7. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Σε αυτή την περίπτωση θα μπορούσαμε να το δούμε από την σκοπία που το θηλυκο Κ "αναγκάζει" το αρσενικο υ να εκσπερματώσει μέσα της
     
  8. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μονο η εκσπερματωση στον κολπο οριζεται ως breeding;
     
  9. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Κατά κύριο λόγο ναι. Δανείζεται όμως από οσο έχω δει πολλές φορές και στην εκσπερμάτιση στον πρωκτό αλλά στις εκείνες τις περιτώσεις που το έχω ακούσει συνηθως το υ είναι χυμένο απλά παντουυυυ  
     
  10. brenda

    brenda FU very much

    Νομίζω ότι αφορά οποιουδήποτε είδους εκσπερμάτιση ''μέσα'' στο υ, άνδρα ή γυναίκα.
    Η ''επικύρωση'' της ιδιοκτησίας, της Κυριαρχίας που επιφέρει το breeding, δεν πρέπει να αποφασίζεται, παρά μόνο μετά από κοινή συναίνεση.
    Αποφάσεις πάντως που δεν πρέπει να παίρνονται παρορμητικά, χωρίς επίγνωση των συνεπειών, τόσο της πιθανής εγκυμοσύνης, όσο και των λοιπών συμπαραμαρτούντων.
    Καλό για μένα είναι να αποφεύγονται με το καλημέρα σας, πρέπει να πρόκειται για συνειδητή απόφαση των συμμετεχόντων, ανεξαρτήτως από την πιθανότητα ή μη εγκυμοσύνης.
    Σαφώς και το breeding είναι όρος που χρησιμοποιεί η gay κοινότητα, με αρνητικές μάλιστα προεκτάσεις, λόγω του HIV...
    Επίσης χρησιμοποιείται ελαφρώς υποτιμητικά, ειδικά στην Αμερική, θεωρώντας ότι ''ζέχνει'' στρεϊτίλα...εκτός bdsm.
    Για την σκλάβα τώρα, που θα τεκνοποιήσει για κάποια άλλη από τις γυναίκες του Master, Ι rest my case your honor...
    Ενδεχομένως όμως, για να θέσω και μία άλλη παράμετρο στο ζήτημα, να είναι και εντολή του Κ στην υ του, να δεχτεί breeding από κάποιον τρίτο, με ότι συνεπάγεται κι αυτό με την σειρά του.
    Εκεί, το σχόλιό μου και πάλι δεν διαφοροποιείται.
    Οι συναινούντες ενήλικες, καλό είναι να γνωρίζουν σε τι ακριβώς συναινούν κάθε φορά.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Προειδοποιώ, ότι η παρέμβαση μου θα είναι αρκετά "κακή". Είναι δική μου σκέψη, άρα προσωπικό ζήτημα. Όποιος γουστάρει να φέρεται στην υ του ή στην σκλάβα του σαν ζώο. Και όποια γουστάρει σαν ζώο, να της φέρονται.
    Καθώς και να ρισκάρουν εγκυμοσύνες κι εκτρώσεις και λοιπές σεξουαλικά μεταδιδόμενες ασθένειες ( γιατί αν και δεν είμαι γιατρός, απ' ότι ξέρω καμία μέθοδος αντισύλληψης δεν είναι 100 % σίγουρη. Πέραν απ΄ το να μην τελειώνεις στον κόλπο.
    Πόσο μάλλον να μην κολλήσεις με κάτι "έμορφο" κάποιον/α/ ή από κάποιον/α κατόπιν μη προστατευόμενης σεξουαλικής επαφής ), κολοκυθόπιτα τους.

    To breed = ζευγαρώνω, εκτρέφω ( για ζώα ), to procreate = τεκνοποιώ.

    Για μένα δεν είναι έκφραση Κυριαρχίας και υποταγής, αλλά πλήρους ηλιθιότητας. Έν' ακόμα πάντως είναι για μένα σίγουρο και σ' αυτό έχω ιδία εμπειρία απ' τα χρόνια μου στον "χώρο" τόσο στο Ελλάντα, όσο κυρίως στο εξωτερικό ( και με "χώρο" δεν αναφέρομαι σ' ένα Forum ).
    Το νούμερο των μαλακιών που βαπτίζονται bdsmικές πρακτικές και που αρκετές φορές, δεν θα ήταν τίποτ' άλλο παρά ικανοποίηση του όποιου τίγκα του/της κάθε κόπανου/βλαμμένης ( με "χλιδάτη" ονομασία, μην ξεχνιόμαστε ), είναι αρκετά μεγάλο.
    Αλλά όπως προέγραψα, δική τους η υγεία, δική τους η ζωή, δικές τους οι πιθανές αρνητικές συνέπειες των μαλακιών τους.  
     
    Last edited: 26 Δεκεμβρίου 2015
  12. brenda

    brenda FU very much

    Ο καθένας έχει το δικαίωμα της αυτοδιάθεσης όπως εκείνος ή εκείνη κρίνει. Καλό θα ήταν να μην κρίνουμε, ίνα μην κριθούμε.
    Αν κάποιος έχει επίγνωση αυτού που κάνει, με γεια του, με χαρά του.
    Ίσως θα έπρεπε να υπάρχουν περισσότερα νήματα σαν κι αυτό, γι αυτόν ακριβώς τον λόγο.
    Ας ανταλλάξουμε γνώσεις και πληροφορίες, δεν είναι κακό, έτσι κι αλλιώς, ο καθένας θα αποφασίσει με τα δικά του κριτήρια, ωστόσο, χρήσιμο είναι να είμαστε ενημερωμένοι, ακόμη και για επιλογές που είναι έξω από μας και όχι αφοριστικά, λέω εγώ...
    Η ενημέρωση, η συζήτηση, ο διάλογος, δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.
     
    Last edited: 26 Δεκεμβρίου 2015