Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Build it!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 3 Νοεμβρίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Τα μέλη του forum δημιουργούμε μια δική μας κλειστή κοινωνία.

    Ποιοι κανόνες και ποιοι νόμοι πιστεύετε και θέλετε να τη διέπουν;

    Το θέμα απευθύνεται μόνο σε Κυρίαρχους και Κυρίαρχες..
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Build it!

    Γιατί δε βρίσκω το λόγο να έχουν λόγο στη διαμόρφωση των όποιων κανόνων οι υποτακτικοί-ες και οι υπόλοιποι-ες.Αν το δω λίγο virtual ,δε θα θελα να υπακούω σε νόμους που θα προτείνει ένας/μία σκλάβος/α .Ούτε ο/η ίδιος/α δε θα το ανεχόταν..  

    Θα παρακαλούσα την lilly μας,να μεταφέρει τις δύο αυτές απαντήσεις στο γενικά παράλληλο θέμα..
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Κατ' αρχήν επειδή εκτός από BDSM κυριαρχικών τάσεων (όπως θα λέγανε κάποιοι φίλοι) είμαι και real life αφεντικό (εκεί ευτυχώς δε με αμφισβητεί κανείς), ξέρω πως η γνώμη και η κρίση των από κάτωθε ή υφισταμένων είναι η βασική πηγή πληροφορίας για να πάρεις σωστές αποφάσεις και να ορίσεις κανόνες.

    Αν λοιπόν οι κανόνες θέλουμε να είναι λειτουργικοί, θα πρέπει να ορίζονται από τους κυρίαρχους αφού πρώτα ακούσουν τους υποτακτικούς και ορίσουν το εφικτό της επιθυμίας. Η τέχνη του εφικτού.

    Αν οι κανόνες είναι απλώς η έκφραση του θυμικού, συμπεριφερόμενος βιολογικά λέω¨
    Κανόνας Νο 1: Απαγορεύεται να υπάρχει άλλος κυρίαρχος πλην εμού.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Build it!

    Διαφωνώ σε δύο σημεία Κύριε G..Θα αφήσω όμως λίγο χρόνο ακόμα ,λέγοντας πως αυτή τη στιγμή έχω μια εικόνα στο μυαλό μου..Σε αυτήν την εικόνα γίνεται κάποια συζήτηση και κάποια οριοθέτηση.Θέλοντας και μη ακόμα και αυτός που έχει την ευθύνη ακόμα και για τα γεμάτα ή άδεια ποτήρια,απλά καλείται.
    Από κει και πέρα κάποιοι λένε και κάποιοι μεταφέρουν..
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Συγνώμη για τα παράσιτα. Φταίει που αυτόν το καιρό διαχειρίζομαι κρίσεις και είμαι σ' αυτό το κλίμα.
     
  6. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Εμείς οι switches έχουμε δικαίωμα γνώμης και/ή λόγου;
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Αλληλοσεβασμός Incomplete, πιστεύω ότι είναι αρκετός  
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Συμφωνω με την Princess....
    Θα προσθεσω ακομα και το αλληλοσπαραγμος.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Build it!

    Έχεις δίκιο Κύριε G...Υπάρχουν παράσιτα    

    Panacotta of Doom,σαφώς και ναι  
     
  10. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Re: Απάντηση: Build it!

    Ολοι εχουμε ισα δικαιωματα, μεχρι την στιγμη που τα απαρνηθουμε οι ιδιοι. Εχω δικαιωμα στην διαμορφωση οσο και ενας/μια Ντομ, με τους οποιους ειμαστε ισοι, μεχρι την στιγμη που θα υποταχθω (μερικως) σε ενα απο αυτους και οχι στο συνολο τους (φυσικα!)

    Ινκομπλιτ, να σου παραδωσουμε και τα εκλογικα μας βιβλιαρια;
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Build it!

    Πείτε κι άλλα...  Εγώ θα μιλήσω αργότερα..  

    σοκολατοτέτοιε παράδωσε μου το διαβατήριο.Πλέον ψηφίζουμε με ταυτότητα(σου επιτρέπω να βάλεις την πρόταση αυτή στο θέμα "Ειδήσεις" του Fanshaw   )
     
  12. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Re: Απάντηση: Build it!

    ινκο, σε τετοια περιπτωση σου παραδιδω το διαβατηριο, μιας και δεν ψηφιζω σε θεματα που δεν μπορουμε να αλλαξουμε μεσω της ψηφοφοριας...