Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος Master V, στις 30 Απριλίου 2009.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

    Εγώ πάντως αν συμμετείχα ποτέ σε κάτι τέτοιο, πολυ ευχαρίστως να ήμουν η ψηλή όμορφη, χαζή, καθό τι τεμπέλα. Με τα μανικιούρ μου, τα spa μου, τα μασάζ μου, τα ντυσίματά μου, τον Τρυφωνα Σαμαρά... Όλα τα άλλα μου φαίνονται πολύ διανοουμενίστικα και κουραστικά και δεν μπορώ... ο εγκεφαλός μου θα καεί... άσε που δεν μπορώ τις δουλειές του σπιτιού, ούτε να παριστάνω τη μαθητευόμενη (μπορεί καμία από τις άλλες να με πετάξει κανένα βράδυ κρυφά από το μπαλκόνι να μην της φάω τη θέση)... α πα πα! Ξανά και πάλι ξανά, ψηλή, όμορφη και χαζή... άμα μάλιστα ο Αφέντης μου, μου δίνει δύο μέρες πριν την έξοδο τις ατάκες που πρέπει να πω... ακόμη καλύτερα... 

    Σας ευχαριστώ
     

    @vautrin: ώρα καλέ μου να αλλάξεις παρέες και να πεις στον MasterV να σου γνωρίσει τον Θ. που με τη σειρά του θα σου γνωρίσει τα μυστικά του μαγικού αριθμού 5, που παρεπιπτόντως, αναφέρω, συμβολίζει τον έρωτα και την κοινωνικότητα  .
     
  2. atasai

    atasai Regular Member

    Καταλαβαίνω ότι η φύση της δουλειάς σου μπορεί να σε υποχρεώσει να κάνεις κάποιες υποχωρήσεις. Την τελευταία φορά που πήγα σε interview δεν πήγα με την τσίμπλα στο μάτι. Αλλά διακρίνω ένα λογικό άλμα. Το ότι η συμπεριφορά και η εμφάνισή μας καθορίζονται ως ένα βαθμό από τις απαιτήσεις της ζωής μας δεν είναι απόδειξη για το ότι όποιος προσέχει την εμφάνισή του το κάνει για να γίνει κοινωνικά αποδεκτός. Θέλω να είμαι επιθυμητή. Μερσί για το κολακευτικό «προσεγμένο» σχόλίο στο diy κούρεμά μου (αν και θα ήταν ευπρόσδεκτα και λιγότερο προσωπικά παραδείγματα, ώστε να παραμείνω incognito), αλλά δεν το έκανα ούτε για τον μάνατζερ,ούτε για τη θεια μου, το ομολογώ! Όταν έβαζα τα μπιχλιμπίδια πάνω μου είχα άλλα πράγματα στο μυαλό μου. Για τον μανατζαρέο θα κάνω τις απαραίτητες αισθητικές εκτπώσεις -όσες μου επιτρέψει η συνείδησή μου- για να μην χάσω τη δουλειά.

    Υπάρχει ουσιαστική διαφορά ανάμεσα στο θέλω να νιώθω ωραίος με το θέλω να έχω ωραία γκόμενα. Στην δεύτερη περίπτωση, στο προσωπικό σύστημα αξιών μου, η ανάγκη για αποδοχή υπερισχύει των προσωπικών μου κριτηρίων για επιλογή συντρόφου. Θα δεχόμουν το «Αν δεν ίσχυε κάτι τέτοιο καλή μου atasai δεν θα είχες τόσο όμορφο, έξυπνο και πετυχημένο επαγγελματικά γκόμενο» ως επιχείρημα. Παρότι δεν εκτιμώ καθόλου την επιλογή συντρόφου σύμφωνα με τα κριτήρια τρίτων, μου είναι εξαιρετικά οικείο ως κοινωνική συμπεριφορά. Στα δυτικά προάστια μεγάλωσα. Ο άσσος πίκα είναι σύνηθες φαινόμενο πάνω σε φτιαγμένα εφηβικά παπάκια με blacklight και ledάκια. Στα έφηβα αγοράκια κατανοώ αυτή τη συμπεριφορά. Είναι σε μια ηλικία που η αποδοχή των άλλων ιεραρχείται πολύ ψηλά και ακόμη δεν γνωρίζουν τι μπορεί να τους προσφέρει η επικοινωνία με το άλλο φύλο (μιλάω για str8 κόσμο). Για την ακρίβεια δεν έχουν αποδεχτεί ότι μπορεί να υπάρξει τέτοια. Σε μεγαλύτερους δεν την κατανοώ, αλλά την αναγνωρίζω. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

    Εδώ πάντως δεν μιλάμε για υιοθέτηση μίνιμουμ αισθητικών στάνταρ , αλλά για το παίρνω το playboy και το cosmopolitan, τα βάζω στο μπλέντερ και τα ρουφάω με το κουταλάκι. Εντάξει, να καταλάβω –με αρκετή προσπάθεια- ότι κάποιος μπορεί να θέλει η συνοδός του να είναι όμορφη, νέα και ψηλή για να του δίνει πόντους. Αλλά γιατί πρέπει να είναι και χαζή;

    Ελπίζω να είναι πασιφανές ότι δεν υποκινήθηκα από την σκλαβίσια μου (χαχα) ανασφάλεια, αλλά από διαφορετική στάση ζωής (δέχομαι και πιο «ψυ» εξηγήσεις, σχετικά με τις εικόνες που είχα στα εφηβικά μου χρόνια).  
     
  3. vautrin

    vautrin Contributor

    Re: Απάντηση: Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

    αν μου γνωρίσουν και καμιά περισσευούμενη σκλάβα, καμιά μαθητευόμενη πχ. που κόπηκε στις εισαγωγικές εξετάσεις, δεν θα΄'ταν ακόμη καλύτερα; λέω 'γω τώρα... 
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

    Εξυπακούεται... Είμαι σίγουρη ότι όλο και κάτι θα γίνει... . Οι Αφέντες γενικά είναι μεγαλόθυμοι και γενναιόδωροι... 
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Ακριβώς αυτή την ερώτηση είχα κι εγώ στο νου μου να κάνω: Τί άλλο σκοπό εξυπηρετεί όλο αυτό το σύμπλεγμα/συμβίωση, πέρα απ' την τόνωση/χάϊδεμα του Εγώ του Αφέντη;
    Δεν θα μπορούσε ο Αφέντης να είναι με μία σκλάβα, η οποία θα είχε συγκεντρωμένα όλα τα στοιχεία που αναζητεί; Το πρόβλημα βέβαια εκεί θα ήταν ότι δεν θα σκοτωνόταν ένα χαρέμι γυναίκες για πάρτη του και ίσως να ένιωθε και κομματάκι ανασφαλής έχοντας δίπλα του την super-ιδανική γυναίκα όλα-σε-ένα. Είναι ίσως αυτός ο λόγος που "προτιμούνται" οι 5 "ημιτελείς";

    Σημείωση: Ρωτώ τα παραπάνω χωρίς ίχνος ειρωνίας ή μομφής. Με ενδιαφέρει πραγματικά να μάθω το σκεπτικό/σκοπό για το εν λόγω ζητούμενο.
     
  6. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Εχω μια απορια.αν υποθεσουμε οτι οι 5 νταμες δεν ειναι ορφανες.Σε περιπτωση που σκαει μυτη κανενας πατερας πως του το κανουμε κατανοητο το σκηνηκο?:scratchhead:Αμ τις γιορτες που παμε ρε παιδια.καποια στιγμη η πεθερα θα ηθελε νομιζω να γνωριζη τον τυχερο.Κοινωνικες σχεσεις ειναι αυτες.Λοιπων εχουμε και μετραμε 5 πεθεροι--5 πεθερες---5γυναικες---χ παιδια---χ2 αδελφια μας κανει Ευτηχισμενους??? 
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

    αγαπητε vautrin
    θεωρω οτι σε χαλαει το γεγονος της συμβιωσης κατω απο την ιδια στεγη
    και ερωτω: ειναι απαραιτητη η συμβιωση?
    για μενα το καλυτερο ειναι ο καθενας στο σπιτακι του και στο ρολο του
    κι ολα καλα καμωμενα , μακρυα κι αγαπημενοι που λεει και η λαϊκη σοφια
    γνωριζετε νομιζω οτι στο ισλαμ που επιτεπεται ο ανδρας να νυμφευεται 4 συζυγους επιβαλεται να μενουν σε διαφορετικα σπιτια η καθεμια με τα παιδια της !!!
     
  8. Kosmos38

    Kosmos38 Regular Member

    καθε ανθρωπος που ειναι κοντα μας ειναι ξεχωριστος παντα σαν προσωπικοτητα ειναι θεμα διαθεσης για να μπορεις να εισαι ξεχωριστος για τον καθενα
    προσωπικα τα καταφερνω να μενουν ολοι ευχαριστημενοι και ειναι παραπανω απο απο 5
    υ.γ. για γυναικες μιλαω
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

    καλα ! εσυ ειπαμε ξεκινας με 10 γυναικες με το καλημερα σας !
    ασε μιλησει καποιος αλλος.
     
  10. llazouli

    llazouli Contributor

    Μου είχε δημιουργηθεί η εντύπωση, ίσως και λανθασμένη, πως όλες οι σκλάβες ενός αφέντη, είναι γυναίκες της καρδιάς, αλλιώς δεν θα ήταν σκλάβες του. Αυτός ο διαχωρισμός, η σκλάβα για τούτο και η άλλη για κείνο, μου είναι δυσκολοχώνευτος. Κατανοώ τους λόγους που γίνεται, όπως και το γεγονός πως δεν είμαστε όλοι για όλα, όμως είναι τόσο βαρετή και προβλέψιμη, η μονοδιάστατη τοποθέτηση του ανθρώπινου δυναμικού. Γιατί αποκλείεται η περίφημη κουκλάρα προς επίδειξη, να διαθέτει και κάποιο κουκούτσι μυαλό; Η ''χρήση'' της στο συγκεκριμένο πλαίσιο, την ταμπελοποιεί και ουσιαστικά την καπελώνει σε ορισμένη κατεύθυνση, όπως και όλες τις ''ντάμες''.

    Προσωπικά, δε με εμπνέει ένα τέτοιο σχήμα. Δύσκολο στην εφαρμογή αφού οι ισορροπίες ανά πάσα στιγμή μπορεί να τιναχτούν στον αέρα.
    Δεν έχω κανένα θέμα με τις γυναίκες, αντιθέτως, με εμπνέουν και με καβλώνουν εξίσου. Θα μπορούσα άνετα να ζήσω με γυναίκες και ήδη ζω με άλλες τρεις (εκ των οποίων η μία, Μίστρες με τα όλα της)  
    Αυτές όμως που γουστάρω κι έχω κι εγώ λόγο στην επιλογή.
     
    Last edited: 2 Μαϊου 2009
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Building a Poly House: Πολυκατοικία σε Γερά Θεμέλια…

    Γατουλίνι, μη χαλάς τη συνταγή, δεδομένου ότι εγώ θέλω να είμαι η ψηλή, όμορφη, χαζή... Α, κοίτα να δεις δε θα τα κάνω όλα εγώ. Και θα φτιάχνομαι και θα κυκλοφορώ από εδώ και από εκεί και θα σκέφτομαι... Αυτό λέγεται υπερεργασία και τέτοια δε θέλω... Παρακαλώ μη βάζεις τέτοιες ιδέες στους Αφέντες.  

    ΥΓ. Με βρίσκει σύμφωνη η οξυδερκή παρατήρηση της Έμμας και του γατουλινίου... Η διάσπαση ουσιαστικά μια προοσωπικότητας, σε τρεις, τέσσερεις πέντε, δεκαπέντε πρόσωπα, προβληματίζει. Τώρα αν υποθέσω ότι η γυναίκα της καρδιάς, μάλλον υποκατάστατο Μητέρας ομοίαζει?

    Φυσικά οι παραπάνω διαπιστώσεις δε σημαίνουν ότι ένα τέτοιο σχήμα δε μπορεί να περπατήσει...
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Μου αρέσει, πραγματικά και όχι ειρωνικά, που το ζητούμενο είναι τελολογικού τύπου, "να γεράσουμε μαζί " και, συμπληρώνω, να πάμε ευχαριστημένοι. Για μερικούς αξίζει ακόμα και να παραμελούν το τενεκεδένιο "να περνάς καλά" και κοιτάζουν πώς να πάνε ευχαριστημένοι.

    Γνωρίζω επίσης δύο τέτοια πετυχημένα και στέρεα σπιτικά.

    Ο γηγενής Καναδός ζωγράφος Νιρβάλ Μορισσώ είχε ένα τέτοιο σπιτικό, περνούσαν όλοι πολύ καλά με τέχνη και με πρέζες. Ουδεμία σχέση με Μ/σ, προς το πρότυπο της llazouli έτειναν.

    Ο Αθηναίος πολιτικός μηχανικός Μ.Γ. επίσης είχε ένα τέτοιο σπιτικό, αν και δεν φώναζε ότι αυτός ήταν ο επικεφαλής του σχήματος, παρά το γεγονός ότι ασκούσε εξουσία ισχυρότατη άκρως ερωτική και συμπαθέστατη αν και μη Μ/σ. Ήταν εκείνος που η γυναίκα της καρδιάς του, στην οποία είχε απαγορέψει να ψωνίζει οτιδήποτε χωρίς να της έχει δόσει άδεια, είχε αγοράσει ένα ωραίο πρωί επτά κιλά πιπέρι από τη λαϊκή, επειδή το είχε βρει φτηνό. Ο Λατρεμένος της είχε περάσει ένα καλοκαίρι κάνοντας και τον χονδρέμπορο πιπεριού, εκτός από τον πολιτικό μηχανικό και τον βασιλιά του οίκου του. Αυτοί όλοι είχαν το ταλέντο να μην έχουν καμία οικονομική σκασίλα, όχι μόνο επειδή είχαν οικονομική άνεση, άλλωστε μόνοι τους τη δημιουργούσαν, αλλά επειδή δεν τους ένοιαζε διόλου μα διόλου μηδέ το χρήμα, μηδέ η επίδειξη.

    Αν ο Master V διακρίνει δύο κατηγοριών αμφισβητήσεις στα σχόλια, την οντολογική και την οργανωτική, εγώ διακρίνω δύο (2) εξ αρχής θεμελιώδεις ελλείψεις στην περιγραφή του σχήματος και πολλά, μα πάρα πολλά διακοσμητικά στοιχεία. Ενώ τέθηκε ο παράγων ευκαμψίας του συστήματος, η freelance γυναίκα, δεν είδα λέξη για τους παράγοντες σταθερότητας, πού θα πατάνε όλοι αυτοί για να πάνε ευχαριστημένοι;

    Δύο πράγματα χωρίς το οποία ένα τέτοιο σπιτικό δεν στήνεται, τουλάχιστον όχι με M/s όρους, γιατί μέχρι στιγμής τα M/s στοιχεία του εγχειρήματος δεν μου έχουν γίνει σαφή. Η "εκπαίδευση" ειπώθηκε σχεδόν σαν ένα παράταιρο διακοσμητικό στοιχείο, υπονοήθηκε μάλλον ή θεωρήθηκε δεδομένη η ύπαρξή της, παρά εξηγήθηκε ενώ παραμένει όλως διόλου ασαφές το σε τί θα εκπαιδευτεί και ποιός θα εκπαιδευτεί. Ο ίδιος ο επικεφαλής του σχήματος, μάλλον τείνει να αμφισβητεί την εκπαίδευση, βλ. πρώτη γραμμή εναρκτήριου ποστ.

    Ποιά είναι; Δεν θα παίζω κρυφτούλι. Το ένα είναι οι αρχές πάνω στις οποίες κτίζεται ένα τέτοιο σπιτικό. Το άλλο είναι η απόλαυση. Δεν διέκρινα τίποτα από τα δύο, ούτε καν ως υπαινιγμό μέχρι στιγμής.

    Απογοήτευση...