Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

CBT

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Ehoune Mistresses (i Masters) edo empeiria me CBT? Mporei kapoia/os na mas dosei mia sinopsi ton diaforetikwn tehnikwn ke na milisei enimerwmena gia themata asfaleias?
    Gia tous ipotaktikous: poies oi psihologikes diafores otan mia Kiria sas kanei CBT se shesi me alles morfes paihnidiou pou den perilamvanoune ta gennitika sas organa?
     
  2. paroinia

    paroinia Regular Member

  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    CBT = cock ball torture = βασανισμός όρχεων και πέους
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: CBT

    'Οχι απαραίτητα rolfo. το CBT μπορει να γίνει με πολλούς και ακίνδυνους σε σχέση με άλλους τρόπους όπως με ropes wax και μανταλάκια που είναι σηνιθισμένα. Υπάρχουν βέβαια και πιο επίκινδυνοι και πιο ασυνίθιστοι τρόποι όπως με ειδίκα εργαλεία που μοιάζουν με αυτά που υπάρχουν στα χειρουργία. Τότε είναι πιο επικύνδινο και πρέπει να γίνεται μόνο από έμπειρους
     
  5. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Simfwnw me ton Konstantino:
    To CBT kaliptei mia megali gkama drastiriotitwn apo apla htipimata ke desimata me dental floss mehri poli periploka bondage, eisagoges sounds stin ourithra, needles, ball crushing klp. Fisika akoma ke ta pio apla htipimata se aftin tin periohi theloune ekpaidefsi apo empeirous gnostes tou antikeimenou ke epopteia otan protoefarmozontai apo mia apeiri se afton ton tomea top.
     
  6. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Επειδή μιλάμε γιά μιά πολύ ευαίσθητη περιοχή χρειάζεται πολύ μεγάλη εμπειρία από τη πλευρά του/της D και μεγάλα όρια αντοχής από τη πλευρά του s. Επειδή είδα ότι κανείς μέχρι τώρα στα δημοσιευμένα topics να έχει δώσει εμπειρίες ας κάνω την αρχή.Σε ball bondage συγκεκριμένα που έχω υποστεί ήταν εμφανής η αδυναμία της εκσπερμάτισης παρόλο που υπήρχε πλήρης στύση.Ιατρικά σίγουρα δεν ενδείκνυται και γιά όσους το δοκιμάσουν θα πρέπει να είναι ολιγόλεπτο γιατί η μη αιμάτωση των όρχεων είναι εμφανής.
     
  7. zabani2002

    zabani2002 Regular Member

    Η εμπειρια μου με CBT είναι μακρόχρονη. Την εχω αναπτύξει μονος μου και η βασικη μου φαντασιωση ειναι να με "βασανισει" ενα αλλο ατομο. Συμφωνω απολυτα ότι ειναι πολυ επικυνδυνο αν δεν εχεις κανονες και ορια.
    Εχω δοκιμασει απο τα απλα (μανταλακια, κερι λιωμενο, παγακια, γερο δεσιμο, δαχτυλιδια) μεχρι πιο δυσκολες καταστάσεις (βαριδια, μαστιγωμα). Καθε φορα με ικανοποιει πολυ αλλα με αλλο ενα ατομο θα ηταν διαφορετικα, πραγματικα. Ενδιαφερεται καμια - κανενας?
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Το CBT είναι ένα από αυτά που θεωρώ επικίνδυνα και επειδή δεν έχω καμμία εμπειρία πάνω σε αυτό, προτιμώ να μην το δοκιμάσω.
    Δεν θα παίξω ποτέ κάτι που δεν ξέρω όταν δεν είμαι σίγουρη για την ακεραιότητα του σκλάβου  
     
  9. scandal32

    scandal32 New Member

    Για μένα το CBT μου αρέσει απλά σαν φαντασίωση (φαντάζομαι ότι μου το κάνουν έντονα αλλά χωρίς να αισθάνομαι τον πόνο). Στη πράξη δε νομίζω να το κάνω ποτέ  
     
  10. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Είναι κάτι που λατρεύω.Θεωρώ ότι είναι παρεξηγημένο σχετικά με την επικινδυνότητα του.Αν η Κυρία ξέρει... 
     
  11. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Να ρωτήσω κάτι.Στα πλαίσια του cbt έχω δοκιμάσει το εξής.Μία μπατονέτα μέσα στην τρυπούλα που κατουράει ο σκλάβος.Δυσκολεύτηκε η Κυρία να το βάλει.Όμως με ενοχλούσε για αρκετές μέρες όταν πήγαινα τουαλέτα.Πέρασε φυσικά αλλά ήταν επώδυνο.Εάν κάποιος έχει εμπειρία ας μου πει παρακαλώ.Ευχαριστώ.Ξέχασα να πω ότι η Κυρία χρησιμοποιήσε οδοντόπαστα στην μπατονέτα.Σκέφτοναι μήπως έφταιγε αυτό.
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: CBT


    Οι περισσότερες οδοντόπαστες περιέχουν ως διαλύτες φθοριούχα άλατα όπως το NaF.
    Η παραπάνω ένωση μαζί με τα πρόσθετα στις οδοντόπαστες που χρησιμοποιούνται για λεύκανση είναι ιδιαίτερα διαβρωτικά για τους ιστούς του δέρματος (ιδιαίτερα τα δεύτερα) και τοξικά αν περάσουν στον οργανισμό.