Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

CBT

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 8 Ιουλίου 2005.

  1. sw

    sw

    Re: Απάντηση: CBT



    Εχει διαφορα να κανεις μια "χημικη επεμβαση" απο το να βιωσεις "σωματικα" και συναισθηματικα την ολη διαδικασια!

    Ειναι πασιφανες, βεβαια, πως ο Animator σχολιασε απολυτως χιουμοριστικα...

    Και για να απαντησω στο ερωτημα σου.
    Ας υποθεσουμε πως:
    Εχεις μια ΕΡΩΤΙΚΗ (!!!) ΒΔΣΜικη σχεση, κατα την οποια η παραδοση του ελεγχου εχει απολυτο χαρακτηρα και η τελευταια συναινετικη πραξη ηταν τη στιγμη που παραδιδοταν αυτος ο ελεγχος.

    Επισης εχεις και το δεδομενο πως ζουμε υποκειμενικα. Ζουμε συμφωνα με αυτο που νομιζουμε σαν πραγματικοτητα. Ζουμε "as if" που λενε και οι αμερικανοι.

    Αν αξιοποιησεις αυτα τα δυο δεδομενα, τοτε μπορεις να ΖΗΣΕΙΣ μια τετοια εμπειρια!

    Το διαδοχικο ακουσμα του κροτου που κανει το σφυρι καθως χτυπα το καρφι που μπηγεται σε ενα συστημα ξυλων που ειναι διατεταγμενα με τροπο ωστε να εχουν αναμεσα τους το μοριο ενος αρσενικου, η τα εξω χειλη ενος θηλυκου (με καποιους αποστατες αναμεσα τους βεβαια), ανεβαζει την παραγωγη και την εκριση της παραπανω ορμονης (ωσαν τις πηγες Γκειζερ) σαν αποτελεσμα της προσμονης και του φοβου που συνεπαγεται αυτης. Τα δε συναισθηματα ειναι τοσο πλουσια προς την κατευθυνση αυτη που τα δυτερολεπτα που κυλουν (...μαλλον καταρρακτωδως), κανουν την υποκειμενικη πραγματικοτητα του υφισταμενου, να βιαζει το χωρο καθε αμφιβολιας του. Η βεβαιοτητα που παιρνει ραγδαια τη θεση της, (γιατι τωρα πια "δεν παιζουμε")
    τον φερνει σε κατασταση "συνθηκολογησης εν λευκω" ακρως ηδονικα και ειλικρινως εκπεφρασμενης!
    Το πρωτο αγκιγμα της αιχμηρης ακρης της προκας με την σχετικα υψηλη θερμοκρασια που εχει ηδη αναπτυξει
    απο την κρουση και την τριβη της στο σφυρι και το ξυλο, ερχεται να επιβεβαιωσει το πεπρομενο του...
    Η αυτονομη διαδικασια του συμπαθητικου συστηματος, εχει εκχυσει μεχρι τοτε τις ικανες ποσοτητες αδρεναλινης (επινεφρινης) και αυτη εχει προετοιμασει τον οργανισμο του να βρισκεται σε ετοιμοτητα ειτε "δρασης" ειτε "φυγης" ! Αυτο ειναι ηδη ορατο! Οι πρωτες σταγονες αν οχι πηδακες ουρων εγκαταλειπουν το σωμα του και τα παρομοια συμβαινουν και στον πρωκτο του...!
    Τα πρωτα 5-6 χιλιοστα μεταλου εχουν ηδη πιεσει την επιδερμιδα και τη σαρκα του "προς διατρηση" οργανου του ενω ταυτοχρονα εχει εξαντληθει ολο το μηκος της μεσα στο ξυλο που καρφωνοταν χανοντας τη δυνατοτητα να προκαλεσει οποιοδηποτε ανεπιθυμητο αποτελεσμα σωματικα. Ετσι εχουμε ολα τα αποτελεσματα που θελουμε χωρις να παει χαμενη καμια σταγονα πολυτιμου αιματος...
    Εχουμε ενα πολυ "καλα καταστρωμενο" mind fuck "παιχνιδι" που δε διαφερει καθολου απο το real one !!!

    Αν τωρα καποιος ειναι πραγματικα μαζοχιστης και εχει την τυχη να ταιριαξει ερωτικα με ενα πραγματικα σαδιστη η εξομοιωση παει περιπατο μια και το μηκος της προκας δεν θα εξαντλειται μεσα στο επανω ξυλο οπως στο πιο πανω παραδειγμα, αλλα θα θα ειναι αρκετο ωστε να μπορει να συνεχισει το "ταξιδι" της μεσα στη σαρκα που προοριζοταν εξ αρχης. Αρκει βεβαια τα προεπιλεγμενα σημεια της διατρισης να ειναι τετοια (επιδερμικα) ωστε και το οργανο του αρρενος υφισταμενου μετα την "εμπειρια" να μπορει και εκεινο να συνεχισει το δικο του "ταξιδι"... (του αρσενικου μονο, το θηλικο δεν εχει τετοιο κινδυνο).


    Ειδες δε θελει τρομο! Θελει τροπο   (και καμποση μαστορια φυσικα...)


    Γι:scared:ργος
     
    Last edited: 10 Ιουλίου 2010
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: CBT

      Υπέροχο σκηνικό, ιδανική απάντηση (=χωρίς φιλοσοφίες).

    ΥΓ. Η συμπαθητική μοίρα του ΑΝΣ ευθύνεται για τις φυσιολογικές μεταβολές αυτές, όχι η παρασυμπαθητική.  
     
  3. MariosYpo

    MariosYpo New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    Νομίζω πως με παρεξήγησες (γι'αυτό ήταν κ τόσο επιφυλακτικό το σχόλιο...προς αποφυγή παρερμηνείας..)
    Δεν ήταν απόρριψη ούτε προσβολή...αλλά κυριολεξία.

    Τέτοιες αυτοκαταστροφικές τάσεις ίσως χρειάζονται βοήθεια από κάποιον ειδικό.
    Το ίδιο θα έγραφα αν κάποιος σε ένα φόρουμ έλεγε πως προσπαθεί να γδάρει το κρανίο του..ή χαράσσει τα χέρια του.

    Υπάρχει μια εξαιρετικά επικίνδυνη λοίμωξη-η γάγγραινα Φουρνιέ ,η οποία μπορεί να προκαλέσει νέκρωση του οσχέου κ του πέους,σήψη και θάνατο (πέθανε γνωστός προπονητής από αυτή) ...
    επίσης κακή αιμάτωση των όρχεων μπορεί να προκαλέσει νέκρωσή τους ..=στειρότητα ,σεξουαλικές διαταραχές κλπ

    Με κάθε σεβασμό στις ιδιαιτερότητες του καθενός...αλλά αυτό το φόρουμ μπορεί να το διαβάζουν ακόμη και ανήλικοι...δεν είμαι ηθικιστής (μακρυά από μενα!!! ) αλλά είμαι εξαιρετικά επιφυλακτικός στον τρόπο που θα πρεπε να λέγονται τόσο επικίνδυνα πράγματα..
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    Επειδη καπιοι ανηλικοι μπορει να "μπαινουν" σ' αυτο το φορουμ (ή να κανουν ναρκωτικα ή οτιδηποτε αλλο που δεν μπορω να τους προστατεψω απο εδω μεσα) δεν θα λογοκρινω ουτε τον εαυτο μου, ουτε οποιοδηποτε αλλον απο ετουτη την ειδικη "επικοινωνιακη πλατφορμα", τουλαχιστον στα θεματα που αφορουν στην σεξουαλικη ιδιαιτεροτητα. Οσο τραβηγμενη και αν ειναι η περιγραφη, οσο και να κανει τους αλλους να πιστευουν πως προκειται μοναχα για φαντασιωση ή για συγχιση των οριων της πραγματικοτητας του περιγραφοντος με την φαντασια του, θα δεχομαι να τον διαβαζω αυτουσιο. Ομοιως θελω να μπορω και εγω να εκθετω τα δικα μου βιωματα, τις φαντασιωσεις μου και τα ερωτηματα μου και να εκτιθεμαι κι εγω εξ ισου με αυτον, ωστε να μπορω να αισθανομαι πως δεν ειμαι μονος μου που εχω το "μιασμα", πως υπαρχει εκει εξω (εδω μεσα) και καποιος αλλος που εχει να παρει απο μενα και αντιστοιχα να δωσει, χωρις να με ΚΡΙΝΕΙ ή να κριθει (ειτε απο μενα , ειτε απο αλλους εδω μεσα). Ειναι η μοναδικη προστασια που μπορει να μου προσφερει αυτο το φορουμ (οπως και σε ολους που συνειδητα βρισκονται μεσα του).
    Απο τιποτα αλλο δεν μπορω να προστατευθω ή να προστατευσω εδω. Αυτη τη διαφορα (την απουσια κριτικης) τη θεωρω πολυτιμη ασπιδα των συναισθηματων μου (μας). Την εχουμε αφ ενος μεγαλη αναγκη, αφ εταιρου, με την ελευθερη εκφραση μας μπορουμε να εντοπισουμε και να προσεγγισουμε τους συμπληρωματικους συντροφους μας, πραγμα που για πολλους που γνωριζω εχει αποδειχθει αισιο γεγονος.

    Δεν σε μεμφομαι, ουτε μπορω να σε κρινω (εσενα προσωπικα που δεν σε γνωριζω) απο μια και μοναδικη παρατηρηση σου, βεβαια (που επεσε στην αντιληψη μου).
    Δυσκολευομαι ομως να πιστεψω πως καποιος που δεν με γνωριζει (ουτε τους αλλους), μπορει να κανει μια ΕΓΚΑΡΔΙΑ παραινεση/προτροπη να απευθυνθω για να βοηθηθω σε ΨΥΧΙΑΤΡΟ (με ποια κριτηρια εκανε τη διαγνωση του πως ειμαι αρρωστος; ) .
    Εδω θα δυσκολευομουν πολυ (και δεν ξερω καν αν θα το καταφερνα) να δεχθω πως κατι τετοιο θα μου χρειαζοταν, ακομα και αν μου το προτειναν ατομα του απολυτως στενου μου περιβαλλοντος, που θα "παθαιναν εκεινοι καταθλιψη" απο την δικη μου κατασταση, λογω του αμεσου ενδιαφεροντος τους. Οχι καποιος που δεν με γνωριζει καν...
    Περισσοτερο μου μοιαζει να εχει την (δικια του) αναγκη να εκφραστει προστατευτικα η απενοχοποιητικα (για τον εαυτο του). Εαν ειναι ετσι θα τον αποδεχθω με το προβλημα του, θα σκυψω κοντα του αν μπορω να του φανω χρησιμος, αρκει να μου το δηλωσει (ζητησει).

    Φιλικα   (...και με εκτιμηση στην ευαισθησια σου)

    Γι ργος
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: CBT

    Ninevi ευχαριστώ
    ΜariosYpo ελπίζω ότι εδώ μέσα δεν υπαρχουν ανήλικοι και νομίζω ότι σε θεωρητικό επίπεδο απαγορεύεται από τους κανόνες αυτού του φόρουμ.
     
  6. MariosYpo

    MariosYpo New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    φίλε Γιώργο.."δε με κρίνεις και δε με μέμφεσαι" ,όμως στην απάντησή σου ήταν εμφανής η ειρωνία και η τάση για "'αμυνα-αντεπίθεση".

    Το πως θα μπορούσε το σχόλιό μου να "δράσει απενοχοποιητικά" για μένα ,ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω..

    Πριν λίγα χρόνια θυμάμαι μια όμορφη ιστορία -ένας Γερμανός είχε μιλήσει για την ιδιαιτερότητα του στο διαδίκτυο ..και είχε βρει το συμπληρωματικό του σύντροφο μέσω αυτού... ακρωτηρίασε λοιπόν τους όρχεις του φίλου που γνώρισε απ΄το ίντερνετ και μαζί τους έφαγαν.
    Στη συνέχεια τον σκότωσε (είχε προσφερθεί οικειοθελώς) και σταδιακά τον έφαγε.
    Φαντάζομαι πως αν έκανε δημοσίευση κάποιος με ανάλογες ιδιαιτερότητες στο φόρουμ (πάντα ενήλικος και πάντα στη βάση της ελεύθερης επιλογής και όχι του εξαναγκασμού) ,θα ήταν απαράδεκτη κάθε κριτική...
    ...σωστά ?
     
  7. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    Ημουν σαφης και επεξηγηματικος περαν του δεοντος μαζι σου. Δεν θα πιστεψω με τιποτα πως ενδιαφερεσαι για την ψυχικη μου ισορροπια (η οποιου αλλου εδω μεσα) εσυ περισσοτερο απο αυτους που βρισκονται στον πολυ κλειστο κυκλο του καθενος μας ,σου επαναλαμβανω! Άλλα ειναι τα ελατηρια σου να το κανεις και οχι προστατευτικα για ολους εμας. Ψαξε να τα βρεις μεσα σου. Θα σε βοηθησει να "βγεις" απο τον εαυτο σου και να σε διαβασεις σαν να διαβαζες καποιον αλλον οπως σε διαβασαμε και εμεις!
    Αν εσυ ανακαλυπτεις ειρωνιες εκει που δεν υπαρχουν ουτε καν υπαινιγμοι, λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε βοηθησω.

    Σχετικα με το σχολιο σου για τη γνωστη υποθεση του γερμανου, ειναι σιγουρο πως καποιοι ενηλικες αυτη την ωρα σκεφτονται να τον μιμηθουν. Χωρις ισως να τον ξερουν καν. Η πιθανοτητα να εχουν παραλληλες φαντασιωσεις/διαστροφες με εκεινον (εκεινους) ειναι ο πιο πιθανος λογος παρα μια αναγνωση της ιστοριας του. Ασφαλως και ειναι καυλωτικοτατη η ιστορια τους, σε φαντασιωσικο επιπεδο. Ετσι θα το δεχοταν ενας ενηλικας που μπορει να ξεχωριζει την πραγματικοτητα απο τη φαντασια. Ασφαλως θα ηταν μελη καποιου φορουμ και οι δυο τους που θα εξεφραζαν τις ιδιαιτεροτητες τους. Αλλοι επιλεγουν να αλλαξουν φυλο. Εκει νομιμοποιειται το κοψιμο τους; Εδω συγκρουεται με το νομο; Την ευθυνη για το τι θα κανεις εσυ και εγω την εχουμε εσυ (για σενα) και εγω (για μενα). Οχι καποιος αλλος που μπορει να μας επηρρεασε αν ειμαστε ολοι ενηλικες, χωρις καμια αμφιβολια. Καμια λογοκρισια δεν εχει θεση εδω μεσα!!! Να ξερουμε και που βρισκομαστε!
    Αναρρωτιεμαι τι θα ελεγες για τη "νοσο αυτη" ...τη γαγγραινα πως την ειπες, αν ησουν στο προπερσινο TG που κρεμοταν ενας απο καμια δεκαρια τσιγκελια φρεσκοπερασμενα στη σαρκα της πλατης του, ενω κρεμοταν απο εκεινονα μια γκομενα, και αυτος τοτε αρχισε να κοβει ενα ενα τους ιμαντες του καθε τσιγκελιου, εμεινε να κρεμεται μοναχα απο δυο και ενω αρχισε να σχιζεται η σαρκα του σα δαιμονισμενος παλευε να κοψει και το προτελευταιο αλλα το γ...μενο, ολο και του 'φευγε γιατι δεν τον βολευε κι ολας στην πλατη του ηταν... και μετα λυσαξεκαι πριν την αμολησει το καταφερε και εμεινε με ενα τσιγκελι και τη γκομενα κρμασμενη ακομα απο αυτον...
    Μιλαμε τι να κ...σει μια προκουλα καρφωμενη σε ενα π....ο

    Βλοσηρα με καχεντρεχεια και ειρωνια αυτη τη φορα (για να μην εχεις και αμφιβολια)  


    Γι:icon_no2:ργος

    ΥΓ Ο καλος ο παικτης τα παιζει ολα τα παιχνιδια! Και αμυνα και επιθεση και τα δυο!
    Οταν εκφραζεις την αποψη σου, να εισαι ετοιμος και για αντιλογο και για αντιπαραθεση και για διαφωνια!
    Δεν ειναι απαραιτητο να σε ειρωνευτουμε για να δεχθεις την διαφορετικη μας γνωμη. Το πως ερμηνευεις εσυ την αποψη του αλλου ισως σε κανει ευαλωτο πιθανα και επικινδυνα επηρρεαζομενο απο αναγνωσματα της πιο πανω φοβιας σου.
    Τοσα εγραψα σε αυτο το νημα,δεν τα διαβασες; Την ειρωνια βρηκες να σκαρφιστεις επιμενοντας για την αναγκη επιβεβλημενης προστατευτικης λογοκρισιας;

    Σχετικα με το ερωτημα σου:" Το πως θα μπορούσε το σχόλιό μου να "δράσει απενοχοποιητικά" για μένα ,ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω.. " μπορεις να απευθυνθεις σε ειδικο (για να σου το εξηγησει, μη λες οτι υπαινισομαι πως χρειαζεσαι εναν)
     
    Last edited: 10 Ιουλίου 2010
  8. MariosYpo

    MariosYpo New Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    εντάξει κατά κανόνα ,αυτές οι πρακτικές δεν είναι γνωστές στο κοντινό περιβάλλον.(οικογενεια -φιλοι)
    ίσως να ναι γνωστές σε κάποιο ερωτικό σύντροφο,ο οποίος όμως με την αποδοχή και την επιδοκιμασία,προφανώς είναι αδύνατο να τις δει ως ουδέτερος παρατηρητής,αφού μοιράζεται παρόμοιες επιθυμίες.

    ψυχρά αντικειμενικά,οι τάσεις αυτοκαταστροφής και οι ακρωτηριασμοί ΔΕΝ είναι υγιείς σεξουαλικές πρακτικές.
    και μπορείς να αντιδράσεις όσο θέλεις.

    δε μου απάντησες όμως-απαγορεύτεται να πει κάποιος την άποψη του για αυτό?
    δε μπορεί κανείς να εκφράσει αρνητική γνώμη?
    είναι δεκτές μόνο οι εκφράσεις θαυμασμού για τον κανιβαλισμό πχ..κ ό,τι άλλο είναι λογοκρισία?

    αυτός που νιώθει ευάλωτος και βαθιά μέσα του αμφιβάλλει αμύνεται και αντεπιτίθεται ,όχι ο "καλος παίχτης". Αν πάλι νιώθεις καλύτερα ως καλός παίχτης ..ό,τι πεις.

    Επαναλαμβάνεις συνεχώς περί λογοκρισίας...απ'την άλλη μόλις ακούστηκε μια διαφορετική γνώμη -κάποιος ρε παιδί μου θεωρεί ότι οι αυτοκαταστροφικές τάσεις,το να καρφώνεις πρόκες στον π..ο σου και να χώνεις μεταλλικά αντικείμενα στην ουρήθρα τραυματίζοντάς τον, είναι επικίνδυνες πρακτικές.
    Οκ για σένα είναι παράλογο να θεωρεί κάποιος τις πρακτικές αυτές επικίνδυνες-απαγορεύεται να εκθέσει την αποψή του?
    ποιος δε δεχεται αντιλογο?
    ποιος λογοκρίνει ποιον ?

    Mπορεί και να μαι σχετικά ειδικός.
    Περιχαρακώνεσαι γύρω από κάποιες πρακτικές ,τις θεωρείς περίβλημα του εγώ σου και η αμφισβήτησή τους ,ουσιαστικά είναι για σένα αμφισβήτιση του εαυτού σου. Ουσιαστικά εσύ ο ίδιος τις έχεις ενοχοποιήσει ,και υπερασπιζόμενός τες ,τις "νομιμοποιείς" μέσα σου.
    Αν τις είχες αποδεχθεί πλήρως ,ένα "γνώμη σου φίλε.." θα ήταν αρκετό.
     
  9. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: CBT

    Αν ειχες ποσταρει τη γνωμη σου αυτο θα εκανα! (το κανω αλλωστε 4 χρονια τωρα) !
    Αλλα να σου θυμισω πως εσυ ποσταρες

    ΑΥΤΟ: "Ειλικρινά ...και με κίνδυνο να χαρακτηριστώ με διάφορα επίθετα...

    έχετε σκεφτεί ορισμένοι να επισκεφθείτε ψυχίατρο ? "

    Σε ΑΥΤΟ αποκρινοταν η απαντηση μου, και οχι στα ακολουθα "ρετους" !
    Ε, λοιπον σε πληροφορω πως ΑΥΤΟ δεν μου ακουγεται σαν γνωμη αλλα σαν ΠΡΟΣΒΟΛΗ! (ενοχη στην πραγματικοτητα)

    Τελος (των σουρτα φερτα)


    Γι:icon_no2:ργος
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Το κάρφωμα του πέους πάνω σε ένα κομμάτι ξύλο, όπως και το κάρφωμα του στήθους των γυναικών, αποτελούν κοινή πρακτική ανάμεσα σε κάπως πιο ακραίους σωματικούς μαζοχιστές. Βρήκα πολύ διεγερτικό το κάρφωμα του στήθους, όπως και της κοιλιάς (πιασμένη από το πλαϊνό μέρος) πάνω σε έναν κορμό δέντρου, αλλά δεν μου άρεσε το κάρφωμα του πέους, το βρήκα ανατριχιαστικό. Τα έχω δει σε βιντεάκια.

    Επίσης με ενδιαφέρει πολύ η εισαγωγή των urethral sounds μέσα στην ουρήθρα αντρών και γυναικών. Το βρίσκω πολύ διεγερτικό σαν ιδέα και πιστεύω πως αν ληφθούν οι απαραίτητες προφυλάξεις, μπορεί να γίνει με σχετική ασφάλεια.

    Σαφώς δεν πιστεύω ότι χρειάζονται ψυχίατρο οι μαζοχιστές που επιδίδονται σε τέτοιες πρακτικές. Υπάρχει κι ένα τυπάκι που ακρωτηριάζει ένα ένα τα δάχτυλά του, αυτός ίσως και να μην είναι πολύ καλά, τι να πει κανείς, από την άλλη, δικά του είναι, ότι θέλει τα κάνει. Γιατί, σάμπως το μαρκάρισμα με φωτιά είναι πιο safe or sane;

    Συμφωνώ με τον sw στις ανωτέρω τοποθετήσεις του. Βέβαια, κατανοώ ότι κάποια άτομα επιλέγουν μια πιο "αισθησιακή" προσέγγιση στο BDSM και ίσως να ριγούν στην σκέψη κάποιων ακραίων πρακτικών. Συνιστώ ψυχραιμία.
     
  11. deluxe

    deluxe Regular Member

    Υπαρχει ερεθισμος με την εισαγωγη αντικειμενων στην ουρηθρα;

    Με το ball busting υπαρχει κινδυνος να μεινουμε ανικανοι; Βλεπω πολλα βιντεο που ριχνουν πολυ δυνατες μπουνιες και κλωτσιες στα μπαλακια!

    Τελος, πως γινεται καποιος με τον πονο να ερεθιζεται; Γιατι να καρφωσει με καρφια το πεος του ή να βαλει βελονες; Ή που βαζουν βελονες στο στηθος. Δε δημιουργειται καποια βλαβη;

    Επισης εχω δει κατι τρελα που κοβουν τα δαχτυλα ή κοβουν το πεος τους ή το καινε! Και ολα αυτα για μια μοναδικη εμπειρια που θα εχουν, αφου το πεος δε θα ξαναερθει ποτε ξανα!
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: CBT

    Mεγάλος.
    Δέν συγκρίνεται ομως με αυτόν της εξαγωγής.
    Ειδικά οταν έχεις εισάγει ουπατ.

    Θεωρητικά και υπο προύποθεσεις,ναι.Τα βιντεακια μην τα παίρνεις και τοις μετρητοίς ,τις φαντασιώσεις σου στοχέυουν,οχι την επιστημονική σου ενημέρωση...



    '...χωρίς να με παραξηγήσεις τον Φρόϋντ τραβα να ρωήσεις..."

    Aβυσσος η ψυχή του ανθρώπου,τι να σου πώ....
    Μπορεί να είναι κάποιος avant garde καλλιτεχνης που να θέλει να αναπαραστήσει το Θείον Δράμα μέσα από μιά εναλλακτική θεώρηση της Σταύρωσης.
    Μπορεί πάλι να είναι κανένας επιμελής και φιλομαθής ειδικευόμενος ουρολόγος που έχει πέσει πάνω σε απεργία των γιατρών του ΕΣΥ γιά το ασφαλιστικό.

    Που το ξέρεις εσύ δηλαδή;Μπορεί να φυτρώσουν μετά δύο,σαν τα κεφάλια της Λερναίας Υδρας ενα πράμα.
    Γιά μιά ρημάδα ελπίδα ζούμε .Αλλος περιμένει να του κάτσει το τζόκερ μετά απο δεκαεπτά συνεχόμενα τζάκποτ,άλλος ( καλή ωρα) να πάρει η ΑΕΚ πρωτάθλημα, άλλος να 'χει δυό -τρεις πούτσους να γαμεί κωλο και μουνι και να του παίρνουν και πίπα ταυτόχρονα.