Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Cock cages - Τι να προσέξω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος happyhellcat, στις 3 Ιανουαρίου 2012.

  1. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Hello all,
    αγόρασα πρόσφατα ένα ωραιότατο cock cage. Είναι δύο δερμάτινοι δακτύλιοι με κουμπιά για προσαρμογή σε διάφορα μεγέθη, ενωμένοι μεταξύ τους, ένας για τους όρχεις και ένας για το πέος.
    Πρώτη ερώτηση, αν και πιστεύω ξέρω την απάντηση, το βάζω πάντα όταν είναι χαλαρό το πέος; Πρέπει να σφίγγει από την αρχή αρκετά ή προσαρμόζεται ανάλογα με τη στύση;
    Δεύτερη ερώτηση, πόση ώρα μπορεί να το φοράει κάποιος χωρίς να του προκληθεί πρόβλημα; Υποθέτω το κοκκίνισμα είναι φυσιολογικό, υπάρχουν σημάδια που πρέπει να προσέξω εγώ;
    Εννοείται πως συνεννοούμαι και με αυτόν στον οποίο θα το φορέσω, αλλά θέλω να ακούσω και τις γνώμες σας.
    Επίσης, τα μεταλλικά είναι καλύτερα ή τα δερμάτινα; Με πολλά ή λίγα rings;
    Άλλα tips, συμβουλές για safe use;  
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Cock cages - Τι να προσέξω;

    Aφου βρηκες τα αξεσουαρ που γουσταρεις......βρες και το πεος και θα σου απαντηθουν πιστευω ολα τα ερωτηματα...!!!! 
     
  3. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Cock cages - Τι να προσέξω;

    OK, μάλλον έκανα λάθος, μάλλον είναι cock ring...χμ.....
     
  4. Cloudy

    Cloudy Guest

    Απάντηση: Cock cages - Τι να προσέξω;

    Μπράβο, HappyHellCat! Καλή αγορά ακούγεται.
    Για να δουμε, πιστεύω καλό είναι που αγόρασες δερμάτινο cage, προφανώς προσαρμόζεται πιο εύκολα και δεν κάνει πληγές. Πρέπει να γίνει καλή εφαρμογή, χωρίς να σφίγγει πολύ. Επίσης ανάλογα με το σφίξιμο θα καταλάβεις πόση ώρα μπορεί να το φοράει κανείς. Αρχικά δοκίμασε 1-2 ώρες και αν όλα είναι εντάξει και δεν παρατηρήσεις κανένα περίεργο χρώμα (πχ blue balls), θα είναι εντάξει και για παραπάνω.

    Τώρα αν είναι cock ring, και προσαρμόζεται στη βάση του πέους (πίσω απ' τους όρχεις), τότε μην το κρατήσεις για πάνω από μισή ώρα!!!

    Καλή διασκέδαση  
     
  5. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Cock cages - Τι να προσέξω;

    Αυτό το μοντέλο σίγουρα προσαρμόζεται εύκολα, κουμπώνει και ξεκουμπώνει άμεσα και είναι ότι πρέπει για ασφαλή χειρισμό. Στα περισσότερα site που διάβασα πληροφορίες λέει έως 30 λεπτά max αν το περάσεις στους όρχεις, αλλιώς υπάρχουν διάφοροι κίνδυνοι.
     
     
    Last edited: 5 Ιανουαρίου 2012
  6. Cloudy

    Cloudy Guest

    Απάντηση: Cock cages - Τι να προσέξω;

    Σωστό είναι αυτό. Πίστεψέ με, θα το καταλάβεις και μόνη σου, θα δεις να φουσκώνουν και να κοκκινίζουν οι όρχεις στα πρώτα 10 λεπτά.
     
  7. sw

    sw

    οταν το αγοραζες ποια χρηση ειχες στο νου σου;

    Γι ργος
     
  8. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Re: Cock cages - Τι να προσέξω;

    Το εννοείς ποια χρήση; Να πιάνω τα αγγούρια δυό δυό στο ψυγείο για να μην ξεφεύγουν, χιχιχιχιχιχιχιχιχι
    Για τη χρήση για την οποία προορίζεται, θα το χρησιμοποιήσω τύπου "Διαίρει και βασίλευε"   Διαίρει τους όρχεις και βασίλευε στην ευχαρίστηση  
    Για τον έλεγχο/την ενίσχυση της στύσης, για διακοσμητικό γιατί μου άρεσε, για παιχνίδι, για στιγμιαίο μικροbondage, για πειραματισμό και γιατί άρεσε και στον partner μου  
     
  9. chris8302

    chris8302 New Member

    Απάντηση: Cock cages - Τι να προσέξω;

    Ωραιο αξεσουαρ!Σκεφτομαι και εγω να αγορασω ενα!Σιγουρα θα αυξανει αρκετα τη στυση!