Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

collaring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 22 Ιανουαρίου 2006.

Tags:
  1. LordRob

    LordRob Regular Member

    RE: RE: collaring

    Το λύπηρό είναι πως το κολάρο θεωρείται ακρότητα και συγκρίνεται με δημόσιο σεξ ή χυδαιότητα.
     
  2. inlx

    inlx Regular Member

    RE: RE: RE: collaring

    Πρώτον δεν είπα ότι το κολάρο είναι "ακρότητα". Δεύτερον, δεν θέλω να το συγκρίνω με κάτι άλλο, εκείνο που προσπαθώ να τονίσω είναι ότι ακόμη και στις βανίλια καταστάσεις συνήθως οι λεπτομέρειες της ερωτικής μας ζωής παραμένουν εντελώς ιδιωτικές. Και δεν είναι θέμα χυδαιότητας, ο καθένας μας μπορεί να μιλήσει για τις ερωτικές του στιγμές χωρίς αναγκαστικά να γίνεται χυδαίος, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θ'αρέσει αυτό στον περίγυρο του. Μπορώ να περιγράψω το πώς "κάνουμε έρωτα" (και όχι "γαμιόμαστε") με την γυναίκα μου, πότε και πώς, τι μας αρέσει και τι όχι. Σίγουρα όμως αν το κάνω σε τρίτους και μάλιστα απροειδοποίητα, δεν νομίζω ότι θα το εκτιμήσουν ιδιαίτερα, έστω κι αν περιγράψω μια εντελώς βανίλια κατάσταση.
     
  3. savra

    savra Guest

    Χμμμμ...  

    Πάντως το κολάρο με μπλε λουρί είναι πολύ καλό ειδικά αν είναι φωσφοριζέ  
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    collaring ? .... δηλαδη αμα δεν ξερεις αγγλικα , σκλαβος δεν γινεσαι .....
     
  5. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: collaring

    ωραιο ακουγεται αν συνηθιζονται τα παιχνιδια σε ενα ζευγαρι και ειναι αποδεκτα
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: collaring

    Ελληνιστί: 'Λαιμάριασμα' - εκ του 'λαιμαριά'.
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Last edited: 6 Νοεμβρίου 2008
  8. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: collaring

    Ακριβο σπορ η σκλαβια. Μετα σου λενε οτι οι κυριαρχοι δεν ειναι αναγκαιο να εχουν λεφτα. Ποιος θα τα πληρωσει ολα αυτα?
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: collaring

    Υπάρχει πάντα και η φθηνή λύση

      
     
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: collaring

    Υπαρχει και πιο φτηνο ακομα. Σκοινι...και σαπουνι για πιο extreme καταστασεις.
    Αν και σε καποιες περιπτωσεις χρειαζεται σε πολλους.
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: collaring

    Ο κυρίαρχος, φυσικά  
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: collaring

    αχαχαχαχα

    Για να ειμαι ειλικρινης η πρωτη εικονα με σχοινι που βρηκα ηταν αυτη