Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Τhe Enchanter, στις 8 Ιανουαρίου 2006.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αγαπητέ Χαινριχ...ισως οι μετοχές σας ανέβηκαν σε οτι αφορά τα κοριτσόπουλα με το σχετικό ποστ σας περι "Αιδιολεχίας" και εγω το θαυμασα άλλωστε ... Μα..ελάτε τωρα ! Απο Σας περίμενα πως και πως να ακουσω κατι περισσότερο ουσιαστικό..... Αλλωστε Μαστερ παζάρι, εστω και για 48 ωρες ε! ειναι πολύ προχωρημένο.

    Κρέμομαι απο την πένα Σας!!!!!

    με τιμή
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο

    Φαίνεται πως το κίνητρο του αγαπημένου Μου Κυρίου Φον Κλάιστ να «εκτεθεί» στο παζάρι είναι ύπουλο. Μια δοκιμασία της αγάπης της «ιδιοκτήτριας» του και καθώς λέει ο λαός:

    Μην νομίζεις ότι σ’ αγαπούν επειδή σε κοιτάζουν (πολλοί πάνε στο παζάρι για να δουν χωρίς και ν’ αγοράζουν).

    Για να αγοράσω λοιπόν προσφέρω το άγγιγμα μου.

    Αστάρτη
    _____________________
    Ό,τι κι αν είναι ακριβό κοντά σου αξία χάνει
    Αφού μόνο το χάδι σου, ένα πλανήτη κάνει.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    RE: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο

    Κύριε Peters35, όπως κατ επανάληψη έχει συμβεί στα καθ ημάς, οι σύγχρονες, προηγμένες προσεγγίσεις marketing που βρίσκουν απήχηση στην Εσπερία, εδώ πέφτουν στο κενό  

    Ε/εχουμε εδώ τους δικούς Μ/μας τρόπους να Ε/είμαστε ορθολογιστές, ή αισθηματίες, ή να Κ/κάνουμε το κέφι μας. Εξόχως Κυριαρχικούς και Σαδομαζοχιστικούς. Με τον τρόπο τους.

    Παίρνει το thread αυτό την τροπή που περιμένατε; Αναρωτιέμαι.

    Επειδή, όπως γνωρίζετε, ως υποτακτική δε δικαιούμαι να υποθέτω, απλά ρωτώ.
     
  4. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    RE: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο

    γεια σου και σένα tender lilly.

    Mπα, δεν περιμένω τίποτε το ιδιαίτερο. Κι επειδή δεν είμαστε στην Εσπερία, επέτρεψέ μου να πάρω το "τηλεκοντρολ" και να βάλω την εικόνα που μου αρέσει αυτή τη στιγμή:


    Βάλε κι 'αλλο πιάτο στο τραπέζι
    βγάλε από την πόρτα το κλειδί
    το παιδί ξανάρχισε να παίζει
    το κανάρι πάλι κελαϊδεί

    Βάλε κι άλλη αγάπη στο τραπέζι
    κάποιος πονεμένος θα βρεθεί
    το παιδί ξανάρχισε να παίζει
    το κανάρι πάλι κελαϊδεί

    Άνοιξε στο φώς το παραθύρι
    δέσε μια κορέλα στα μαλλιά
    βάλε το λουλούδι στο ποτήρι
    να γεμίσει η κάμαρη ευωδιά

    Αντε, περασμένα ξεχασμένα!
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    Πρίν λιγες μέρες έλαβα εδώ στο φόρουμ ενα μήνυμα.

    Φαντάζομαι οχι μόνο εγω , αλλα ίσως όλα τα θηλυκά υπο του φόρουμ. Απάντησα δεόντως χωρίς την άδεια του Κυρίου μου ενώ ταυτόχρονα τον ενημέρωνα. Αλλωστε γνωρίζω τις απόψεις του σχετικά.

    Δεν θα το εκανα θέμα , μα είδα ξανα σήμερα τυχαια τουτο δω το Τhread και το ξανα θυμήθηκα.

    Ακουστε λοιπον τι έλεγε το μηνυμα και είναι ίσως μέρος της ερώτησης του νήματος

    Για πείτε μας λοιπόν, θα 'δανείζατε' τη σκλάβα σας για μια -δυο μέρες? πως? πότε? σε ποιον? και για πόσο??

    και σεις σκλάβες/υπο... τι θα κάνατε σε μια τέτοια περίπτωση που Εκείνος θα το σκεπτόταν σοβαρά ή ακόμα και θα το αποφάσιζε???


    (Μην φανταστείτε καθόλου ότι με κολάκευσε το μήνυμα ή πήρα τα πάνω μου (χεχε!) έχω πλήρη επίγνωση των ιντερνετικών φελών!! Ομως μου δωσε έναυσμα για συζήτηση!!)
     
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    και βέβαια τα αρχικά ερωτήματα για να μην τα ψάχνετε είναι αυτά:

    τι εξυπηρετική που είμαι!!! τς τς τς 
      
     
  7. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    Δύσκολο...

    Στην παρούσα φάση όχι δεν θα προέβαινα σε οτιδήποτε τέτοιο.Άλλωστε δε μπορώ εκ των πραγμάτων.Επιπρόσθετα νομίζω ότι κατανοούμε ότι μιλώντας για τέτοιες περιπτώσεις , αναφερόμαστε σε καταστάσεις προχωρημένες ως προς το επίπεδο αυτοσυναίσθησης επί της θέσης που έχει ο καθένας και ενδεχομένως άπιαστες για τη μεγάλη πλειοψηφία , συμπεριλαμβανομένου κι εμού.

    Αλλά αφήνω ένα σοβαρό ενδεχόμενο είτε να πωλούσα ένα ακλάβο/α είτε να αγόραζα κάποιον/α αντίστοιχα σε κάποια στιγμή.
    Μόνο που αυτό θα γίνόταν κάτω από κάποιες προϋποθέσεις.

    Πρώτον αυτό θα γινόταν αυστηρά κάτω από συνθήκες επαρκούς γνωρημίας με τους αντίστοιχους Masters , επί των οποίων θα μπορούσα να έχω ιδία άποψη για το ποιόν τους και το επίπεδο λειτουργίας τους και άρα και των σκλάβων τους.Γιατί δε βλέπω το λόγο να μπω σε μια διαδικάσία να το παίξω κωρόνα-γράμματα σε καμία περίπτωση.

    Δεύτερο και άμεση απόρεια του ανωτέρω είναι το γεγονός ότι αν και εφόσον εισέλθω ποτέ σε τέτοια διαδικασία , τα λεφτά αν και θα επέχουν θέση μέσου ανταλλαγής , εντούτοις δε θα είναι το σημείο αναφοράς.
    Θα προτιμήσω εκείνον τον Master για τον οποίο έχω την πεποίθηση ότι μπορεί να δράσει περισσότερο ευεργετικά ως προς το σκλάβο/α που του προσφέρω.Πράγμα που σημαίνει ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση θα μπορούσε κάλλιστα να επέχει θέση μειωδότη.Αντίστοιχα σε περίπτωση αγοράς θα περίμενα να συντρέχουν παρεμφερής συνειρμοί από πλευράς πωλητή.

    Ουσιαστικά βλέπω την όλη διαδικασία σαν μία one on one συναλλαγή μεταξύ δύο Masters παρά στα πλαίσια μια γενικής δημοπρασίας.Ο σκλάβος είναι αντικείμενο μεν , ανυπολόγιστης αξίας δε.Και με αυτό τον τρόπο πιστεύω ότι κακώς σε μια ενδεχόμενη αγοραπωλησία θα έπρεπε να εστιάσει κάποιος στο χρηματικό αντίτιμο , μια και αυτό ουσιαστικά για μένα θα έπρεπε να έχει τη θέση του συμβολισμού παρά του σημείου αναφοράς.

    Αλλά και κάτι τελευταίο που αφορά στην αναφορά που έγινε ως προς το γεγονός ότι η πώληση ενός σκλάβου σχετίζεται άμεσα με το γεγονός ότι αυτός είναι πλέον ανεπιθύμητος.
    Κατ' εμέ αυτός ο συσχετισμός είναι λίγο άνευ ουσίας.Ένας σκλάβος δεν είναι ποτέ ανεπιθύμητος.
    Η πρόθεση πώλησης θα έπρεπε κατ' εμέ να απορέει από τη συναίσθηση από πλευράς Master ότι η συγκεκριμένη πορεία του συσχετισμού του με τον εν λόγω σκλάβο έχει περιέλθει σε τέλμα , είτε γιατί κρίνει ότι δεν είναι πλέον ικανός να προχωρήσει την εκπαίδευσή του εν λόγω σκλάβου πλέον του συγκεκριμένου επιπέδου στο οποίο έχουν φτάσει , είτε γιατί θεωρεί ότι ο σκλάβος θα έπρεπε να περάσει πρώτα από τα χέρια κάποιου άλλου μέχρις ότου αυτός καταστεί ικανός να προσφέρει τις υπηρεσίες του σε αυτόν. Σαν ένα είδος δανεισμού.Αλλά δε νομίζω ότι όλα αυτά καθιστούν τον σκλάβο ανεπιθύμητο.
    Μάλλον συνειστούν μια ανεπάρκεια είτε από πλευράς Master είτε από πλευράς slave.

    Αλλά είπαμε ότι αυτές οι σκέψεις έχουν προς το παρόν θέση καθαρά ενορατικής θεώρησης , μια και στην παρούσα κατάσταση είναι εξ' αντικειμένου απρόσιτες για 'μένα τουλάχιστον..
     
  8. Zondag

    Zondag Regular Member

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    Νομίζω ότι όλα εξαρτώνται απο το είδος και το επίπεδο της σχέσης. Και σε αυτό το ερώτημα φαίνεται ξεκάθαρα και η χρησιμότητα που εχουν κάποιες φορές η συμπλήρωση ερωτηματολογίων σχετικα με τα "όρια" της υποτακτικής,και η υπογραφή κάποιου συμβολαιου (με τακτικές ανανεώσεις) πάνω στο οποίο θα βασίζεται η Master/slave σχέση.

    "Απόλυτη σκλαβιά" δεν υπάρχει και κάθε σκλάβα έχει τα δικά της απολύτως προσωπικά όρια. O δανεισμός ή πολύ περισσότερο η πώληση σκλάβας κινείτε καθαρά στα πλαίσια της φαντασίας ή αναφέρεται σε πολύ σπάνιες περιπτώσεις όπου η σκλάβα έχει υπερπηδήσει πλέον κάθε όριο και εχει φτάσει στο σημείο να βιώνει την ύπαρξη της σαν αντικείμενο/περιουσιακό στοιχείο του Ιδιοκτήτη της. Αυτό υφίσταται περισσότερο σαν φαντασίωση παρά σαν πραγματική κατάσταση.

    Το θέμα είναι ότι ο Αφέντης θα πρέπει να γνωρίζει ποια είναι τα όρια της σκλάβας του ανα πάσα στιγμή. Και ένα συμβόλαιο (υπογεγραμένο και απο τους δύο μετά απο πολύ περίσκεψη) το εξασφαλίζει αυτό. Οταν λοιπόν μου έρθει η επιθυμία να "δανείσω" μια υποθετική σκλάβα θα πρέπει να γνωρίζω ποια είναι η δική της άποψη πάνω σε αυτό. Ξεπερνάει τα όρια της ή οχι είναι η ερώτηση. Αλλά δεν θα κάτσω να το "συζητήσω" μαζί της βέβαια. Η πολύ συζήτηση είναι αυτή που χαλάει αυτές τις σχέσεις.Θα το γνωρίζω απο πριν,λοιπόν.Ξεπερναει τα όρια? Τέρμα και τελείωσε. Το σέβομαι.

    Σε περίπτωση που ήταν μέσα στα όρια της βέβαια πιθανόν να το έκανα περισσότερο στα πλαίσια μιας "δοκιμασίας" της υποτιθέμενης απόλυτης υπακοής της,και οχι επειδή μου δίνει καποια ικανοποίηση σαν πράξη. Για "πώληση" δεν το συζητάω καν. Μόνο ένας βλακας θα ξόδευε χρόνια για να δημιουργήσει μια απολυτη σκλάβα με σκοπό να τη δώσει προς απολαυση κάποιου άλλου.
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    κερνάω μπύρα στα Goodys γι'αυτή τη φράση

    +1

    Υ.Γ. αν παραδεχτείς ότι είμαι κούκλος και ο καλλίτερος εραστής πάνω σε γυναικία κορμία κερνάω και μπύρα στα Craft...  
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    Έχω ορισμένες επιφυλάξεις ως προς τη χρησιμότητα της ύπαρξης ενός συμβολαίου.Από μία άποψη δέιχνει να δρα ευεργετικά ως προς τη δημιουργεία ενός mentality από πλευράς υποτασσόμενου.Από την άλλη θα μπορούσε να υποστηρίξει κάποιος ότι κατ' αυτό τον τρόπο δίδεται σημασία πλέον του δέοντος στο μέσο με αποτέλεσμα να καθιστά τον εγκεφαλικό συσχετισμό ευάλωτο.
    Έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να γνωρίζει ο Master την άποψή της υπό καθώς και των ορίων της.Αυτό εξυπακούεται.Ακόμη περισσότερο θα πρέπει βέβαια να γνωρίζει τα δικά του όρια και να έχει επίγνωση της θέσης του και της αποτελεσματικότητάς του.
    Η συσκεκριμένη πράξη (δανεισμός) σαφώς μπορεί να γινόταν στα πλαίσια μιας δοκιμασίας.Αλλά νομίζω ότι ο δανεισμός σε άλλον θα μπορούσε να δράσει ευεργετικά ίσως σε κάποιες περιπτώσεις ως προς την ενδυνάμωση από πλευράς της της επιθυμίας να με υπηρετήσει.
    Όπως είπαμε όμως και στην αρχή μιλούμε για υποθετικές καταστάσεις.

    Συμφωνώ ότι κάθε σκλάβα έχει τα δικά της σαφή όρια.Από την άλλη νομίζω όμως ότι και κάθε Master έχει τα δικά του σαφή θέλω.Και ορισμένα από τα θέλω κάποιου άλλου μπορεί να μου φαίνονται σαν εικόνες φαντασιοπληξίας.Είναι ο δανεισμός τελικά το απόλυτο όριο ?
    Προσωπικά δε μου αρέσει να κάνω λόγο για απόλυτη σκλαβιά γιατί είναι κάτι για το οποίο αισθάνομαι ότι αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να το προσεγκίσω επαρκώς και ίσως το καθορίσω πολύ εσφαλμένα.

    Ως προς το τελευταίο που είπες θα ήθελα να σου κάνω μία ερώτηση αγαπητέ Zondag.

    Αν υποθέσουμε ότι η εν λόγω υπό αρχίζει να δείχνει σημάδια ενός potential στο οποίο ο Master αντιλαμβάνεται ότι δε θα μπορούσε να ανταποκριθεί.
    Θα μπορούσε ο Master σε αυτή την περίπτωση και κατά πόσο θα ήταν θεμιτό να την παραδώσει στα χέρια ενός πιο ικανού ?
    Θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για κάτι το μεμπτό τότε ?
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Consensual Trading of Slaves (Εθελούσιο "παζάρι" σκλάβων..)

    Ευχαρίστως να σου απαντήσω MPslave, αλλά θα προτιμούσα να άνοιγες ένα καινούριο νήμα γιατί φοβάμαι ότι απαντώτας εδώ κινυνεύουμε να αποπροσανατολίσουμε την κουβέντα.