Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crash Test Προκαταληψεων - The Pregnant Man

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 10 Απριλίου 2008.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Να το χαίρονται  
     
  2. Κάτω από τις σημερινές συνθήκες του υπερπληθυσμού και
    των δυσεπίλυτων προβλημάτων που τον ακολουθούν, σε τι
    εξυπηρετεί την ανθρωπότητα αν καταφέρει να κάνει και τους
    άντρες να γεννούν? Μια τέτοιας έκτασης παρέμβαση στην
    διαδικασία της εξέλιξης σε τι θα βοηθήσει τους ανθρώπους?
     
  3. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    εγώ ένα ξέρω ότι μπορεί να είμαστε καθ' εικόναν και καθ' ομοίωσιν αλλά το να προσπαθούμε να γίνουμε χαλίφηδες στη θέση του χαλίφη πάει πολύ. γνωρίζουμε μήπως το τα πάντα εν σοφία εποίησε? γνώμη μου ότι πάμε κατά διαόλου γι αυτόν και μόνο το λόγο.
    ας πάρουμε χαμπάρι ότι είμαστε άνθρωποι και όχι θεοί.
     
  4. Γε-ΟΡΓΙΕ για μένα δεν τίθεται κοινωνικό η θρησκευτικό ζήτημα.
    Δεν γνωρίζω εάν και ποιος εποιησε τα πάντα εν σοφία…
    Ούτε φυσικά υπάρχει θέμα προκατάληψης. Αν η ανθρωπότητα
    κινδύνευε από υπογεννητικότητα θα το καταλάβαινα. Κινδυνεύει
    όμως από το αντίθετο και γι’ αυτό ρωτώ σε τι θα ωφελούσε
    τους ανθρώπους κάτι τέτοιο?
     
  5. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    πρφανώς σε τίποτα το γενικό σύνολο. κάποιους όμως όπως τρανς που θέλουν την ολοκλήρωση σε κάθε βαθμίδα της ζωής τους όπως καλή ώρα στο παράδειγμα γιατί όχι? αυτό δεν είναι το ζητούμενο να ζούμε μες την ευτυχία?
    ποιος θα κρίνει ενθεν και ένθεν το τι είναι σωστό και τι λάθος.
    είναι λεπτά και πολυ πολύ προσωπικά τα όρια σε αυτά τα ζητήματα.τίποτα δεν είναι λάθος ή σωστό και όλα είναι. και βασικά τίποτα δεν είναι όπως φαίνεται.
    εγώ δεν είχα διαβάσει για περί τρανς και μέσα στο μυαλό μουπέρασε κάτι το πολύ αρνητικό όσο κι αν δεν το εξωτερίκευσα και βέβαια ήταν και η απορία για το θέμα της μήτρας. χωρίς αυτή πως?
    μετά που διάβασα σχετικά άλλαξαν όλα. γυναίκα ήταν είχε την μήτρα έγινε άντρα και καλα έκανε αφούαυτό ήθελε (δικαίωμα αυτοδιάθεσης) και ήθελε την ολοκληρωτική ευτυχία με τον σύντροφο της πουγια πολλού ολοκληρώνεται με ένα παιδί. σαρξ εκ της σαρκός και τα τοιαύτα.
    που είναι το λάθος της? και που το σωστό μας? ή το αντίθετο.
    πιστεύω ότι όλα θα τα βλέπαμε αν μπορούσαμε να δούμε το ζευγάρι και κυρίως την μητέρα (τρανς) όταν είδε το μωρό πρώτη φορά όταν το έπιασε στα χέρια της. αν έλαμπε που είμαι σίγουρος, τότε για μένα όλα χαλάλι και όλα καλά. μπράβο της και μαγκιά της.
    αρκεί αν το θέλεις η εξαίρεση να μην γίνει κανόνας.
    αν θυμασαι το έργο δίδυμοι με τον αρνολντ και τον ντε βίτο. πολλά προφητικά έγιναν εκεί.
    είδωμεν κορνήλιε που θα πάει. πάντως εμμένω δεν είμαστε θεοί και ας προσέχουμε με δαύτα και με τούτα.