Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crossdressers

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. Delilah

    Delilah Yes. No.

    Η female έχει δίκιο σε αυτά που γράφει, όπως και ο Chao. Τουλάχιστον όπως βιώνεται το crossdressing από τη δική μου σκοπιά.
    Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι κάποιοι αρέσκονται σε αυτό αποκλειστικά επειδή είναι απαγορευμένο. Ίσως αν δεν ήταν "απαγορευμένο" να ξέραμε σήμερα ότι έχει περισσότερους θιασώτες από ότι νομίζουμε.
    Οι αντιδράσεις πάντως γενικά είναι αρκετές (έχω εμπειρία μόνο από γυναίκες).
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ισως???? Τι ισως???

    ...Δεν μπορειτε καν, να φανταστειτε την πραγματικοτητα.
    Δεν ξερω Ε/εσεις τι "νομιζετε"...και γιατι το "νομιζετε"...
    Αυτο που ξερω καλα ειναι το το τι βλεπω και το τι βιωνω καθημερινα...
    Στην αρχη η πραγματικοτητα με ξενισε και με εξεπληξε. Απλα τωρα την συνηθισα.
    Οχι οτι με χαλαει η πραγματικοτητα...απλα, δεν περιμενα να ειναι τοσο πολυ μεγαλο το ποσοστο των Crossdressers στην Αθηνα.

    Εχω ηδη αρχισει να πιστευω, οτι τουλαχιστον ο μισος αντρικος πληθυσμος της Αθηνας, ντυνεται γυναικεια ακομα και αν εχoυν μουστακι η μουσι μεχρι τα βυζια, πηδιεται ασυστολα ακομα και αν ειναι νταλικεριδες στην λαχαναγορα και γουσταρουν ξεφτιλισμα σαν τσουλες, εστω και αν κρατουν στα χερια τους χασαπομαχαιρα και τους φωναζουν "Μητσαρες".

    Μιλησα προς το παρων για το μισο αντρικο πληθυσμο της Αθηνας...μπορει σε λιγους μηνες ακομη, να σας πω οτι το ποσοστο αυξηθηκε και περιοριζομαι στην περιοχη που κρατω τις στατιστικες Μου.

    Προσωπικα, τους βαφτιζω με γυναικεια ονοματα οπως, Σουλιτσα, Τουλιτσα, (πουτανιτσα, καριολιτσα, τσουλιτσα κλπ)

    Να πω και κατι που δεν ηξερα (αλλα τωρα το ξερω καλα).
    Υπαρχουν και Crossdressers, οι οποιοι ουδεμια σχεση εχουν με το παθητικό πηδημα.
    Απλα αρεσκονται στο να φορουν μονο γυναικεια ρουχα και εσωρουχα, τα οποια τα εχουν σαν fetish.

    Δεν ακουσα!!!
    Ειπατε τιποτε?
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2007
  3. Delilah

    Delilah Yes. No.

    Μιλάμε για ποσοστό 50% δηλαδή. Δεν ξέρω, το βρίσκω μεγάλο αν και δεν μπορώ να πω κάτι με βεβαιότητα. Άρα δεν μπορώ να το αμφισβητήσω. Εξαρτάται τι εννοεί ο καθένας crossdressing βέβαια.

    Αυτή η ιστορία με ξεφτιλίσματα και με cd που το μόνο που συζητούν είναι το πως θα πάνε στο κρεβάτι δεν μπορώ να πως ότι με γοητεύει. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα βέβαια.
    Επειδή όμως εκείνοι που αρέσκονται σε αυτά διατηρούν συνήθως υψηλό προφίλ (ειδικά σε κοινότητες, ομάδες συζητήσεων, ιστοσελίδες κλπ), πολλοί/ές οδηγούνται σε γενικεύσεις που τελικά δεν ισχύουν για όλους τους υπόλοιπους.
    Όπως και τα διάφορα υποκοριστικά. Αλλού αρέσουν, αλλού πάλι όχι.
    Ξαναλέω πάντως ότι δεν είναι όλοι οι cd τα παθητικά άτομα που συχνά παρουσιάζονται, αν και καταλαβαίνω ότι πολλοί ταιριάζουν με το στερεότυπο αυτό.

     
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Προσωπικά το βλέπω σα μία από τις πιο ερεθιστικές εικόνες . Ένας άντρας που είναι ντυμένος με θηλυκά ρούχα , γονατισμένος μπροστά μου . Και δεν μιλάω με την αμφισεξουαλική μου ροπή , αλλά με την οπτική κάποιου που ερεθίζεται από ένα ταπεινωμένο βλέμμα …
     
  5. Steisy

    Steisy Guest

    Απάντηση: Crossdressers

    Pervert και σίγουρα όχι άνδρες...
     
  6. fashionistas

    fashionistas New Member

    Συμφωνώ και εγώ με όσα έχουν γραφεί παραπάνω, έχοντας προσωπική εμπειρία.
    Πολλά γυναικεία ρούχα και εσώρουχα που μου αρέσουν πάνω στο γυναικείο σώμα, θέλω να τα φορέσω (και φοράω) και στο δικό μου. Μου αρέσει αυτή η αίσθηση που μου δίνουν, αλλά δεν έχω καθόλου ομοφυλοφιλικές τάσεις.
    Και ούτε βέβαια θεωρώ οτι ενας crossdresser είναι απαραίτητα υποτακτικός.
     
  7. africanmaster

    africanmaster New Member

    φοβερη αισθηση ο cross αντρασ γονατισμενος
     
  8. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Εγώ προσωπικά το λατρεύω.Βρίσκω απίστευτα ερεθιστικό να είμαι στα πόδια μίας Κυρίας κι Εκείνη να ανασηκώνει τη κοντή φούστα μου και να χτυπάει με το κροπ της τον πισινό μου κρατώντας με το άλλο χέρι της τεντομένο το μαύρο στρινγκ μου.Γενίκα είναι κάτι που μου αρέσει πολύ.Απλά είμαι κι εγώ του...ιδιωτικού.   Δημόσια ομολογώ ότι θα ένιωθα πολύ άσχημα.Τέλος είμαι ετεροφυλόφυλος, μου αρέσει η πλήρης μου μετατροπή σε γυναίκα αλλά μόνο για την Αφέντρα μου.
     
  9. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member

    Θα ηθελα να επαναφερω το θεμα και να κανω μια παραλλαγη στο αρχικο ερωτημα της γραφουσας, αν θελει η ιδια μπορει να ζητησει να το μεταφερουμε σε αλλο νημα φυσικα.
    Θελω λοιπον να συζητησουμε τι μπορει να δηλωνει για καποιον αυτη η προσωρινη αλλαγη φυλου, οταν γινεται χωρις απαιτηση της αφεντρας, αλλα αυτοβουλως, δλδ οταν ο αλλος το δοκιμαζει μονος του ή παρουσια παρτενερ που ειναι δεκτικη σε κατι τετοιο. Και θελω να μιλησουμε για τους αντρες που το εφαρμοζουν καθως πιστευω οτι ενδιαφερει το μεγαλυτερο μεριδιο του φορουμ -δεν εχω δει μεχρι στιγμης ποστ απο γυναικα του φορουμ που να λεει οτι της αρεσει να ντυνεται με αντρικα ρουχα, διορθωστε με αν κανω λαθος.
    Δεν εννοω τις αποκριες, αν και προσωπικα τις θεωρω το καλυτερο "αλλοθι" για τετοιους πειραματισμους.
    Εννοω αρκετους οι οποιοι επιδιωκουν να ντυνονται με ρουχα του αλλου φυλου, να χρησιμοποιουν δονητες,κτλ. Που με την συγκαταθεση της παρτενερ τους παιζουν εναλλασσομενους ρολους στο σεξ, αλλοτε παθητικο και αλλοτε ενεργητικο.
    Πιστευετε οτι κρυβει μια ενδομυχη ομοφυλοφιλια, ή φοβερο ποθο για το αλλο φυλο?
    Το κροσντρεσσινγκ συνδιαζεται παντα με χρηση αντικειμενων οπως στραπον ή δονητες?
    Και για ποιους λογους μπορει καποιος να αρχισει να πειραματιζεται με το φυλο του με τον τροπο αυτο?
    Δεν θελω επ ουδενι να θιξω τους κροσσντρεσσερς του φορουμ (και γενικοτερα), ας πουμε οτι το ενδιαφερον μου ειναι... εγκυκλοπαιδικο  
     
  10. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Το θέμα κρίνεται ενδιαφέρον και καλώς το επαναφέρεις.

    Αδυνατώ να εννοήσω την ψυχοσύνθεσή του crοssdresser αλλά θα αναφερθώ σε προσέγγιση αυτού που επιβάλει το crossdressing. Μιαν απόκρια- το άλλοθι που αναφέρεις- έπεισα τη φιλενάδα μου (πειθαναγκασμός, ορθότερα) να ντυθεί μαγκάκος στο στυλάκι του rat pack. Δεν ήτο κανενός είδους ομοφυλοφιλική αναγωγή το εξόχως καυλωτικό της υπόθεσης μα η αντίφαση- αν εξαιρέσω πως είχε τα μαλάκια της garcon, αυτή η γυναίκα έσφιζε από θυληκότητα (καλή της ώρα όπου κι αν είναι)- οι αντιφάσεις των γλυκήτατων χαρακτηριστικών του προσώπου με το pencil moustache και του αυστηρού tuxedo με lingerie εκατέρωθεν. Είναι μάλλον το παράδοξο της υπογράμμισης της γυναικείας φύσης μέσω του αντιθέτου, το άφιλτρο, το λευκό πουκάμισο, το κομπολόι. Στοιχεία ούτως ή άλλως ερεθιστικά για τους μερακλήδες.

    Περίεργος είμαι κι εγώ στο τι ενδιαφέρον βρίσκουν οι γυναίκες στο crossdressing από άνδρες. Εκτός από παιχνίδι εξευτελισμού δε μπορώ να σκεφθώ κάτι. Ελάχιστη σημασία έχει βεβαίως, έπαψα προ αρκετών ετών να ματαιοπονώ για να καταλάβω πως σκέφθονται οι γυναίκες- άλλως τε έτσι κι αλλιώς κάνω αυτό που θέλω.
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Συμφωνώ με το Μαυροβασίλη. Αλλά χωρίς την άδεια της Αφέντρας, όπως αναφέρεις, αυτό είναι ένα ατόπημα. Ή ότι θέλει να αυτονομηθεί και να μην είναι πλέον σκλάβος Της. Αν είναι με εντολή Της, τότε έχει το νόημα που Αυτή δίνει.
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Tσ τσ τσ....