Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crossdressers

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. ShyMistress

    ShyMistress Regular Member


    Eγω αναφερομαι στις περιπτωσεις που δεν εχει καν αφεντρα καποιος, ειτε επειδη δεν βρισκει, ειτε επειδη ο ιδιος επιδιωκει να μην εχει.
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Τότε μπορεί να κάνει ότι θέλει. Εσύ σαν Αφέντα ξέρεις περισσότερα.
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Είναι όλα όσα αναφέρατε, πιστεύω ανάλογα την περίπτωση ...δηλαδή αυτός που βάζει δονητή δεν είναι bi και αυτός που ντύνετε με γυναικεία ρούχα είναι? Είναι μια φαντασίωση και δεν έχει να κάνει με το τι ταμπέλα έχει ο άλλος.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Good Looking

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. Delilah

    Delilah Yes. No.

    Το δεύτερο. Εν προκειμένω αυτός είναι και ο βασικότερος λόγος.

    Όχι. Ούτε με εξευτελισμούς κλπ που φαίνεται ότι ονειρεύονται αρκετοί. Επίσης δεν είναι απαραίτητο να έχει σχέση με bdsm. Δηλαδή κάποιος (μη cd) που χρησιμοποιεί strapon δεν είναι bi ή οτιδήποτε και ένας cd είναι; (Αυτό κάποιος το έχει πει εδώ μέσα   )

    Είναι κάτι εκτός συνηθισμένων ορίων, άρα ενδιαφέρον για κάποιους. Ενέχει και φετιχισμό για αντικείμενα (διάφορα ρούχα, παπούτσια κλπ). Απλά η χρήση κάποιων τέτοιων αντικειμένων από αρκετούς cd δεν συνεπάγεται ότι και το οπτικό αποτέλεσμα θα είναι αποδεκτό (από "αισθητικής άποψης", όχι λόγω του τι πιστεύει ο καθένας ή η κάθε μια) οπότε συχνά δημιουργείται ακόμη πιο αρνητική εικόνα.

    Αυτά τα ολίγα προς το παρόν
     
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    H ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ CROSSDRESSERS​

    Από την Ellen Sherman

    Κάθε Φθινόπωρο, αρκετές εκατοντάδες άνδρες, τυπικοί σύζυγοι, πατέρες, επιχειρηματίες και εργαζόμενοι, συρρέουν στην πόλη Provincetown για το Fantasia Fair, μια διοργάνωση γεμάτη με πάρτι, σεμινάρια και εργαστήρια, η οποία εξερευνά ακανθώδη ζητήματα, όπως το πώς να αγοράσεις την σωστή περούκα ή πώς να κρύψεις τις άσχημες σκιές που προκαλεί ο ήλιος στις 5 η ώρα, κάτω από make up και πούδρα. Η εκδήλωση αυτή αφορά καθώς πρέπει ετεροφυλόφιλους, παντρεμένους άνδρες με οικογένειες από τα προάστια της Αμερικής που ντύνονται γυναίκες!

    Τι σημαίνει αυτό αλήθεια;

    Παραδόξως, πρόκειται για μια πολύ πιο διαδεδομένη πρακτική, από ό,τι φαντάζονται οι περισσότεροι. Υπολογίζεται πως τουλάχιστον το 1% του ανδρικού πληθυσμού είναι crossdressers, δηλαδή αρέσκονται στο να ντύνονται με γυναικεία.
    Ενώ έχουμε μπει πλέον για τα καλά στον 21ο Αιώνα, η ιδέα ενός ετεροφυλόφιλου άνδρα με τακούνια εξακολουθεί να φαντάζει κάπως απειλητική για το ευρύ κοινό και να μπερδεύει ιδιαίτερα τους ίδιους τους crossdressers.
    Όπως αναφέρει η crossdresser JoAnn Roberts, ιδρυτής της Renaissance, μιας οργάνωσης υποστήριξης των ανδρών που ντύνονται γυναικεία: "Γνώριζα πως ενώ μεγάλωνα δεν ήμουν γκέι αλλά ετεροφυλόφιλος. Σε κάποια φάση αισθανόμουν πως κάτι δεν πήγαινε καλά, γιατί ήξερα μέσα μου πως δεν είμαι γκέι και παρόλα αυτά μου αρέσει να ντύνομαι".

    Το γυναικείο ντύσιμο είναι ένα θέμα το οποίο έχει παρεξηγηθεί παγκοσμίως. Ενώ ετοίμαζα το πρώτο ντοκιμαντέρ πάνω στο θέμα του ετεροφυλοφιλικού γυναικείου ντυσίματος με τίτλο "Ντυμένη, Βαμμένη και Πουθενά να Πάω", αντιμετώπισα μια σειρά από παρεξηγήσεις πάνω σε αυτά που πιστεύει ο κόσμος.

    Παραθέτω εδώ τις Ένδεκα μεγαλύτερες παρεξηγήσεις που υφίστανται σχετικά με το θέμα του γυναικείου ντυσίματος.

    1) Οι Crossdressers είναι Gay​

    Το πιο πιθανός είναι όχι. Όπως αναφέρει ο Dr. William Stayton, Επικεφαλής του Τμήματος Ανθρώπινης Σεξουαλικότητας του Πανεπιστημίου της Pennsylvania και θεραπευτής για άνδρες που ντύνονται γυναικεία "ο κόσμος σχετίζει το γυναικείο ντύσιμο με την θηλυκότητα, άρα με το γεγονός πως κάποιος είναι γκέι. Στην πραγματικότητα, οι περισσότεροι άνδρες που ντύνονται γυναικεία είναι ετεροφυλόφιλοι.
    Στην πραγματικότητα επίσης, το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετωπίζουν οι crossdressers, περισσότερο από κάθε άλλο, είναι πως θα προσεγγίσουν και θα σχετιστούν με τις γυναίκες που βρίσκουν σεξουαλικά ελκυστικές!"

    2) Οι γυναίκες δεν αρέσουν στους Crossdressers ​

    Η αλήθεια είναι πως αντί να αποφεύγουν τις γυναίκες, οι περισσότεροι crossdressers είναι είτε παντρεμένοι, είτε ψάχνουν για σχέση με γυναίκες, όπως κάθε άλλος ετεροφυλόφιλος άνδρας. "Υπάρχουν αρκετά πλεονεκτήματα στον να είναι crossdresser ένας ετεροφυλόφιλος άνδρας" αναφέρει ο Dr. Stayton. "Συχνά, όταν οι άνδρες αυτοί ντύνονται γυναικεία, τείνουν να είναι πιο ευαίσθητοι και αντιλαμβάνονται τι θα πει πραγματικά γυναίκα και πως εκείνη ζει την ζωή της. Αρκετές σύζυγοι το βρίσκουν αυτό απλά υπέροχο και μπορεί να είναι κάτι που να δώσει μαγεία στην ζωή και στον γάμο τους". Παρόλα αυτά, αυτή η "μαγεία" μπορεί να επέλθει μόνο αν η γυναίκα αισθάνεται άνετα με το γεγονός πως ο σύζυγος της κατά καιρούς ντύνεται γυναικεία.
    Πολλές γυναίκες δεν αισθάνονται άνετα με αυτό. Όπως ο δικηγόρος Jeff/ "Jean" λέει "Αρκετές φορές, αυτό που θα συμβεί την στιγμή που οι γυναίκες στην ζωή μου ανακαλύψουν την ύπαρξη της "Jean", είναι να τερματίσουν την ίδια τη σχέση. Ήμουν παντρεμένος με μια τέτοια γυναίκα και ήταν πραγματικά πολύ επώδυνο. Πλέον το εκμυστηρεύομαι από την αρχή σε όλες τις γυναίκες μου και τις αφήνω ακόμα και να δουν την "Jean". Εάν είναι να έχουμε κάποια σχέση, τότε εκείνες θα πρέπει να με αποδεχτούν όπως είμαι, ακριβώς όπως αποδέχομαι κι εγώ εκείνες, όπως είναι".

    3) Οι γυναίκες που αγαπούν τους Crossdressers, είναι λεσβίες​

    Πως είναι να αγαπάει κανείς έναν άνδρα που ντύνεται γυναικεία; Η Pam, σύζυγος ενός crossdresser, Αντιπρόεδρου Τράπεζας, σχολιάζει πως "αισθανόμουν παράξενα στην αρχή. Αγαπώ τον άνδρα μου σαν αρσενικό, μα μόλις τον έβλεπα ντυμένο σαν "Barbara" αισθανόμουν μπερδεμένη. Πως θα μπορούσα να τον αγαπώ; Η απάντηση που δίνω είναι πως δεν χρειάζεται να τον αγαπώ με τον ίδιο τρόπο. Με την "Barbara" είμαστε φίλες, με τον ίδιο τρόπο που είμαι με κάθε φίλη μου. Όταν είναι ντυμένος άνδρας, τότε αισθάνομαι ελεύθερη να τον αγαπώ σαν άνδρα".

    4) Οι Crossdressers ντύνονται για την σεξουαλική ικανοποίηση​

    Οι περισσότεροι crossdressers αποκαλύπτουν πως ο λόγος που ντύνονται είναι για να εκτονώσουν το στρες που νιώθουν και για να χαλαρώσουν. Παρόλα αυτά, αρκετοί αναφέρουν πως όταν ήταν νέοι, υπήρχε μια μεγάλη αίσθηση σεξουαλικής απελευθέρωσης και έντονος ερεθισμός που σχετίζονταν με το ντύσιμό τους, κάτι που εκτόνωναν με τον αυνανισμό. Καθώς οι ορμόνες τους καταλάγιαζαν και οι ίδιοι έμπαιναν περισσότερο στην ενήλικη ζωή, το ερωτικό στοιχείο υποχωρούσε και οι ανάγκες που τους οδηγούσαν στο γυναικείο ντύσιμο ήταν πολύ διαφορετικές.
    Όπως αναφέρει ο Dr. Stayton, "αρκετοί crossdressers σχετίζουν από πολύ νωρίς το γυναικείο ντύσιμο με την χαλάρωση και την εκτόνωση της έντασης που νιώθουν. Παρόλα αυτά, υπάρχει και ένα ερωτικό στοιχείο στο γυναικείο ντύσιμο. Πολλοί μπορεί να ντυθούν ή να φαντασιωθούν πως ντύνονται γυναικεία για να ενισχύσουν την σεξουαλική τους ικανοποίηση, αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο."

    5) Οι Crossdressers είναι ντυμένοι συνεχώς με γυναικεία ρούχα​

    Στην πραγματικότητα, η συχνότητα με την οποία ντύνονται γυναικεία είναι κατά μέσο όρο, από μια φορά τον μήνα έως μια φορά κάθε έξι μήνες. Πολλοί άνδρες δε, δεν φτάνουν ποτέ να ντύνονται πλήρως, μα αισθάνονται άνετα όταν ντύνονται με γυναικεία εσώρουχα. Ο Dr. Stayton σχολιάζει χαρακτηριστικά πως "δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσοι πολιτικοί είναι ανίκανοι να βγάλουν λόγο χωρίς να φορούν γυναικεία εσώρουχα κάτω από το κουστούμι τους!" Προσθέτει πως έχει ιδία γνώση του θέματος, μια και έχει αρκετούς σαν πελάτες του.

    6) Οι Crossdressers έχουν παράξενες σεξουαλικές συνήθειες ​

    Όχι περισσότερο από ότι οι άλλοι άνδρες. Πάντως αρκετοί crossdressers αναφέρουν πως η σεξουαλική τους ζωή έχει ενισχυθεί ως ένα βαθμό. Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η crossdressers "Dale" "Αν και κάποιοι crossdressers θα το διαψεύσουν, υπάρχει αρκετός σεξουαλικός ερεθισμός από το γεγονός πως είσαι ντυμένος με γυναικεία ρούχα και κάνεις έρωτα σε μια γυναίκα. Όμως, αρκετές γυναίκες δεν αισθάνονται άνετα με κάτι τέτοιο και έτσι, εμείς οι άνδρες, θα πρέπει να είμαστε ευαίσθητοι και να το αποδεχτούμε".

    7) Οι Crossdresser ντύνονται και μακιγιάρονται υπερβολικά ​

    Στην πραγματικότητα, οι crossdressers είναι πιο πιθανό να ντύσουν τον θηλυκό τους εαυτό όπως θα έντυναν τον αρσενικό εαυτό τους. Συνεπώς, οι περισσότεροι ντύνονται με ταγιέρ, χαμηλά τακούνια, απαλό μακιγιάζ και καλοχτενισμένα μαλλιά. Μια θηλυκή εκδοχή του εαυτού τους.

    8) Η Ανάγκη για το γυναικείο ντύσιμο αναπτύσσεται με την ενηλικίωση​

    Το σχόλιο του Dr. Stayton: "Ανακαλύψαμε πως η ανάγκη για γυναικείο ντύσιμο ξεκινάει από πολύ νεαρή ηλικία. Πολλοί θυμούνται πως απέκτησαν κάποια αισθήματα για τα ρούχα της μαμάς, από το προ-νηπιακό στάδιο. Αυτή η ανάγκη είναι κάτι που σπάνια αναπτύσσεται με την ενηλικίωση".

    9) Οι Crossdressers γίνονται και δεν γεννιούνται​

    Η τρέχουσα κοινή λογική φαίνεται πως θεωρεί πως η ανάγκη για γυναικείο ντύσιμο είναι κάτι που προέρχεται από το συνδυασμό Φύσης και Διαπαιδαγώγησης.

    Ο Dr. Stayton αναφέρει πάνω σε αυτό: "Σίγουρα θεωρώ πως υπάρχει μια γενετική προδιάθεση, όσο θεωρώ πως υπάρχουν και πράγματα που μας συμβαίνουν και που προγραμματίζουν την σεξουαλικότητα. Είναι ένας παρόμοιος μηχανισμός με εκείνο που καθορίζει αν θα μας αρέσουν οι κοκκινομάλλες ή οι λεπτές γυναίκες. Όλοι έχουμε τις προτιμήσεις μας, όμως η αλήθεια είναι πως δεν υπάρχει μια κοινή αιτία που υπάρχει μια προδιάθεση για κάτι τέτοιο και έτσι, ακόμα δεν γνωρίζουμε γιατί συμβαίνει αυτό".

    10) Οι Crossdressers είναι σχιζοφρενείς​

    Στην πραγματικότητα οι crossdressers εμφανίζουν κάποιες αλλοιώσεις στην προσωπικότητα τους όταν βρίσκονται στον γυναικείο ρόλο τους. Όμως, γενικά, οι προσωπικότητες τους αλλάζουν μόνο τόσο, όσο αλλάζουν όταν αναλαμβάνουν διαφορετικούς ρόλους στην ζωή τους (π.χ. διευθυντής, πατέρας, σύζυγος).
    Μια σύζυγος αναφέρει πως ο άνδρας της θέλει να χορεύει μόνο όταν είναι ντυμένος γυναικεία, κάτι που δεν θα αισθανόταν ποτέ ελεύθερος να κάνει ως άνδρας. Επίσης, μια άλλη κοινή εμπειρία κάποιων γυναικών είναι πως οι σύζυγοί τους θα πάνε ψώνια μαζί τους όταν είναι ντυμένοι, κάτι το οποίο δεν θα έκαναν ποτέ και δεν θα είχαν ποτέ την υπομονή να κάνουν, ως άνδρες.

    11) Η Ανάγκη για γυναικείο ντύσιμο είναι κάτι που θεραπεύεται​

    Ο Dr. Stayton καταλήγει στην έρευνα του πως "η ανάγκη αυτή για γυναικείο ντύσιμο είναι κάτι που δεν μπορείς να αλλάξεις. Οι περισσότεροι επαγγελματίες θεραπευτές πλέον προσπαθούν να συμβουλέψουν τον crossdresser να αποδεχτεί την ανάγκη του αυτή και όχι να την θεραπεύσει. Όταν κάποιος έρχεται σε εμένα και θεωρεί πως η ανάγκη του αυτή είναι ανώμαλη, τότε η προσπάθεια μου για να τον θεραπεύσω είναι να τον κάνω να κατανοήσει πως είναι υγιής και να τον βοηθήσω να αποδεχτεί αυτά του τα αισθήματα και αυτή του την ανάγκη".

    Mετάφραση από το: www.selfhelpmagazine.com
     
  7. giannoc

    giannoc New Member

    ολα ειναι πιθανα να ειναι καποιος crossdresser αυτο δε σημαινει οτι ειναι gay απλα θα συμφωνησω με την sm art lady οτι ειναι φετιχιστες και ενας τροπος εκδηλωσης τους.
     
  8. justcouple

    justcouple New Member

    Για εμενα τουλαχιστον ειναι ενα ωραιο φετιχ...
    Μια εμπειρια που θελω να βιωσω να δω πως ειναι, και απο την στιγμη που ειναι μεσα στα ορια μου.....
    και τα καλσον και τα ψηλοτακουνα ( και ειδικα αυτα ) και οι φουστες.... και τα κατω εσωρουχα... ( πανω τι να βαλω μεσα    ).
    Δυστηχως και παλι, το εταιρο μελος το θεωρει ταμπου - απαραδεκτο στον υψιστο βαθμο....

    Τα φοραω απλά και μονο για δικη μου ευχαριστηση.... Βεβαια ΔΕΝ κοιταζομαι ποτε στον καθρευτη     

    ετσι οπως εγω δειχνω με ξενερωνω αμεσα        ισως βεβαια και γι αυτο το εταιρο μελος να μην το αποδεχεται, γιατι το θεαμα που αντικρυζει...... εδω δεν μου αρεσει εμενα... το θεαμα....

    Η αισθηση ομως.... ειναι αλλο πραγμα...

    Δεν σκευτομαι καν το θεμα gay... Αν θελεις να εισαι αυτο δεν εχει σχεση με τα ρουχα....
     
  9. Xenia

    Xenia New Member

    Νομίζω ότι το αναλύσαμε πολύ... είναι γούστο και τακούνι του καθενός...
    Τρελαίνομαι αυτή τη στιγμή με το string να είναι μέσα μου ....
     
  10. looking4Dom

    looking4Dom New Member

    αν το δω απο την δικια μου πλευρα, ποτε δεν ειχα σκεφτει να ντυθω γυναικια (εκτος αποκριας που το εχο κανει για χαβαλε). τα τελευταια χρονια λιγο το internet, λιγο οι καταληλες αφεντρες, λιγο η περιεργεια και η επιθυμια μου να δοκιμασω οσο πιο πολλα γινετε πριν το μετανιωσω, με φτιαχνει τρομερα να το κανω με την καταληλη και να δοκιμασουμε και πιο kinky actions σαν crossdressed. Το θεμα ειναι αρεσει στις γυναικες κατι τετειο, δηλ το sub/σκλαβο να του αλλαξουν φιλο?
     
  11. Xenia

    Xenia New Member

    Σιγουρα αρέσουμε στις γυναίκες .... αλλα με τρελαινει να αρεσω και στους αντρες, αν και δεν μου αρεσουν εμενα !
     
  12. alex_greece2

    alex_greece2 Regular Member

    Εμένα πάλι μου κινεί το ενδιαφέρον το forced feminization......αλλά βλέπω να μένς με τη περιέργεια. λολ.