Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crossdressers

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. Re: Απάντηση: Crossdressers

    Ναι , ακριβώς "ΥΠΕΥΘΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ"    
    Θα ήθελα μόνο να δω τις φάτσες των δικαστών όταν θα διαβάζουν δυνατά μεσα στο δηκαστήριο το παραπάνω συμβόλαιο  
    Μα πόσο πολύ στη κοσμαρα του πρέπει να ζει κάποιος ωστε να πιστεύει οτι το παραπάνω "συμβόλαιο" μπορεί να εχει την παραμικρή νομική βάση; Υπαρχουν ανθρωποι τόσο αδαείς ώστε να πιστεύουν οτι αν υπογραφεί απο τους "συμβαλομένους" ισχυει;
     
  2. nkbsk

    nkbsk cosmic wanderer

    Απάντηση: Crossdressers

    Ο άνθρωπος είναι ένα τόσο περίεργο και αξιοθαύμαστο ον γιατί του αρέσει να παίζει με τους ρόλους, να τους ανατρέπει και να τους αποδομεί.

    Η καθολική ανθρώπινη ανάγκη για την ενδυματολογική και συμπεριφορική ανατροπή των καθιερωμένων ρόλων ¨άντρα¨ και ¨γυναίκας¨ φαίνεται άλλωστε και στην κοινωνική ανάγκη του καρναβαλιού οπού ακόμα και στον ¨άντρακλα¨ επιτρέπεται να ντυθεί γυναίκα και να συμπεριφερθεί σαν τη μεγαλύτερη πουτάνα του κόσμου.

    Όλα τα άλλα επιτρέψτε μου να πιστεύω οτι είναι ηθικολογίες όσων φοβούνται να αποδεχτούν την ίδια την ¨τρέλα¨ της ανθρώπινης υπόστασης.
     
  3. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια.

    Έχω δοκιμάσει να βάλω γυναικεία εσώρουχα παραπάνω από μια φορα και μάλιστα μου άρεσε. Παρόλα αυτά πάω μονο με γυναίκες και αποστρέφομαι εντελώς την ιδέα του sex με άντρα.

    Δεν είμαι straight δηλαδή?

    Άμα εσύ είσαι bi και cd, μην γενικεύεις τουλάχιστον.
     
  4. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Mακριά από εμένα οι γενικέυσεις.
    Ομως για να καταλάβω πιοιο ήταν το κίνητρό σου για να φορέσεις γυναικεία εσώρουχα εάν δε θές να μιμηθείς κάτι γυναικείο? Γιατί το έκανες? Και τι απόλαυση σου πρόσφερε?
    Και πραγματικά.... Πιστέυεις ότι όταν φοράς γυναικεία ρούχα μπορείς να θεωρηθείς ανδροπρεπής ή να το κάνεις με ανδροπρεπή τρόπο?
     
  5. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Εσύ αρχικά έθεσες υπό αμφισβήτηση το αν μπορώ να δηλώνω straight.
    Εγώ ρωτάω, αφού πάω μονο με γυναίκες και αποστρέφομαι σεξουαλικά τους άντρες, πως δεν είμαι straight?

    Στην κατάσταση που μου παρουσιάζεις δεν έχω βρεθεί. Τι όμως εννοείς ανδροπρεπή τρόπο? Περιορίζεται στο γεγονός ότι το sex είναι με γυναικα? Απαιτείται και διείσδυση του κόλπου για να χαρακτηριστεί έτσι? Πρέπει μονο ο άντρας να αποφασίζει τι θα γίνεται? Η ανδροπρέπεια εντοπίζεται μονο κατά την διάρκεια του sex?

    Σε αυτήν την ερώτηση υπάρχουν άπειρα επιχειρήματα. Πραγματικά άπειρα.

    Οποτε εγώ λέω να το αφήσουμε στα πολύ βασικά.

    Κάνω sex μονο με γυναίκες και έχω πέος ανάμεσα στα πόδια μου => είμαι straight και μια χαρά άντρας είμαι

    Και ας φοράω και γυναικεία εσώρουχα!
     
  6. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Crossdressers

    Χαχαχα χα:lol2:
     
  7. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Εγώ πάντως θα ήθελα να μάθω την γυναικεία γνώμη πάνω σε αυτό το θέμα.

    Μπορεί ένας crossdresser να είναι αισθητικά ωραίος (όχι για να βγει δημοσια έξω)? Και αν ναι, θα ήθελα να ακούσω τι είναι αυτό που θα σας άρεσε πάνω του.
     
  8. Experm

    Experm Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Μπράβο wohoo!
    Σωστή ερώτηση!  
     
  9. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Crossdressers

    Γιατί όλοι οι crossdressers έχουν την τάση να δίνουν στο εαυτό τους θηλυκά ονόματα???
     
  10. Re: Απάντηση: Re: Crossdressers


    είναι εγκεφαλικό το θέμα... για παράδειγμα πώς θα αντιδρούσες αν έβλεπες σε ένα ψυγείο με παγωτά να σου παρουσιάζουν ένα μπιφτέκι ως παγωτό;....... σε σχέση με ένα γιαούρτι που μοιάζει με παγωτό αλλά δεν είσαι και υποχρεωμένος να το φας αν δεν τρως γιαούρτια που πουλάνε για παγωτά...  ))


    έτσι λοιπόν και το προϊόν αν δεν λέγεται παγωτό!! σίγουρα δεν μπορεί να λέγεται και μπιφτέκι!!!!........ ενώ γιαούρτι έρχεται πιο όμορφα σαν παγωτό!!!

    * σε φιλώ φιλικά στη μούρη!
     
    Last edited: 5 Μαϊου 2012
  11. sexideal

    sexideal New Member

    Σαν cross πιστεύω ότι εκφράζουμε τα "θέλω μας". Μ έναν λίγο διαφορετικό τρόπο, δείχνουμε τη μέγιστη αγάπη μας προς το γυναικείο.
     
  12. fmasker

    fmasker Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Συμφωνώ απόλυτα με το παράδειγμα που έθεσες! Για φανταστείτε έναν με δικτυωτό καλσόν, ξανθιά περούκα και 12ποντες γόβες να ακούει στο "Μητσάρας"...εεε δεν πάει!

    Επίσης προσυπογράφω!!! Αυτή η πολύ δυνατή έλξη προς την γυναικα είναι που μας κάνει crossdressers και όχι ντε και καλά για να αρέσουμε σε άλλους άνδρες!, όπως πιστεύει ο πολύς κόσμος! Προσωπικά το κάνω πολύ πριβέ και στη καθημερινότητά μου έιναι ένας φυσιολογικός (και πολύ τριχωτός μάλιστα) άνδρας!!