Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crossdressers

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Crossdressers

    Αυτο που λες ειναι ορθο μονο εαν και στην κοινωνικη σου ζωη εισαι γυναικα.

    Αν ολα αυτα συμβαινουν μονο εντος ιδιωτικου χωρου και μονο απεναντι σε ερωτικους συντροφους, τοτε ποιο το νοημα να αυτοπροσδιοριζεσαι ως γυναικα?
     
  2. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Crossdressers


    προσωπικά, αρέσει "στις" ερωτικές μου παρτενέρ να με αποκαλούν με το γυναικείο όνομα που έχω επιλέξει να με αποκαλούν.... επίσης δεν έχω κανένα θέμα με εκείνες που τους κολλάει όμορφα στον εγκέφαλο τους να με αποκαλούν με το κανονικό μου όνομα.
     
  3. Re: Απάντηση: Crossdressers


    Ο Μητσάρας με τα 12ποντα!!! χα χα χα χα χα απίθανη....!!!
     
  4. croix

    croix New Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Συμφωνώ απόλυτα. Αυτό συμβαίνει και στην καθημερινή ζωή - μια ατελείωτη εναλλαγή ρόλων. Όσον αφορά στο crossdressing θάθελα να πω ότι δεν έχει απαραίτητα σχέση με την ομοφυλοφιλία. Είναι βέβαια μια έκφραση της γυναικείας πλευράς, όμως αυτή υφίσταται έτσι κι αλλιώς και το ζητούμενο είναι πως το εξωτερικεύεις ή καλύτερα πως μπορείς να το ζήσεις και να μη το θάψεις μέσα σου όπως πολλά άλλα πράγματα.
     
  5. fmasker

    fmasker Regular Member

    Απάντηση: Crossdressers

    Στο σημείο αυτό θέλω να προσθέσω το εξής: από τότε που άρχισα να φοράω τα 15ποντα (το crossdressing που κάνω είναι περισσότερο προς τη fetish πλευρά), δεν έχω συλλάβει ποτέ τον εαυτό μου να κοιτάει άντρες..αντιθέτως μέ έχει κάνει να προσέχω με ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον τις γυναίκες!!
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αυτό το νήμα πραγματεύεται ένα από τα θέματα, που οι περισσότεροι "αγαπάν να μισούν"...Από την στιγμή που με αφορά, όντας (και) crossdresser και εγώ (ανάμεσα σε πολλά άλλα παραφιλοδιαστροφικά που αποτελούν μέρος του "ρεπερτορίου" μου χαχαχα)...Είπα να το "ξεθάψω" ( αφού υπήρχε ήδη, δεν χρειαζόταν ν' ανοίξω ένα καινούριο νήμα εγώ...Έτσι και τις μαλθακίες μου τις γράφω...και δεν είμαι "υποχρεωμένος" ν' απαντήσω σε κανέναν, αν βαριέμαι η δεν έχω διάθεση να το κάνω και θα ήθελα απλά, να κάνω oneσεντόνι stand χαχαχα...Όποιος θα είχε απορίες...Ας διάβαζε το παρόν νήμα από την αρχή...Και αν δεν του λυνόντουσαν anyway...Ας έψαχνε "απαντήσεις" και σε άλλα νήματα που "τριγυρίζουν" σε αυτό το φόρουμ η αλλού...)....

    Ο crossdresser τεκμαίρεται ότι είναι gay/bisexual/υποτακτικός/σκλάβος, μόνο επειδή του αρέσει να φοράει γυναικεία ρούχα η κομμάτια της γυναικείας γκαρνταρόμπας...Crossdresser είναι σεξουαλικός προσανατολισμός ( για να πιάσουμε λίγο και τα της λειτουργίας του φόρουμ )...O crossdresser έχει "θέματα" με το φύλο του ( aka δυσφορία του φύλου ) και ο απώτατος του στόχος είναι το αλλάξει το γρηγορότερο δυνατόν...Τον "ευγενή" τίτλο του crossdresser έχει δικαίωμα να τον φέρει μόνο εκείνος που επιδίδεται σε πλήρη μεταμόρφωση και προσπαθεί να ακολουθήσει κατά γράμμα τις κλασικές μανιέρες (μιμούμενος φωνή, δίνοντας στον εαυτό του γυναικείο όνομα, όπως και λοιπά "παραφερνάλια" της γυναικείας συμπεριφοράς η της υποτιθέμενης σαν γυναικεία συμπεριφοράς...πολλές φορές δημιουργώντας μια καρικατούρα)...Το crossdressing είναι για όλους εκείνους που το κάνουν εξευτελιστικό...Το Crossdressing διαρκεί 24/7...Το Crossdressing είναι ανδροπρεπές φετίχ...Το Crossdressing είναι "προκλητικό" για το κοινό αίσθημα...

    Και αν η γιαγιά μου είχε φτερά, θα ήταν σερβιέτα...

    Δεν αποκλείω ότι όλα τα παραπάνω, θα μπορούσαν και να ισχύουν για κάποιους η στο σύνολο τους η μόνο σ' ένα τους μέρος ( εκτός από τον σεξουαλικό προσανατολισμό Crossdresser που είναι παντελώς άκυρος )...αλλά στην πλειοψηφία των crossoπεριπτώσεων ( από το ελάχιστο που θα γνώριζα ), δεν ισχύουν...Μετά αν κάποιος εκτός από Cross θα είχε και δυσφορία του φύλου ( η θα το έκανε 24/7 ), το "θέμα" θα έπαιρνε εντελώς διαφορετική τροπή και crossdresser θα έπαυε να είναι. Aλλά θα ήταν κάτι διαφορετικό και το οποίο δεν θ' αφορούσε το παρόν νήμα...

    Όσον αφορά την αφεντομουτσουνάρα μου...Και Cross είμαι, και Κυριαρχικός είμαι, και ψιλοσαδιστής είμαι και ψιλoperv είμαι και γουστάρω τόσο πολύ ( και αποκλειστικά ) τις γυναίκες, που αν ήμουν γυναίκα θα ήμουν σίγουρα "ελεεινά και αθεράπευτα" λεσβία...Και το ολικό cross το κάνω μια φορά κάθε ανήμερα του Αγίου Πέοντα ( προτιμώντας την μίξη ανδρικού και γυναικείου το 95% των φορών που το "κάνω" )...και "φωνούλες" δεν μιμούμαι, ούτε γυναικείο όνομα μου έχω δώσει ( ούτε σκοπεύω να το κάνω ποτέ )...και 24/7 δεν το κάνω ( παρά μόνο όταν μου έρχεται όρεξη και σίγουρα δεν περιμένω τις απόκριες για να έχω "δικαιολογία" )...Και μια χαρά τα βρίσκω με το σώμα μου και ούτε που σκέπτομαι να τ' αλλοιώσω στο παραμικρό...Και ανδροπρεπές φετίχ δεν το θεωρώ και δεν με ενδιαφέρει καθόλου που δεν είναι...Και μόνο μέσα στους 4 τοίχους δεν το περιορίζω ( αλλά που και που κάνω και τις τσάρκες μου )...Και αν κάποιος σκανδαλιστεί, βλέποντας έναν άντρα με φούστα και τακούνια η κάποιον με αρκετά γυναικεία όψη ( αλλά που αν παρατηρήσει πιο προσεκτικά, σίγουρα θα καταλάβαινε ότι πρόκειται για άντρα ), από την στιγμή που δεν μπαίνω "ντυμένος" σε εκκλησίες/νοσοκομεία/σχολεία η δημόσιες υπηρεσίες, ας γυρίσει το κεφαλάκι του...Δέχομαι ότι το Crossdressing, για την πλειοψηφία εκείνων που δεν το "φοράει", αλλά που το "τρώει στη μάπα" είναι τουλάχιστον αντιαισθητικό, αν όχι γελοίο...Αλλά που θα βρισκόταν η πρόκληση, μου διαφεύγει...

    Ως προς το εξευτελιστικό του ζητήματος...crossdressoπιτα...Υπάρχουν και εκείνοι/ες που θεωρούν το γυναικείο φύλο υποδεέστερο του ανδρικού...Και ένας άντρας ντυμένος με γυναικεία ρούχα είναι για εκείνους/ες κατάντια...Τι πιο ποταπό από το να "μειώνεται" τόσο πολύ ένας αυθεντικός ανήρ? ...Και για αυθεντικό εννοώ έναν από εκείνους που γαμούν, δέρνουν και φοράνε "παντελόνια"...Έναν Made in Greece βρε παιδί μου...

    Και εδώ θα είχα μια απορία...Εγώ δηλαδή που όταν φοράω τα "παντελόνια" μου ( και τα γουστάρω τα μάλα ), γαμάω, αλλά δεν έχω όρεξη να δέρνω πάντα ( η δέρνω, αλλά δεν έχω όρεξη να γαμήσω...και αυτό πάντα μέσα στα όρια της συναίνεσης, του σεξουαλικού πλαισίου και πάνω απ' όλα τς σύνεσης...Μην τα ισοπεδώνουμε και όλα...και αυτό το τελευταίο ισχύει ανεξαρτήτως "παντελονιού" η "φούστας"...πάντα...)...Και όταν φοράω τις ζαρτιερούλες και τα φορεματάκια μου, και γαμάω και δέρνω ταυτόχρονα ( η μερικές φορές απλά γαμάω χωρίς να δέρνω, όπως και άλλες απλά δέρνω...Και σίγουρα δεν "ντύνομαι" κάθε φορά που κάνω σεξ, γιατί αλλιώς δεν θα καύλωνα. Επειδή το τραβεστιλίκι - γιατί αυτό είναι - όσο και να μην με "χαλάει" εντός της "κρεβατοκάμαρας" μου, το προτιμώ κυρίως έξω απ' αυτήν )...Και στα πόδια καμιάς δεν έπεσα, ούτε θα πέσω ποτέ ( "Ντυμένος" η όχι ), που να μου βγάζουν τα νύχια με την τανάλια...( Πόσο μάλλον να "σκύψω το κεφάλι" σε άντρα. Από την στιγμή που εκτός του ότι δεν το "έχω" το άθλημα" της υποταγής μέσα μου ούτε για πλάκα...Οι άντρες δεν με ελκύουν ούτε κατά διάνοια...Και για αποφυγή παρεξηγήσεων δεν κατακρίνω ούτε τους gay, ούτε τους υποτακτικούς...Ο καθένας έχει δικαίωμα στην προσωπικότητα και στις προτιμήσεις του...Ας είναι εκείνος καλά και εμένα δεν μου πέφτει κανείς λόγος σχετικά με τι τον κάνει να "αγαπά" και τι όχι...Whatever rocks his boat, για να το πούμε σε άπταιστα ελληνικά χαχαχα )...Όσον αφορά την ικανότητα, του να πάρει κάποιος στις "γρήγορες" κάποιον άλλο, για να υπερασπιστεί εαυτόν η άλλους από πιθανές απειλές σαν αποδεικτικό στοιχείο του ανδρισμού του ( και ίσως η σωστή ερμηνεία του δέρνω, στο "γαμάω και δέρνω" ). Δεν θα είχε τίποτε να κάνει με το αν κάποιος είναι cross, η Κ, η Υ η οτιδήποτε άλλο...αλλά θα ήταν απλούστατα θέμα χαρακτήρα του καθενός...

    Τι θα ήμουν στην πρώτη περίπτωση και τι στην δεύτερη?...Άντρας, γυναίκα, η διασταύρωση ιπποπόταμου με 5 κιλά αστακομακαρονάδας?

    Μάλλον είμαι άντρας μαϊμού...Made in China δηλαδή...Θα ζητάω, να μου πληρώνουν και εισιτήριο στο τέλος...Γαμάτη ιδέα...Και κάτι που γουστάρω θα κάνω και φράγκα θα βγάζω...χαχαχα...  

    Eγώ λέω ότι είμαι ο εαυτός μου και στις δυο περιπτώσεις...Και τι σκέφτεται/πιστεύει ο οποιοσδήποτε άλλος, το γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι...Απ' την στιγμή που η οπτική μόλυνση σαν αδίκημα δεν προβλέπεται πουθενά ( και επίσης από την στιγμή που ούτε παρενοχλώ σεξουαλικά καμία/κανέναν...ούτε κυκλοφορώ στον δρόμο γυμνός )...όποιος "χαλιέται"...είναι θέμα δικό του...Σιγά μην ζητήσω την "άδεια" η την "έγκριση" της καινωνίας, για να προσδιορίζομαι, όπως θα ήθελα...Και όπως αυτό ισχύει για το crossdressing...ισχύει εξίσου και για κάθε άλλο "ζήτημα" σεξουαλικής παρέκκλισης/παραφιλίας/φετίχ/ διαφορετικότητας κουτουλού κουτουλού κουτουλού...

    Θέλει κάποιος να κερδίσει ( και να διατηρήσει ) κάποια ψήγματα προσωπικής ελευθερίας?
    Πρέπει να είναι διατεθειμένος, να τα "πληρώσει"...Δικαίωμα του να είναι, όπως θα ήθελε να είναι...Δικαίωμα των άλλων να μην εγκρίνουν...

    Τέσπα...το τραβεστιλίκι ( η καλύτερα, και το τραβεστιλίκι - γιατί τουλάχιστον σ'εμένα την δίνουν τα εξωραϊστικά φιογκάκια, τα οποία και θεωρώ άκρως ηλίθια - ) ο καθένας το βιώνει με τον τρόπο του. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ο δικός του, είναι λιγότερο η περισσότερο ορθός από εκείνο των άλλων...

    Υ.Γ. Και τώρα όποιος/όποια θα το ήθελε, ας ερχόταν να "κράξει" / επικροτήσει / καταθέσει την γνώμη του/της. Ακόμα και να γράψει περί της επιρροής η του συσχετισμού του Crossdressing με την αστρολογία, τους βιολογικά μεταλλαγμένους σπόρους, την Μεσανατολική κρίση, την κατάρρευση του καπιταλισμού, τα πεντάστερα γκούλαγκ για νεόπλουτους στα Η.Α.Ε. και την θεωρία των υπερχορδών... 
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2014
  7. hecate

    hecate Regular Member

    μια ερώτηση μόνο: αν έμπαινες "ντυμένος σε εκκλησίες/νοσοκομεία/σχολεία η δημόσιες υπηρεσίες" ποιά θα ήταν η διαφορά?
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πιστεύω ότι τα ευκόλως εννοούμενα, παραλείπονται...Αλλά ας πούμε ότι δεν παραλείπονται και εύχομαι να μην δωθεί η κλασική off topic συνέχεια...Γιατί εγώ τουλάχιστον σε αυτό το νήμα, ότι είχα να πω, το είπα ήδη...Παρέθεσα μέρη στα οποία η ένδυση/παρουσίαση σίγουρα είναι πιο "αυστηρή" και στα οποία, κάποιος πάντα κατ' εμέ θέλει δε θέλει υποχρεούται ν'ακολουθήσει έναν "αυστηρό κώδικα" εμφάνισης...

    Και σε παρακαλώ, μην μου μιλήσεις για transexuals η transgenders και τα δικαιώματα τους, γιατί εκεί το θέμα είναι παντελώς διαφορετικό και άσχετο με το νήμα...Ούτε περί σεβασμού που πρέπει να υπάρχει παντού...Γιατί άλλο ο σεβασμός που κάποιος πρέπει να φέρει σε κάποιους ιδιαίτερους χώρους και άλλο η πανταχού παρούσα καταπίεση...

    Ταπεινή γνώμη as usual...

    Καληνυχτίζω...( και οσφραίνομαι τρελό off topic στον "αέρα"...εύχομαι να κάνω λάθος, αν και μόλις έδωσα καλή λαβή...)
     
    Last edited: 11 Σεπτεμβρίου 2014
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Εμεις γενικα δοκιμαζουμε διαφορα. Ένα από αυτα ηταν κ το κροσντρεσινγ. Δεν εχω ιδιαιτερη αποψη, ξερω οτι περασαμε καλα. Κατ'αρχην ηταν αστειο. Το πιο αστειο να βρουμε 47 νουμερο γοβα. Καμια τυχη σε καταστημα. Παραγγελια από το ιντερνετ.

    Προσωπικα δεν ενιωσα καμια ταπεινωση κτλ που λενε. Πλακα ειχε, οδηγησε σε ωραιο σεξ και σε πολυ ωραιες ατακες εκατερωθεν, που μαλλον δεν τις σηκωνει πολυ το φορουμ τελευταια.

    Με ερεθισαν και με ερεθιζουν τα γυναικεια εσωρουχα, ειναι ένα φετιχ που δεν το επιζητω, αλλα οταν συμβαινει το απολαμβανω.
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Αυτα από την μερια μου για το πως ησα εγω. Για τους ιδιους τους κροσντρεσερ που ειναι το αρχικο ερωτημα, δεν νομιζω οτι ειναι κατι από τα παραπανω ειτε ειναι ολα από τα παραπανω, ειναι ανθρωποι που αγαπουν να κανουν αυτο που κανουν, τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.
     
  11. hecate

    hecate Regular Member

    για "transexuals" δεν θα μιλούσα έτσι κι αλλιώς - λάθος όρος. όσον αφορά τον σεβασμό στους δημόσιους χώρους, διαφωνώ, αλλά δεν είχα καν σκοπό να το αναλύσω. ρώτησα μόνο την άποψή σου ως άτομο με τέτοιες εμπειρίες. τίποτα παραπάνω και τίποτα λιγότερο. σεβαστή όποια κι αν είναι, αφού αφορά την εμπειρία σου.
     
  12. Marlen Daudaux

    Marlen Daudaux circle.breath.line