Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Crossdressers

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. Επίτρεψέ μου αγαπημένη μου... από προσωπική εμπειρία. Αρχικά θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, δεν είναι θέμα κανενός να γνωρίζει για τα μυστικά που μας κάνουν να νιώθουμε όμορφα.

    Όμως καλή μου, οι άνθρωποι που έχουμε τέτοιες ιδιαιτερότητες ή ευαισθησίες πέραν της φύσης που μας έχει δώσει ο θεός, κάπου μέσα μας -άλλοτε συνειδητά και άλλοτε ασυνείδητα- νιώθουμε την ανάγκη να μοιραστούμε με "δικούς" μας ανθρώπους αυτό το μυστικό μόνο και μόνο γιατί νιώθουμε την ανάγκη της αποδοχής.

    Άλλωστε η "αποδοχή" είναι ένα ιδανικό πολύ σημαντικό του λαού και της κουλτούρας μας...βλέπε το δέσιμο -αν όχι όλων- των περισσοτέρων μεσηλίκων αλλά και νεότερων ή γηραιότερων ανδρών (και περισσότερο γυναικών) με την μητέρα τους ή και τον πατέρα τους. Από κει και πέρα το ιδανικό "αποδοχή" νομίζω υπάρχει και έξω απ' τον οικογενειακό κύκλο, παρέες, κολλητές φιλίες... έχουμε όλοι μας την ανάγκη να μοιραζόμαστε πράγματα είτε πολύ προσωπικά είτε και ευρύτερα... Πιστεύω όλοι μας συνομιλώντας/κοινωνώντας ένα "προβληματισμό μας" με τους άλλους και δεχόμενοι την κατανόησή τους-αποδοχή τους, μας γαληνεύει την ψυχή μας.

    Πλέον όμως, προσωπικά, έχω ξεπεράσει αυτή την ανάγκη ή αν θέλεις μέσω της ολοκλήρωσης και αποδοχής από εμένα για εμένα μου φτάνει και κλείνοντας συμφωνώ μαζί σου ότι δεν πρέπει ή χρειάζεται να ξέρει κανείς τίποτα για εμάς, όχι για οτιδήποτε άλλο αλλά απλά είναι η δική μας ζωή και την βιώνουμε μόνο εμείς.
     
  2. Σωστή τοποθέτηση
     
  3. Thanosbi

    Thanosbi New Member

    Προσωπικά, λατρεύω, να νιώθω γυναίκε μπροστά σε έναν άνδρα, αλλά και σε μία γυναίκα. Στην περίπτωση σχέσης με γυναικα, αυτό το νιώθω, ανεξαρτήτως ενεργητικού ή παθητικού ρόλου. Πιστεύω λοιπόν, αν και στην περίπτωσή μου συνδυάζεται με την ομοφυλοφιλία (στα πλαίσια της ρευστής σεξουαλικότητας), δεν είναι απόλυτο, εφόσον συμβαίνει και όταν υφίσταται γυναίκα παρτενέρ...
     
  4. stsstzmds

    stsstzmds New Member

    Στην αρχη το εβλεπα πολυ αρνητικα αλλα στην πορεια, αν κ μονο αν αρεσε στην Κυρια μου, ανακαλυψα πως ειναι κατι που με κανει να νιωθω εξευτελιστικα μπροστα στην Κυρια μου και σε ισως και σε καποιον τριτο, επισης παρατηρω οτι αρεσει πολυ στις Κυριες οποτε θα χαρω να μου γραψει καποια Κυρια γτ ειναι που τους αρεσει τοσο πολυ ειδικα σε cuckold καταστασεις, εγω αναφερομαι ξεκαθαρα σαν παιχνδι σε μια σχεση και οχι σαν μονιμη κατασταση.. δεν αποτελει δλδ δικο μου φετιχ αλλα μεσα απο τα θελω της πρωην Κυριας μου το δοκιμασα..
     
  5. slave32

    slave32 Regular Member

    Για μενα η μεταμορφωση σε γυναικα συνδεετσι με την καλλιεργεια της θηλυκης μου πλευρας. Η Αnima.
     
  6. grboy2022

    grboy2022 Regular Member

    Σου βγαίνει κάτι από μέσα σου, ίσως ότι φοράς από μέσα πρόστυχα εσώρουχα!!! Πέραν του ότι είναι πιο άνετα, είναι κ καύλα! Δεν έχει σχέση με gay πιστεύω πάντως.
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τα ράσα δεν κάνουν τον παπά και επίσης, ο καθένας έχει τους δικούς του λόγους που καυλώνει με το φετίχ του και το δικό του προσανατολισμό, ανεξαρτήτως φετίχ.
     
  8. vanessapret

    vanessapret Regular Member

    Καλησπέρα σας πολύ ενδιαφέρον το ποστ αυτό
    Δεν θέλω να μιλάω για όλους τους crossdressers όσον αφορά εμένα με εξιτάρει πάρα πολύ το κομμάτι της μεταμόρφωσης μου αλλαγή ρόλου θηλυκοποιηση μ κτλ νιώθω απίστευτα πραγματικά την στιγμή αυτή ίσως είναι η ανάγκη να δείξω την υπερβολική αγάπη μ για τις γυναίκες κ όχι ότι έχω τάσεις ομοφυλοφιλίας αυτό είναι το πιο εύκολο να βρεις στην Ελλάδα το παν είναι να υπάρχει εμπιστοσύνη εχεμύθεια πιστεύω με την κοπέλα (αφεντρα) και από εκεί κ πέρα να αρχίζεις να χτίζεις πάνω σε αυτό απο κοινού
     
  9. grboy2022

    grboy2022 Regular Member

    Ωραία και καυλιάρικη προσέγγιση!!!
     
  10. stsstzmds

    stsstzmds New Member

    Εγω πχ ποτε δεν ειχα ταση ή φετιχ να ντυθω γυναικεια, ισα ισα στα πρωτα μου βηματα στο βδσμ ηταν πολλες φορες κατηγορηματικο το οχι, αλλα οντως σε ΄'σχεση΄' με μια κοπελα Κυριαρχη πανω μου 100% την οποια εμπιστευομουν αποφασισα για χαρη της να το δοκιμασω γτ ηταν κατι που της αρεσε παρα πολυ, οποτε συνεχεια μου φοραγε τα εσωρουχα της, ειχαμε αγορασει και στολη καμαριερας να φοραω (με το βαψιμο ειναι ανενδοτος, δεν το ηθελα καθολου), ανακαλυψα οτι ενω ειναι κατι που μονος μου δεν θα το εκανα ποτε , ουτε να το δοκιμασω, μεσα απο της αλληλεπιδραση μου με τη συγκεκριμενη Κ μου προσφερε μεγαλη ηδονη, ισως οχι επειδη φοραγα γυναικεια ρουχα αλλα επειδη ως στρειτ αισθανομουν οτι βιωνα πολυ εντονα μια μορφη εξευτελισμου....
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τι σημαίνει "ντύνομαι γυναίκα/ντύνομαι άνδρας"; Στολή είναι;  
     
  12. grboy2022

    grboy2022 Regular Member

    "Ντύνομαι γυναικεία", αναφέρει!